Obrazek

TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produktów

tutaj można pisać o wszystkim
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produk

#11 Post autor: samul2 » 9 maja 2013, 14:48

Nie powiedziałem,że "104" nie jest do tego dobre tylko, że "107" lepsze (i przeznaczone specjalnie do prowadnic). "107" ma lepsze właściwości smarne i pozostawia widoczną warstwę. "104" używamy do usuwania wszelkich trzeszczeń i pisków tapicerki, bo nie pozostawia śladów (można sobie nawet spryskać ubranie :lol: ). Warstwa jest niewidoczna, ale nie ma aż takich właściwości smarujących jak "107". Dla warsztatowców (znam na forum co najmniej dwóch) mogę z własnego doświadczenia polecić jeszcze ten specyfik do hamulców:
http://www.tunap.com/pl/obszary-dzielal ... /p113.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ma on tą przewagę nad innymi, których wczesniej używaliśmy, że jego konsystencja praktycznie się nie zmienia. Nie wysycha i nie kruszeje z czasem i temperaturą. Nie jest może tani, ale niesłychanie wydajny i starcza rozsądnie używany na bardzo, bardzo długo.
0 x

Awatar użytkownika
kisielak
Posty: 187
Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:23
Multipla: ???
Lokalizacja: pl

Re: TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produk

#12 Post autor: kisielak » 10 cze 2013, 14:30

gdzie można zapoznać się z pełnym i dostępnym asortymentem TUNAP ( poza ich stroną firmową ). W e-sklepie pustki :)
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produk

#13 Post autor: wojtus » 25 cze 2013, 07:07

Darraz pisze:http://www.tunap.com/pl/obszary-dzielal ... /p104.html
W linku powyżej przeczytałem, że 104 również do prowadnic szyb się nadaje stąd moje pytanie było. Dla portfela byłoby znośniej, gdyby jednego preparatu użyć i do pasów i do prowadnic... ale jak ma zadziałać "srednio" to lepiej zainwestować pewnie w podany przez Ciebie specyfik.
Niedawno miszczu77 pryskał preparatem 107 prowadnice szyb. Zapytaj czy jest jakaś róznica.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produk

#14 Post autor: wojtus » 25 cze 2013, 07:17

Całkiem niedawno, bo wczoraj miałem okazję użyć preparatu 203-odrdzewiacza to też dwa słowa napiszę. Próbowałem odkręcić śrubę przy pomocy klucza i kombinerek bo nic innego nie miałem a franca trzymała jak diabli. Próbowałem WD40 bo znalazłem w aucie, popsikałem, odczekałem i nic. Nagle przypomniało mi się że mam jeszcze reklamówkę ze zlotu w bagażniku. Patrzę a tam odrdzewiacz Tunapa. Nie wiem czy WD40 miał jakiś wpływ wcześniej na ułatwienie pracy, ale po wpryskaniu tego odrdzewiacza we wszystkie możliwe szczeliny i gdzie tylko się dało, element pokazał nawet swoje kolory. Chwyciłem kombinerki, klucz, przycisnąłem i puściło. Poniżej foto elementu z którym walczyłem.
Obrazek
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
bgs
Posty: 399
Rejestracja: 1 wrz 2012, 19:50
Multipla: 1.6 16v, 103 KM, 1999 + STAG4
Lokalizacja: Augustów
x 1

Re: TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produk

#15 Post autor: bgs » 25 cze 2013, 07:59

WD40 to środek uniwersalny... ,są mocniejsze/skuteczniejsze odrdzewiacze przeznaczone do takowych celów...
W przypadku odrdzewiacza liczy się czas na penetrację elementów... 8-)

Toś w końcu odkręcił tę 13'tkę od podkładki? :?:
0 x
pozdrawiam
bgs
1.6 16v awaryjny szmelc jakich mało
1999 r. + STAG4, HANA czerwona, AC R01
Lineaccessori by Zender
Multiecuscan, legalny

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produk

#16 Post autor: wojtus » 25 cze 2013, 08:04

Odkręciłem i przykręciłem do podstawy aku.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
dareQ68
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 3 kwie 2013, 21:16
Multipla: 1,9 JTD 120 KM MultiJet 2008
Lokalizacja: Międzychód/ WLKP tel. 607-661-208
x 5

Re: TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produk

#17 Post autor: dareQ68 » 3 gru 2013, 22:35

wojtus pisze:Na zlocie w Sielpii wygrałem jakieś chemiczne cuda, w domu zaczałem czytać co do czego służy i na jednej z flaszek pisze pasy bezpieczeństwa. To ja nic tylko do samochodu i sprawdzać bo jak by inaczej. Przeczyściłem pasy wilgotną szmatką z płynem, odczekałem trochę i zacząłem psikać tym cudeńkiem po pasach, według instrukcji. Powiem wam, pomogło.Pasy wciągają się do końca, nie zatrzymują się w drodze żeby im ręką pomóc. Nie wiem jak długo się efekt utrzyma, na razie sam się zdziwiłem że tak gładko poszło. Poniżej fotka sprayu którego użyłem a pewnie kilka osób na zlocie znalazło to samo w swoich reklamówkach.

Obrazek
i jeszcze Tomka, bo jego wypowiedź też dotyczy powyższego produktu:
samul2 pisze:No właśnie w ferworze walki zapomniałem Wam o tym powiedzieć. Znając temat pasów w Multipli prosiłem o dodanie koniecznie tego środka do "grubych" zestawów. U mnie efekt utrzymuje się bardzo długo. Pas kierowcy zapsikałem jeszcze w zeszłym roku i do teraz zwija się bez problemu. Tunap ma jeszcze parę fajnych specyfików, których używamy u nas w pracy.
Potwierdzam skuteczność TUNAP 104 :idea:
W mojej Mulci pas kierowcy wciągał się słabo, musiałem pomagać nawet ręką.
Popsikałem więc obie strony pasa na całej długości (trochę sceptycznie do tego się odnosiłem...) ale po wyschnięciu okazało się że żadnych plam nie zostawia :!: , a same pasy robią tak jak niedawno jeden "naukowiec" prezentował ... biiii...wziuuut.... ;) :P
Powtórzyłem to na wszystkich pasach - tak profilaktycznie... zobaczymy jak długo efekt się utrzyma ale jakby co to "psikacza" jeszcze sporo zostało.
0 x
"Cy Tata cyta cytaty Tacyta...?"

Awatar użytkownika
WojoChoj
Posty: 675
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:02
Multipla: Była Mk1 1.6 Gaz
Lokalizacja: GCH - Pomorskie
x 1

TUNAP - spostrzeżenia użytkowników forum na temat produktów

#18 Post autor: WojoChoj » 5 wrz 2014, 20:57

Systemowe dodatki substancji czynnych do LPG

http://www.nowotczynski.com.pl/download ... tancji.pdf
0 x

ODPOWIEDZ