Obrazek

GRUPY REGIONALNE

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: GRUPY REGIONALNE

#21 Post autor: Darraz » 12 kwie 2012, 13:59

Temat trochę ZBOCZYŁ z kursu i właściwie ucichł. Rozwiązania nie znaleziono, obecne doskonałe nie jest.
Moja propozycja zatem: zlikwidować obecny podział na regiony a posty przenieść do działu "zloty i spotkania" lub dział "zloty i spotkania" zmienić na "zloty ogólnopolskie" a "grupy regionalne" zmienić na "spotkania lokalne" i tam umieszczać wszelkie mniejsze spotkania według następującego schematu tytułu postu:
[LUBLIN] Ściana wschodnia - reaktywacja
[POZNAŃ] Poznańska mała kawa
[MIELNO] Wspólna kąpiel w morzu
itd.
W ten sposób skończą się problemy z podziałami czy niezadowoleniem z "przydziału" do jakiegoś regionu.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
yach
Posty: 478
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:58
Multipla: JTD 105KM 1999
Gadu-Gadu: 1775328
Skype: bandarudego1
Lokalizacja: Konin
x 1

Re: GRUPY REGIONALNE

#22 Post autor: yach » 12 kwie 2012, 14:36

Darraz pisze:Temat trochę ZBOCZYŁ z kursu i właściwie ucichł. Rozwiązania nie znaleziono, obecne doskonałe nie jest.
Moja propozycja zatem: zlikwidować obecny podział na regiony a posty przenieść do działu "zloty i spotkania" lub dział "zloty i spotkania" zmienić na "zloty ogólnopolskie" a "grupy regionalne" zmienić na "spotkania lokalne" i tam umieszczać wszelkie mniejsze spotkania
Dobry pomysł :D
Darraz pisze:W ten sposób skończą się problemy z podziałami czy niezadowoleniem z "przydziału" do jakiegoś regionu.
Oby :lol:
0 x
Ekipa Yachy
DOOZY
wewnętrzne ACH! i zewnętrzne WOW!

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: GRUPY REGIONALNE

#23 Post autor: Darraz » 29 paź 2012, 13:48

Zacytowane z innego wątku:
jakimiuczek pisze:Jak Polska jest tylko jedna ale podzielona na regiony, to nie widzę przeszkód żeby jedyny Klub Multipli w Polsce też był podzielony na regiony. Niech to będzie nieoficjalnie, bez przedstawicieli, ale niech będzie. Łatwiej będzie np. przy organizacji spontonów, rzuca się hasło że spotkanie np. na Podlasiu i wszyscy zainteresowani lub mieszkający w pobliżu wiedzą o co chodzi.
Nie mam nic przeciwko podziałowi na regiony. Chciałbym jednak, żeby panował w nich jakiś ustalony porządek. Temat podziału na regiony był tu wałkowany jakiś czas temu, bo obecny podział wydawał się nie do końca sensowny - np: Polska centralna ciągnęła się od Odry aż po Bug. "Poznańska kawa" jest jednak dla mieszkańca tego samego (do niedawna) regionu (dajmy na to z Łosic właśnie) raczej nieosiagalna. Jeszcze większy bałaganik się robi, jak ekipy z Łodzi (czy obojętnie jakiego miasta w innym regionie) chcą "przynależeć" do regionu "Wschód-Podlasie".
Nadal mamy mały problem z tymi regionami - jak nazywać? kiedy tworzyć nowe? czy w ogóle są potrzebne?
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: GRUPY REGIONALNE

#24 Post autor: wojtus » 29 paź 2012, 14:18

Myślę że nie trzeba zmieniać stutu, powoływać przedstawicieli. Zgadzam się z jakimiuczkiem, niech sobie podziały są takie nieformalne,nieoficjalne. W końcu Poznań,Podlasie czy Kociewie to nasze małe ojczyzny i ja chętnie sobie przykleję na szybę jakiś napis typu: Grupa Kociewie czy Region Kociewie tak samo jak jakimiuczek i Dibi są dumni z tego że mieszkają na podlasiu, co nie znaczy że chętnie nie pojadę na kawę do Poznania czy Gdańska. Myślę że takie nieoficjalne "podziały" nie zaszkodzą klubowi a jedynie pomogą.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Grze$ku
Admin
Posty: 420
Rejestracja: 21 gru 2009, 01:34
Multipla: JTD, 105 KM, 1999
Skype: wojnarowscy
Lokalizacja: Przemyśl
x 4

Re: GRUPY REGIONALNE

#25 Post autor: Grze$ku » 29 paź 2012, 14:37

Trzeba się zastanowić, czy mają to być regiony czy grupy regionalne.

