Obrazek

Doświetlenie kabiny.

Przykłady gotowych usprawnień
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghandi
Posty: 19
Rejestracja: 3 lut 2010, 11:58
Multipla: JTD, 105KM, 1999
Gadu-Gadu: 8456240
Skype: bartekuszacki
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Doświetlenie kabiny.

#1 Post autor: Ghandi » 9 maja 2011, 13:03

Jak w naszych muciach jest każdy wie - przepięknie. Niestety wieczorem kiedy na dworze już jest ciemno fabryczne oświetlenie wnętrza kabiny jest takie sobie. Jeśli cokolwiek nam wtedy spadnie na podłogę i z wrodzoną złośliwością potorzy się gdzieś po naszej wielgachnej podłodze to niestety bez latarki nie podchodź.
Od dłuższego czasu chodziła za mną ta modyfikacja, aż wreszcie wykurzony z domu przedswiątecznymi porządkami postanowiłem dokończyć dzieła.

Technikalia w skrócie:
1. Źródło światła to listwa LED (biała, ciepła, podwyższona jasność)
2. Źródło prądu - kabalek + wyciągnięty z instalacji radiowej, - (masa) podłączona do włączników świateł wnętrza kabiny umieszczonych w słoupach przy drzwiach.
3. Trochę przewodów do połączenia wszystkiego, taśmy izolacyjnej do poprawnego zaizolowania.
4. Jakies 30 minut na szybko lub godzina z relaksem i gotowe.

Oświetlenie uruchamia się podczas otwierania drzwi. Świeci przód lub tył w zależności od otwartych drzwi, lub wszystko naraz. Dodatkowym niespodziewanym plusem jest oświetlenie zewnętrza samochodu ;)

Fotki poglądowe poniżej.
Obrazek
Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Doświetlenie kabiny.

#2 Post autor: Darraz » 9 maja 2011, 19:15

Myślałem o niebieskich LEDach. Widząc na fotkach efekt, który bardzo mi się podoba - muszę zacząć myśleć o tym intensywniej.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Doświetlenie kabiny.

#3 Post autor: Darraz » 27 maja 2011, 05:58

Piszę posta pod własnym postem, ale własnie "pomyslałem" i korzystając z umiejętności czytania skorzystałem z oferty promocyjnej "Norauto" i za dwie dychy dokonałem optycznego tuningu wnętrza. Teraz nocą będę jeszcze bardziej niebieski, bo prócz świecącego napisu na tylnej szybie doszedł podświetlany przód:

Obrazek

"To coś" ma opcję reagowania na dźwięk, ale dyskoteki w aucie raczej robić nie będę.
0 x
tel. 691 780 705

kovalius
Posty: 299
Rejestracja: 6 mar 2011, 12:34
Multipla: czekolada JTD, 110KM, 2000
Lokalizacja: Lublin

Re: Doświetlenie kabiny.

#4 Post autor: kovalius » 27 maja 2011, 07:45

Lepiej byłoby czerwone jak u komandosów. Jak wychodzisz z oświetlonego na czerwono w ciemność, to wzrok się szybciej przystosowuje ;)
0 x

ODPOWIEDZ