Obrazek

Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

Przykłady gotowych usprawnień
Wiadomość
Autor
Brzózka
x 4

Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

#1 Post autor: Brzózka » 16 wrz 2011, 08:47

mkumor pisze: Mam te z w planie usprawnić (nieorygilnalne) radio tak, by grało przy wyłączonym silniku (banalne, ale zawsze zwiększa "używalność" auta).
Co do radia to u siebie też mam radio podłączone z pominięciem stacyjki i gra niezależnie.
Radio mam badziewiaste, więcej nie kupię Sony, a jest to model Sony CDX-GT201C, ale schemat podłączeniowy jest praktycznie taki sam we wszystkich radiach, poniżej zamieszczam schemat, a punkt B przedstawia schemat z podłączeniem radia z ciągłym zasilaniem.

Obrazek

Trzeba też pamiętać, że ta opcja podłączenia zmusza nas, by pamiętać o wyłączeniu radia, gdy się go opuszcza. W przeciwnym razie następnego dnia możemy mieć problemy z rozruchem auta, powodzenia.
0 x

Endriu Tosterowski
Posty: 44
Rejestracja: 30 lip 2011, 23:22
Multipla: Sharan 2,0 115KM + LPG
Gadu-Gadu: 10627948
Lokalizacja: SOSNOWIEC
x 1

Re: Wentylator a silnik ?

#2 Post autor: Endriu Tosterowski » 16 wrz 2011, 09:13

A dlaczego plujesz na Sony ? Ja mam model CDX- GT 540 UI . Zapodałem do tego wzmacniacz Soling SL 808 ale jako suba go używam . Tylko jeszcze głośniki muszę powymieniać bo trochę słabe mam. I Sony jest git !!! Tylko że trochę zmieniliśmy temat bo miało być o wentylatorku ...
0 x
Pierwsze prawo Murphy`ego : " Jeżeli coś może się popsuć , to bądź pewny że się popsuje w najbardziej nieodpowiednim momencie" !!!!

Brzózka
x 4

Re: Wentylator a silnik ?

#3 Post autor: Brzózka » 16 wrz 2011, 09:34

Endriu Tosterowski pisze:A dlaczego plujesz na Sony ? Ja mam model CDX- GT 540 UI . Zapodałem do tego wzmacniacz Soling SL 808 ale jako suba go używam . Tylko jeszcze głośniki muszę powymieniać bo trochę słabe mam. I Sony jest git !!! Tylko że trochę zmieniliśmy temat bo miało być o wentylatorku ...
Nie pluję, ale uważam, że to słaby sprzęt. Poprzednie moje radio to Panasonic CQ-C1103NE który miał tę jedyną wadę, że odtwarzał tylko pliki Audio (nie miał mp3) Panasonic miał świetny tuner, nawet słabsze stacje radiowe fajnie odbierał. Miałem go zamontowanego w Seicento a potem w multipli. Sprezentowałem go koledze, radio ma ponad 10 lat i ma się świetnie po dziś dzień. Postanowiłem więc kupić za niewielkie pieniądze w/w Sony (nowe), choć znajomy serwisant sprzętu caraudio przestrzegał mnie przed Soniaczami ze względu na słabe tunery i delikatne lasery. Po trzech latach użytkowania okazało się, że miał rację. Słaby tuner, który nie radzi sobie nawet z dość dobrze nadającymi stacjami i odtwarzacz CD, który co prawda odczytuje prawie wszystkie moje płyty, to przy odtwarzaniu płyt mp3, gdy dochodzą do ostatnich utworów, zaczyna przeskakiwać, lub się wiesza, jedynym sposobem na odwieszenie to wyjęcie płyty i ponowne włożenie.
Wracając do tematu wentylatora, też jest tak, że po wyłączeniu stacyjki wentylator przestaje chodzić. w Seicento 1.1 Sporting też tak miałem.

Ps: jeśli Admin uważa, że zboczyliśmy z toru, to proszę o przeniesienie tych postów, pozdrawiam.
0 x

Awatar użytkownika
Grze$ku
Admin
Posty: 420
Rejestracja: 21 gru 2009, 01:34
Multipla: JTD, 105 KM, 1999
Skype: wojnarowscy
Lokalizacja: Przemyśl
x 4

Re: Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

#4 Post autor: Grze$ku » 16 wrz 2011, 11:10

Posty wydzielone, mam nadzieję, że ciekawy temat radia będzie tutaj rozwijany :)
0 x

kociewie
x 4

Re: Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

#5 Post autor: kociewie » 16 wrz 2011, 11:17

Będzie, będzie.
Ja tak szykuję się do rozwiniecia tej modyfikacji z podłączeniem, gdyż fajnie jest wyjąć pod domem kluczyk i nie mysłeć o światłach, a ani o radiu (oczywiście, przesiadając się w inne auto najczęściej jeżdżę bez świateł ;) )
Mam zamiar dorobić przełącznuik, którym będę włączał sobie prąd podczas postoju.
A więc na codzień - standard kluczykowy, natomist jak będzie potrzeba - robię pstryk i jest prąd w radiu ;)

Co do radyjka to przed moimi drzwiami jest kurier z modelem JVC KD-R422 (zielone podświetlenie).
CD, Mp3, USB, AUX (przydatny jak podłączam dzieciakom netbooka i oglądają bajki w dłuższych trasach).
0 x

Awatar użytkownika
Ralf Dragon
Posty: 61
Rejestracja: 10 sie 2011, 15:56
Multipla: 1.6 16V 100KM 2000
Gadu-Gadu: 19525915
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

