Obrazek

Sesja zdjęciowa do kalendarza.

Wiadomość
Autor
Brzózka
x 4

Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#1 Post autor: Brzózka » 30 gru 2009, 23:00

Kiedyś ktoś rzucił hasło, by zrobić kalendarz. Temat był podejmowany kilkakrotnie, ostatnio przez Nimsza. Nie wiem jak Krystek jest daleko, ale mam pomysł, by na kalendarzu były zamieszczone fotki grupowe ze spontanów. Na pewno wśród nas jest wiele osób, które pasjonują się fotografią. Można by wybrać miejsce, które nas urzekło, zrobić spontan, podczas którego byłaby zrobiona sesyjka zdjęciowa. Co nam jest potrzebne: ładne miejsce, aparat z obiektywem szerokokątnym, lub z możliwością robienia zdjęć panoramicznych, statyw. Mnie urzekło to miejsce: dla Grupy G.Śląska, Tychy Plac Baczyńskiego. Fotka niezbyt udana i w tym dniu było dużo ludzi. Na codzień to miejsce jest praktycznie puste więc bez problemów można ustawić się do fotografii. Co wy na to?

Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
adamx8
Klubowicz
Posty: 299
Rejestracja: 22 gru 2009, 21:15
Multipla: 2.4 20v
Skype: adamx8
Lokalizacja: Oberschlesien
x 15

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#2 Post autor: adamx8 » 30 gru 2009, 23:05

Fajna sprawa , tylko żeby trafić z pogodą, bo pora roku nie sprzyja sesją zdjęciowym.
0 x
....czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi, naprawdę trudno jest ich wyprzedzić.

Brzózka
x 4

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#3 Post autor: Brzózka » 30 gru 2009, 23:27

Wystarczyłoby żeby nie padało. Tychy w tym roku stanęły na wysokości zadania i przepięknie ustroiły Plac Baczyńskiego, wieczorową porą widok aż dech zapiera. Jest to fontanna w kształcie dmuchawca, teraz oczywiście wyłączona, ale fajnie przystrojona lampkami choinkowymi. Do tego całkowicie odrestaurowane budynki, nowe oświetlenie, to wszystko dodaje uroku temu miejscu. Kto tam teraz był to wie o czym mówię. jutro postaram się pstryknąć kilka lepszych fotek.
0 x

Awatar użytkownika
jarolis
Posty: 236
Rejestracja: 21 gru 2009, 17:22
Multipla: JTD 105 KM 99'
Gadu-Gadu: 4421998
Komunikator Tlen: jarolis
Skype: jarolis
Lokalizacja: Bieruń 50.078523,19.170276
Kontakt:

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#4 Post autor: jarolis » 31 gru 2009, 10:11

Tomek jestem na TAK :)
0 x
Ten który ma zawsze coś do powiedzenia i chce mieć wszystko wyjaśnione
50.078573,19.169984 - moja multipla w widoku satelitarnym na http://mapy.google.pl/ :) :)

Brzózka
x 4

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#5 Post autor: Brzózka » 31 gru 2009, 13:59

No to jest nas już trzech. Myślę, że po nowym roku ustalimy jakiś termin spotkania, zarezerwujemy jakąś przytulną knajpkę, no i może jeszcze pogoda będzie bardziej przystępna. Moje pytanie: czy ktoś dysponuje aparatem z obiektywem szerokokątnym, lub z możliwośćią robienia zdjęć panoramicznych? Bo mój aparat, choć robi w miarę dobre zdjęcia, niestety to tylko zwykły kompakt cyfrowy, bez w/w możliwości. Dysponuję statywem.
0 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2589
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 84

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#6 Post autor: miszczu77 » 31 gru 2009, 14:46

tomasz brzozowski pisze:Moje pytanie: czy ktoś dysponuje aparatem z obiektywem szerokokątnym, lub z możliwośćią robienia zdjęć panoramicznych? Bo mój aparat, choć robi w miarę dobre zdjęcia, niestety to tylko zwykły kompakt cyfrowy, bez w/w możliwości. Dysponuję statywem.
Lustrzanka rzeczywiście da lepsze efekty (zwłaszcza poziom szumów i ostrość), jednak i Twój aparat nie jest najgorszy. Robienie zdjęć panoramicznych natomiast nie wymaga żadnych specjalnych trybów w aparacie. Wystarczy zrobić kilka zdjęć lekko zachodzących na siebie, żeby uzyskać dobry efekt. Najlepiej jeszcze zablokować parametry ekspozycji, jeśli jest taka możliwość.

Poniżej moje fotki ze zwykłej "małpki" sanyo.
0 x

Brzózka
x 4

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#7 Post autor: Brzózka » 31 gru 2009, 16:25

W moim jest blokada ekspozycji, ale jak połączyć ze sobą np. trzy fotki tak by nie było widać "cięcia"? opcja panoramy ma już w sobie możliwość łączenia kilku obrazów w całość.
0 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2589
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 84

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#8 Post autor: miszczu77 » 31 gru 2009, 16:39

Wystarczy program w komputerze, np.: Hugin (darmowy), w którym wystarczy mu pokazać te same punkty na fotografiach, a on potem sobie je odpowiednio poskłada.

A aparat można przełączyć też w tryb "M" (jeżeli jest taka opcja) i ręcznie ustawić czas i przesłonę.
0 x

Brzózka
x 4

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#9 Post autor: Brzózka » 31 gru 2009, 16:47

No to muszę popróbować gdzieś w plenerze ;) zobaczymy co z tego wyjdzie, dzięki za podpowiedź
0 x

Awatar użytkownika
ppavlo
Posty: 91
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:57
Multipla: JTD, 110 KM, 2002
Lokalizacja: Wola k. Pszczyny

Re: Sesja zdjęciowa do kalendarza.

#10 Post autor: ppavlo » 31 gru 2009, 18:48

Moja lustrzanka nie ma opcji panoramy ale jeżeli da się zrobić to w komputerze, to służę uprzejmie......

Swoją drogą pomysł zrobienia zdjęć w Tychach na ryneczku jest rewelacyjny....a kafejek tam tyle że i posiadówkę będzie gdzie zrobić...Zdarza mi się bywać czasami w takiej ala włoskiej a nazywa się Avanti....Miejsca tam jest dość dużo...jedzonko można zamówić :D ...
Oczywiście dołaczamy do w/w trójki.... :P . Iwona.
0 x

ODPOWIEDZ