Obrazek

Ceramizer.

Przykłady gotowych usprawnień
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Ceramizer.

#1 Post autor: wojmak » 16 mar 2017, 21:43

Na pewno ten temat był już poruszany na forum, a może nie.
Z góry zaznaczam, że nie jest to żadna reklama, bo ot takiego czegoś jestem daleki. Chcę się podzielić własnymi odczuciami i doswiadczeniami, które może się komuś przydadzą, lub pomogą.
Moja "multipełka" ma już niestety 283 tys. przebiegu, z tego nie wiem ile na gazie i kto nią jeździł. Ja mam ją od 2 lat i nie mogę powiedzieć złego słowa na silnik. Mimo, że to benzyna i lpg, sprawuje się nad wyraz dobrze, no może trochę mało mocy i głośno powyżej pewnych obrotów, ale ten typ tak ma. Oleju nie bierze, nie dymi i zapala w każdych warunkach, ale od pewnego czasu dał się słyszeć lekki klekot, drżenie, wibracja nie wiem jak to nazwać, coś około tego. W każdym razie pojawił się inny dźwięk, którego nie powinno być. Obsłuchałem metodami domowymi caly silnik( tzn. listewka z twardego drewna, szmatka na końcu i do ucha). Niewiele mogłem wydedukować, a więc podjechałem do swojego mechanika, aby zweryfikował dźwięki. Po obsłuchaniu silnika, kontroli rolek, i innych napędów paskowych(paski zdejmował po kolei) zawyrokował, że prawdopodobnie to luzy na panewkach wałków rozrządu, lub niewielkie, ale jednak na korbach, ewentualnie na sworzniach. Stwierdził, że na razie nic sie poważnego nie dzieje i jeździć dalej. Mnie jednak to nie dawało spokoju, poczytałem na forach, w "Auto wiat" i innych gazetach i postanowiłem spróbować wynalazku o nazwie "ceramizer" - ceramizer a nie ceramizator jak piszą niektórzy, bo to całkiem inny produkt.
Zgodnie z instrukcją i wyliczeniem zapodałem to do silnika. Ilośc jest śmiesznie mała bo raptem, 4 ml, pomyślałem, że nie zaszkodzi a może pomoże coś niecoś... Pierwsze kilometry tj. 200 do 2500 obrotów to dla naszej mulci znaczy ok. 70/h. Nie wiem, może sugestia, może przygłuchłem nieco, ale mialem wrażenie, że jest ciszej i jakoś przyjemniej. Zgodnie z zaleceniami kupiłem drugą porcję i chlapnąłem do oleju, znowu 200 km z prędkością 70km/h, a teraz to co stwierdziłem... jest ciszej, nie słychać denerwującego dźwięku, jakby szybciej i łatwiej zapala, nie ma drżenia, moim zdaniem jeździ się przyjemniej, niby lżej. Multipełka sprawia wrażenie żwawszej, mocniejszej, choć może to tylko takie wrażenie. Dzisiaj podjechałem do mechanika zupełnie w innej sprawie, słysząc silnik spytał co zrobiłem, bo jakoś ciszej i równiej pracuje. Opowiedziałem mu, na co stwierdził, że słyszał o tym czymś. Opinie są podzielone, niektórzy chwalą, niektórzy śmieją się z tego. Ja sprawdziłem na własnym silniku, jednak to działa, jak długo nie wiem, ale działa. Ostatecznie w razie czego to i tak wymiana silnika więc niewiele ryzykuję, może pojeżdżę jeszcze kilka tysięcy??? ;)

A i jeszcze jedna porada, dla tych co mają stare licznika bez obrotomierza. Na allegro można kupić obrotomierz indukcyjny. Nie jest to wielki koszt bo raptem 44 pln, a robi " robotę". Montaż prosty tak że już chyba nie można łatwiej.
Owija się końcówkę przewodu obrotomierza na dowolnym kablu do świec(tak około 4-5 zwoi), izoluje i wszystko. W programie obrotomierza ustawia się parametry zapłonu i to wszystko. Weryfikowałem wskazania z podpiętym laptopem i programem FES i do LPG i różnica wskazań waha się +- 10 obrotów, czyli prawie nic. Polecam bo warto. :lol:

Napiszcie co myślicie o dodatku do silnika, może macie jakieś własne doświadczenia, może jest to szansa przedłużenia życia lekko, podkreślam lekko zużytego silnika, bo zajechanemu to już nic nie pomoże. :roll:
0 x

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: Ceramizer.

#2 Post autor: wojmak » 16 mar 2017, 21:51

Sorry dwa razy klknąłem i wpadło drugi raz a nie wiem jak usunąć.
0 x

Awatar użytkownika
tazz67
Posty: 376
Rejestracja: 13 sty 2010, 07:27
Multipla: JTD 105 KM 2000
Lokalizacja: Barcin
x 4

Re: Ceramizer.