#6 Post autor: Ralf Dragon » 16 wrz 2011, 12:36

Mam JVC KDR 711 tylko nie miałęm wyboru koloru, w poprzednim aucie do którego je kupiłem kolor pasował w Marianie się odcina mocno. Model z 2x USB Bluetooth mikrofon, aux, wyjscie na wzmacniacz zewnętrzny pilot mp3 itd więc full nawet książke telefoniczną obsługuje na wyświetlaczu w tej chwili z głośnikami tylka na przód MAgnat 216 z odseparowanym głośnikiem wysokotonowym zapraszam do posta o marianie tam zdjęcia :)
0 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2586
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

#7 Post autor: miszczu77 » 16 wrz 2011, 15:58

Ja mam radio LG LAC-5800R od paru lat. Dla mnie kluczowa była obecność portu USB. Mam do tego podłączony na stałe pendrive-miniaturkę, który mieści się w etui bez wyjmowania go z radia. Jak dla mnie gra dobrze, choć zastrzegam, że audiofilem nie jestem. No i ma podświetlenie zielone lub czerwone do wyboru (ja wolę czerwone).
Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
jakimiuczek
Klubowicz
Posty: 785
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:28
Multipla: JTD 2005 146KM
Lokalizacja: ŁOSICE
x 24

Re: Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

#8 Post autor: jakimiuczek » 16 wrz 2011, 20:26

Co do radia to się nie mam czym chwalić bo mam fabrycznego kaseciaka, chodzi mi o fajną funkcję - wyłączasz kluczyk gaśnie radio, chcesz słuchać na postoju naciskasz przycisk na panelu i radio się włącza, ale nie będzie grało całą noc jak zapomnisz o nim bo ma następną funkcje po pewnym czasie ( nie wiem nie mierzyłem, 20, 30min?) wyłącza się.
0 x

Endriu Tosterowski
Posty: 44
Rejestracja: 30 lip 2011, 23:22
Multipla: Sharan 2,0 115KM + LPG
Gadu-Gadu: 10627948
Lokalizacja: SOSNOWIEC
x 1

Re: Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

#9 Post autor: Endriu Tosterowski » 16 wrz 2011, 21:13

No cóż ... każdemu co kto lubi. Ja mojego Soniaka GT 540 zapodałem na stałe zasilanie przestawiając mu końcówki we wtyczce i po sprawie. Często zdarza mi się siedzieć w aucie czekając na mą światłą Małżonkę pod marketem albo na dzieci pod szkołą i radyjko gra. Wystarczy pamiętać o wyłączeniu przed wyjściem z maszyny. Wybierając radio, kierowałem się funkcjonalnością czyli ilością możliwych połączeń czyli usb, aux , mp3,wyjście na suba i fajny wzmacniacz. Padło na Sony i potem tylko konkretny model. Po roku intensywnej eksploatacji mogę z czystym sumieniem polecić ten sprzęt. Jak wożę dzieci to grają ich płyty. Jak jadę do pracy to radio albo usb. Kupiłem taki malutki czytnik kart mikro SD który jest niewiele większy od samej karty. A na 8GB wchodzi wszystko co lubię, zaczynając od Marka Grechuty a na Metallice kończąc. Zauważyłem tylko jeden minus. Mianowicie na postoju muszę z umiarem używać wzmacniacza. Jak pisałem wcześniej, mam Solinga SL 808 i kiedyś , czekając na moją Blondynkę , słuchałem czegoś mocnego i potem było zdziwienie bo maszyna z bólem odpaliła resztkami prądu który jeszcze na szczęście ostał się na dnie akumulatora. Tu wcześniej ktoś pisał o radyjku LG. Hmmm. Ja osobiście nie mam dobrych doświadczeń z tą marką. Miałem telefon LG----padł. Miałem monitor LG-----padł. Szwagier miał telewizor LG----padł. Córka ma obecnie telefon LG ---- narzeka na niego okropnie.... aaaa z resztą ... Jak mówi pierwsze prawo Murphy`ergo :"Jeśli coś może się zepsuć ... to bądź pewny że się zepsuje i to w najmniej odpowiednim momencie" . :P
0 x
Pierwsze prawo Murphy`ego : " Jeżeli coś może się popsuć , to bądź pewny że się popsuje w najbardziej nieodpowiednim momencie" !!!!

kovalius
Posty: 299
Rejestracja: 6 mar 2011, 12:34
Multipla: czekolada JTD, 110KM, 2000
Lokalizacja: Lublin

Re: Radio - jakie kupić, jak podłączyć ?

#10 Post autor: kovalius » 17 wrz 2011, 10:57

Ja pozostanę wierny GRUNDIGowi. Bez tanich bajerów, za to świetny dźwięk, rewelacyjny tuner, porządny laser (nie gubi ścieżek nawet na największych wertepach). Od jakichś dziesięciu lat katuję mojego SCD5290 Informat i nie chcę innego[*]:
Obrazek
Nie walące po oczach bursztynowe podświetlenie:
Obrazek
Mały panel do ukrycia nawet w slipach :mrgreen:
Obrazek
No i ma logikę zapłonu, jak oryginalne radio.
Z racji wieku, nie czyta MP3, ale można zrobić dodatkowe wejście liniowe przez złącze zmieniarki.

Dla bardziej wymagających polecam SCD5690 z płynną zmianą koloru podświetlenia:
Obrazek
Tu w tonacji multiplowej:
Obrazek

Jedyna zła wiadomość to taka, że, od kiedy GRUNDIG oddał ten segment rynku, w grę wchodzą jedynie używki. Dobre za to są ceny :)

[*]W garażu leży już , wspomniany powyżej, SCD5690. Na taką zmianę chyba się zdecyduję ;)[/size]
0 x

ODPOWIEDZ