Obrazek

Multi - spelnienie jednego z marzeń

Tu się chwalimy tym, czym jeździmy!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Multi - spelnienie jednego z marzeń

#1 Post autor: adi.degora » 14 maja 2013, 13:23

Witam serdecznie!
Od jakichs dwoch miesięcy poruszam się policyjnogranatową, a przy mocniejszym słońcu śliwkową multi z serduchem 1.9 JTD z roku 2000. W 1998 roku bylem na drzwiach otwartych multipli w podpoznanskim Antoninku i powiedzialem sobie że kiedys chce takie cos miec, i oto juz po 15 latach w koncu mam 8)
Ogolnie mam tez fiata punto 2 FL z 2003 roku, ale chwilowo remontuje się po spotkaniu z autobusem, a jako że i tak miałem dokupić drugi samochód z uwagi na to że oboje z żoną potrzebujemy samochodów żeby dojechać do pracy- poszukałem sobie multi. Łatwo nie było, zrobiłem ponad 1500 km pociągami, nawet do Gdańska się wypuściłem (z Poznania), ale niestety nie dało się znaleźć tego co mi się marzyło, tj. najbogatszego wyposażenia opakowanego w budę w stanie dobrym i z dieslem z niskim przebiegiem, dlatego spuściłem trochę z wymagań i u nas w Wielkopolsce znalazłem swoje nowe autko :)))
Tak wyglądało moje cudo kiedy je pierwszy raz ujrzałem:
ObrazekObrazekObrazek
Fotki z ogłoszenia.
Silnik 1.9JTD, wiec ponoc jedynynadający się do tych samochodów.
Przebieg 140000.
Ciągnięty rok temu z Reichu (ponoć na mienie przesiedleńcze), pierwsza rejestracja w kraju 2.2012.
Blacharsko db, rudego nie widać (ponoć był garażowany i chyba faktycznie), kilka parkingowych obcierek, kilka wgniotek, ale wszystkie odstępy pomiędzy blachami równe, pod maską też, amory nie grzebane, wszystkie śruby równo zmęczone życiem, zderzak i pas przedni w całości. Mechanicznie zawlokłem go na stację kontroli, podwozie, zawieszenie, hamulce etc bdb, brak niepokojących sygnałów. Rudego też niezbyt pod spodem widać, także potwierdza się teza o garażowaniu. Do tego wizyta na chodzieskim komisariacie i zapadła decyzja o kupnie.

Do tej pory zrobiłem tak:
-naprawa niedomagań które jej doskwierały: wariujący CZ, martwe podnoszenie lewej szyby, zerwana linka środkowego fotela z przodu, do zrobienia pozostaje wymiana silniczka tylnej wycieraczki (chociaz w sumie nie wiem, srednio raz na 2 tygodnie się włączy...)
-zadbanie o lakier- glinkowanie+ meguiar`s ultimate compound+jakiś tam wosk turtle wax metallic w płynie na szybko
-nowe kółka na lato- 15 "stalufelgi" od fiata barchetty pomalowane na czarny mat+pomarańczowy rant+ nowe oponki Zeetex ZT100 185/65/15
-ciemne szybki tył- własnoręcznie 8)
-pomarańczowa siatka w grillu
-uchwyt na tableta zabudowany na radiu (przy okazji na tapecie moje drugie autko)
-uchwyt na butelki pod nogami na środku z przodu
-obity pod kolor kubełek na śmieci wciśnięty pomiędzy środkowe fotele- już nie mam śmietnika w samochodzie, jak zawsze ....
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Tak to się przedstawia do tej pory. Na dniach będzie jeszcze kilka lepek w celu zamaskowania błękitnej zaprawki po poprzednim właścicielu obdarzonym poczuciem estetyki na poziomie kubka kawy (tylny lewy błotnik). Zastanawiam się też czy nie wstawić tam jakiegoś małego subwooferka :mrgreen: Mówiąc "mały" oczywiście ironizuję :mrgreen:


edit// tylna klapa pół na pół: prawa strona spolerowana, lewa nie- dla porównania ;) musze to zniwelować jak najszybciej, tylko mi się nie chce :P
Pozdrawiam użytkowników i entuzjastów Multipli!
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
jakimiuczek
Klubowicz
Posty: 785
Rejestracja: 31 paź 2010, 20:28
Multipla: JTD 2005 146KM
Lokalizacja: ŁOSICE
x 24