#3 Post autor: tazz67 » 17 mar 2017, 09:27

Widziałem testy różnych produktów w programie motoryzacyjnym i tam stwierdzono, że po dodaniu ceramizera nawet jak się straci olej to można przejechać nawet i 100km bez szwanku dla silnika, tzn, silni nie zatarł się i dalej odpalał.
0 x
tel: 602438775 - Fred

Awatar użytkownika
Brzózka
Posty: 1142
Rejestracja: 21 lut 2012, 11:06
Multipla: Była MK1 jest MK2 i CC 704
Lokalizacja: SBL-Powiat Bieruńsko Lędziński
x 31

Re: Ceramizer.

#4 Post autor: Brzózka » 17 mar 2017, 13:22

Jak miałem Sejtka to na tym jeździłem i też odniosłem pozytywne wrażenie. Pracując kilka lat temu na Fiacie, pracował ze mną kumpel, który miał to samo autko, z tym samym silnikiem, ale niegdy tego nie lał. Często wracając z roboty dochodziło między nami do małych wyścigów samochodowych. Zawsze wygrywałem :)
0 x

jbond
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2014, 15:17
Multipla: Multipla 2001 1.6 CNG
Lokalizacja: Gdynia
x 2

Re: Ceramizer.

#5 Post autor: jbond » 18 mar 2017, 11:25

Od kilku lat używam dodatków do oleju jakieś amerykańskiej firmy Lukas,. Czy pomaga, to tak do końca, nie wiem, ale mogę powiedzieć że nie szkodzą.
Na pewno, przy ostatniej Multipli 1.6, która była mega zaniedbana, i w silniku słychać było samoregulatory, to po wymianie oleju i dolaniu lukasa, ucichło.
0 x

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: Ceramizer.

#6 Post autor: wojmak » 18 mar 2017, 20:08

Powiem jedno, że nie dolewałbym żadnych innych środków, ale w ten jakoś wierzę jak na razie 600 km. na nim i faktycznie jest coraz lepiej i fajniej jechać. Więc chyba działa, a w każdym razie spełnia to do czego go zrobili. To już chyba nie sugestia, to słychać wyraźnie. Kolega w Sharanie dodał i dzisiaj powiedział, że bez szaleństwa, ale jest lepiej jak było. Jeżeli tak to nie szkoda było tych 145 złociszy.
Wczoraj dopaprałem do skrzyni biegów, niby nie ma różnicy wielkiej, ale to dopiero początek, jest jakby bardziej miękko, przy zmianie biegów. Wierzyć nie wierzyć, niech każdy spróbuje sam, a jak będzie miał wyniki pozytywne lub negatywne, to niech tutaj opisze, myślę że to będzie ciekawe.
Dla naszych multipełek warto się postarać o jak najlepsze, aby długo służyły, bo pomału stają się samochodami kolekcjonerskimi, a wartość rośnie.
0 x

Awatar użytkownika
ksiazelech
Klubowicz
Posty: 2762
Rejestracja: 30 lip 2010, 19:30
Multipla: JTD 138KM 2002r.
Skype: ksiazelech
Lokalizacja: RYBNIK (Śląskie)
x 50

Re: Ceramizer.

#7 Post autor: ksiazelech » 18 mar 2017, 22:16

Kolego "wojmak" ja już od wielu lat mam do czynienia z ceramizerami i innymi dodatkami uszlachetniającymi. ;)
Swoją wiedzę na ich temat czerpię z własnych doświadczeń i mogę potwierdzić , że ceramizer ma coś w sobie. :)
0 x
Fiat Multipla 1,9 JTD 138KM 2002r. ciemna zieleń
Były; 126p/CC700/Tico+LPG/Siena1,6 16V 101KM+LPG
Marea Weekend 1,9 TD 100KM

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: Ceramizer.

#8 Post autor: wojmak » 19 mar 2017, 20:09

Lechu no właśnie ma też to zauważyłem, to dobrze że inni podobnie tak uważają i mają podobne doświadczenia, przynajmniej nikt się nie śmieje że wierzę w "cuda". Pozdrów Małgosię.
0 x

Awatar użytkownika
yuraS
Klubowicz
Posty: 484
Rejestracja: 27 gru 2015, 21:39
Multipla: 1.9 JTD 2003 r
Lokalizacja: Turek
x 16

Re: Ceramizer.

#9 Post autor: yuraS » 20 mar 2017, 19:24

Ja miałem w skrzyni biegów w mk1. Ale nie było różnicy bez i z jego dodatkiem ;)
0 x
laguna I -1.8 ; laguna I -1.8 16v kombi ; Punto II 1.8 16v HGT; Twingo I -1,2 ; Grande Punto 1,4 ; Linea 1,4 ; Nissan 350z ; Citroen C4 grand picasso 1.6 HDI ; Grand Espace IV 2.0DCI ; MK1 1,6 ; MK2 1,6; MK1 1,9 :)

Rakus1
Posty: 547
Rejestracja: 14 mar 2014, 15:29
Multipla: PB/LPG-103KM
x 9
Kontakt:

Re: Ceramizer.

#10 Post autor: Rakus1 » 21 mar 2017, 20:28

[quote="wojmak"]

Witam. Podpowiedz mi co do tego dodatku a mianowicie jak "zapodam" pierwszą porcję to ile kilometrów muszę przejechać żeby dać drugą --200km ?
Pozdrawiam ;)
0 x

ODPOWIEDZ