Regiony to podział odgórny, raczej sztywny, dzielimy Polskę wg jakiegoś klucza, można zrobić mapę z zaznaczonym obszarem dla każdego regionu. Nazwa regionu ustalona odgórnie.

Grupy regionalne to raczej miejsca, gdzie w praktyce organizują i spotykają się użytkownicy Multipli. Nazwa raczej ustalona przez użytkowników (oddolnie), np. grupa łódzka, grupa górnośląska, grupa Kociewie itp. Jeżeli mapa to z zaznaczonymi miejscami spotkań (ew. przybliżone obszary w postaci kółek). Nie ma tu sztywnego przyporządkowania ekipy do grupy, jedna ekipa może się spotykać w kilku różnych grupach jeżeli tylko ma taką ochotę. Nowa grupa może być dodana na forum po wyrażeniu takiej chęci przez co najmniej dwie ekipy.

Ja jestem raczej za podziałem forum na te drugie grupy (użytkowników).
Od strony technicznej dodanie na forum nowej grupy czy zmiana jej nazwy to żaden problem.
0 x

Awatar użytkownika
jakimiuczek
Klubowicz
Posty: 785
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:28
Multipla: JTD 2005 146KM
Lokalizacja: ŁOSICE
x 24

Re: GRUPY REGIONALNE

#26 Post autor: jakimiuczek » 29 paź 2012, 14:50

Ja też jestem za tym drugim podziałem, i może by jakąś ankietę sformułować?
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: GRUPY REGIONALNE

#27 Post autor: Darraz » 29 paź 2012, 15:56

Obie wersje mają plusy i minusy:
Przy z góry podzielonym obszarze każda osoba zarejestrowana na forum wie, gdzie wpisać swój post dotyczący organizacji jakiegoś spontanu. Minus jest taki, że niektóre regiony byłyby tylko "na sztukę" pewnie i mało by się w nich działo.
Przy podziale uwzględniającym miejsca, w kórych spotykają się użytkownicy Multipli część ekip mogłaby się elegancko z jakąś grupą identyfikować, choć pewnie nazwy niektórych grup musiałyby ulec zmianie. Górny Śląsk tak jak był tak by pewnie został. Centralna Polska według mnie to bardziej Łódź/Warszawa. Poznań/Konin to raczej Wielkopolska - do centrum dość daleko. Pomorze... może by zechciało zostać pod tą nazwą co jest??
A co z resztą Polski? Póki nie będą odbywać się w nich regularne spotkania będą umieszczali swoje posty w dziale "Pozostałe rejony". Mało aktywną "Małopolskę i Podkarpacie" czy "Dolny Śląsk" wrzucić do wspólnego "kotła" dopóki ktoś jakiejś grupy nie rozrusza?
Wtej "pozostałej grupie" by było przejrzyście posty musiałyby mieć miejscowośc w tytule tak jak proponowałem jakiś czas temu (kilka postów wyżej).
Utworzenie grupy traktować jako nagrodę za aktywność?

Oczywiście bywanie na spontanach sąsiednich grup jest jaknajbardziej wskazane. Przynależność którejś z ekip do konkretnej grupy innej niż ta geograficzna ustalona na forum to jednak trudny do zrealizowania pomysł, bo to jest tylko "umownie" na forum. Formalnie nie ma podziałów na regiony w Klubie. Więc jak ktoś ze Śląska czuje się zintegrowany z grupą z Pomorza lub ktoś z Podlasia z ekipami z Wielkopolski to... miło. Nic więcej. Żadnych list osób szufladkujących ekipy do danych grup robić nie będziemy.

Czekam na kolejne wypowiedzi. Może tym razem uda się temat zamknąć z sukcesem.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
jakimiuczek
Klubowicz
Posty: 785
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:28
Multipla: JTD 2005 146KM
Lokalizacja: ŁOSICE
x 24

Re: GRUPY REGIONALNE

#28 Post autor: jakimiuczek » 29 paź 2012, 16:16

Od jakiegoś czasu jeżdżę z taką samozwańczą naklejką, może nie tak się nazywa mój region ale fajnie wygląda 8-)
Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: GRUPY REGIONALNE

#29 Post autor: wojtus » 29 paź 2012, 16:34

Fajnie i nazwa bardzo oryginalna
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

Re: GRUPY REGIONALNE

#30 Post autor: Asiaak1949ak » 29 paź 2012, 16:36

Adamie, fajny pomysł z tą naklejką. Ja odczytuję ją tak- "wschód Polski jest nam bliski"
0 x
Asia

ODPOWIEDZ