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#2 Post autor: jakimiuczek » 14 maja 2013, 15:26

Z tą wycieraczką tylną, jak lubisz i umiesz to możesz się pobawić:
http://www.multipla.fora.pl/porady-co-j ... ,4497.html" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Awatar użytkownika
kacfil
Posty: 2077
Rejestracja: 25 sie 2010, 18:14
Multipla: Jtd 115 2004
Lokalizacja: Sosnowiec
x 54

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#3 Post autor: kacfil » 14 maja 2013, 15:30

Montuj koguty będzie druga policyjna w Poznaniu :)

Obrazek

A na poważnie, eleganckie auto !
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#4 Post autor: wojtus » 14 maja 2013, 15:36

Witamy na forum. Widzę że duże plany co do mućki. Zadowolenia z zakupu.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#5 Post autor: Darraz » 14 maja 2013, 16:32

Na fotkach auto prezentuje się nieźle. 140tys. przebiegu w aucie z 2000 roku? Aż mnie kabelek świerzbi, żeby go podłączyć do Twojego auta. :-)
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#6 Post autor: adi.degora » 14 maja 2013, 17:10

jakimiuczek, dzięki, w wolnej chwili.... ;)
kacfil, heh, do czego ta windykacja doprowadza :mrgreen:
wojtus, dzieki ;)
Darraz, jest to jak najbardziej wykonalne, moje punto z 2003 ma aktualnie ~125000 przebiegu, a gdybym jeździł nim jako jedyny właściciel (jestem drugim) byłoby to koło 100000, nawet trochę mniej- robię koło 800km miesięcznie. Co do multi to dostałem garść papierów typu faktury za naprawy , wymiany oleju etc z ostatnich ~20000km i składa się to w logiczną całość ;)
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#7 Post autor: malymaly » 14 maja 2013, 20:56

Fajne felgi:) u mnie takie na zimówkach w oryginalnym kolorze i trochę rudym zachodzą. Twoje eleganckie. Widzę, że malowanie wykonane profesjonalnie, bo nie wyobrażam sobie tej roboty ręczną metodą.
0 x

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#8 Post autor: samul2 » 14 maja 2013, 21:49

Ładna maszyna, zupełnie taka jak moja. ;) Życzę dalej takiego zapału do tego autka.
0 x

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#9 Post autor: adi.degora » 15 maja 2013, 07:05

malymaly pisze:Fajne felgi:) u mnie takie na zimówkach w oryginalnym kolorze i trochę rudym zachodzą. Twoje eleganckie. Widzę, że malowanie wykonane profesjonalnie, bo nie wyobrażam sobie tej roboty ręczną metodą.
Dzięki ;) Zdecydowalem się na takie bo przypadkiem widziałem je pod jedną z multi które oglądałem swego czasu, a wiem że nie każda felga się mieści z uwagi na mocowanie hamulca z przodu, więc żeby się nie wkopać dla świętego spokoju wzialem te z barchetty. Malowanie oczywiście domową metodą ;) Z puszeczki ;) Trochę oklejania było, ale nie będę płacił za coś co mogę zasadniczo zrobić sam ;) Podobnie było z przyciemnieniem szyb- tygodniami się męczyłem, kolejne rolki folii lądowały w koszu, ale próbowałem dalej 8-)
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
samul2 pisze:Ładna maszyna, zupełnie taka jak moja. ;) Życzę dalej takiego zapału do tego autka.
Dzięki, dzięki :) Zapału na pewno nie zbraknie, nie zbrakło do punto, nie zbraknie do multi :) Co najwyżej talarów może być zawsze trochę za mało ;)
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#10 Post autor: adi.degora » 18 maja 2013, 08:11

Spiąłem się i stworzyłem w końcu coś co z grubsza mozna nazwac BRA :mrgreen:
ObrazekObrazek
Lepiej już chyba nie będzie, powinna być trochę bardziej naciągnięta ale już się nie da :? Najwięcej problemu było żeby nie zjeżdżała z maski na dół :P
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

ODPOWIEDZ