Obrazek

Kolejka przez Zulawy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
robert.lxd2
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 19 lis 2015, 00:22
Multipla: 1.6 16V Pb+LPG 103KM 1999
Lokalizacja: Gdynia
x 9

Kolejka przez Zulawy

#1 Post autor: robert.lxd2 » 23 kwie 2019, 00:06

Witam grupę z Pomorza i chce zapytać czy na 3 mają byli by chętni na spontan w Nowym Dworze Gdańskim połączony z przejazdem pociągiem wąskotorowym po szlakach zabytkowej Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Samochody zostawiamy na ogrodzonym i monitorowanym parkingu dla gości na terenie stacji,następnie przejazd waskotorowka do Stegny , Jantaru , Mikoszewa- gdzie zobaczyć można przekop Wisły do morza. Następnie przejazd do Sztutowa i tu do wyboru - zwiedzanie hitlerowskiego obozu zagłady lub wizyta w dobrej cukierni i na zabytkowym moście zwodzonym. Przejazd kolejką odbywa się po jedynym w Europie wąskotorowym moście obrotowym w Rybinie. Po powrocie do Nowego Dworu Gdańskiego zwiedzanie zaplecza technicznego czyli tzw. Szopy oraz Izby tradycji na stacji. Postaram się też o foldery i być może naklejki z wizyty na spontanie. Wszystko zależy od liczby chętnych - wtedy też i bilety na przejazd będą tańsze. Czasu jest jeszcze sporo więc jeśli ktoś nie ma planów to być może rozpatrzy moją propozycję. Oczywiście ja znam kolejkę dobrze więc chętnie poopowiadam różne ciekawe rzeczy na jej temat i odpowiem na większość pytań. Jako że 3 mają wypada w piątek to być może cześć osób przyjezdnych - jeśli takowe będą - zechce zostać jeszcze na sobotę i niedziele - wtedy możemy spontan wydłużyć w sensie takim że służę pomocą jako przewodnik po Trójmieście i okolicy bliższej lub dalszej. Zapraszam do zgłoszeń osoby zdecydowane bo muszę wtedy podjąć stosowne poczynania i ustalenia. Pozdrawiam - Robert
0 x
Pomoc techniczna, garaż z narzędziami,kompresor,klucze pneumatyczne, elektronarzędzia,kawa,herbata,internet,komputer,telefon,nocleg. 501-824-117 Robert

Doldi
Posty: 8
Rejestracja: 28 kwie 2019, 16:28
Multipla: JTD 115 2001

Re: Kolejka przez Zulawy

#2 Post autor: Doldi » 22 maja 2019, 15:23

O widzę moje bliskie rodzinne tereny
0 x

ODPOWIEDZ