Obrazek

Multi - spelnienie jednego z marzeń

Tu się chwalimy tym, czym jeździmy!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#21 Post autor: adi.degora » 27 maja 2013, 18:36

Dziś zapadła decyzja o tworzeniu schowko podłokietnika z prawdziwego zdarzenia na bazie oparcia środkowego fotela 8-) W wolnej chwili tj. prawdpodobnie w czwartek start prac, a mianowicie zdjęcie żywicowego odlewu z tego całego plasticzka- jego dokładne odzwierciedlenie będzie robić za górę nowego tworu. Będę informował na bieżąco ;)
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#22 Post autor: wojtus » 27 maja 2013, 18:54

Jaką farbę do felg użyłeś? Jakaś typowo do felg czy pierwszy lepszy spray? Mam zamiar niedługo moje malować więc dopytuję.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#23 Post autor: adi.degora » 27 maja 2013, 19:25

Zwykly szary podkład, zwykły jak najbardziej matowy mat, na ranty FLY COLOR w sprayu kolor RAL2003. Wszystko to dostaniesz nawet w Norauto, godzinę temu przypadkiem przyuważyłem ;)

edit// Jeśli też chcesz dawać jakiś jaskrawy kolor na ranty to kup lepiej spray chyba- CHYBA Motipa seria FLUO. Ten mój FLY COLOR wyszedł troszkę za blado. Kiedyś zimówki w punto mialem psiknięte całe wlasnie FLUO i z tego co pamietam to tam wyglądało to trochę żywiej.
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
kraklew
Posty: 398
Rejestracja: 9 sty 2010, 21:11
Multipla: JTD, 115 KM, 2003
Gadu-Gadu: 1386721
Skype: leszekmaty
Lokalizacja: Kraków-Urocze
Kontakt:

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#24 Post autor: kraklew » 27 maja 2013, 20:50

Można też tak : na felgi nakleiłem paski z samoprzylepnej folii odblakowej wycięte na ploterze. Wycięcie kosztowało parę złotych, trzymają sie już drugi rok - polecam. Szerokość paska jak i wielkość dobiera się do posiadanych felg.
https://picasaweb.google.com/1165394492 ... 7583329970" onclick="window.open(this.href);return false;
z pozdrowieniami
0 x
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę:
holowanie, kabelek, wulkanizacja, kawa,herbata,internet
tel.: 501 731 003

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#25 Post autor: adi.degora » 27 maja 2013, 21:23

Fakt, mozna i tak, ale ja nie znalazłem paskow w odpowiedniej szerokosci, a mojego czlowieka od naklejek i tak męczę już dość mocno, więc nie chciałem przeginać :P
No i naklejką nie wypełnisz krawędzi felgi. ;)
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
bratmat
Posty: 623
Rejestracja: 12 maja 2013, 18:48
Multipla: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Skype: bratmat
Lokalizacja: Cieszyn
x 8
Kontakt:

Re: Odp: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#26 Post autor: bratmat » 29 maja 2013, 13:20

A może plasti dip? Jest na allegroszku w sprayu. Szukam kogoś kto to testował i może się obiektywnie wypowiedzieć na ten temat

Wysłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
0 x

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#27 Post autor: adi.degora » 30 maja 2013, 10:51

Moje doswiadczenia z plastidipem ograniczają się do youtube, ale moim zdaniem- i jest to tylko moje prywatne odczucie- przyczepność tej gumy (?) do felgi byłaby raczej niższa niż przyczepność jakiegokolwiek lakieru ;) Co oczywiscie nie znaczy że nie warto sprobowac, niewątpliwy atut jest taki że w każdej chwili można to zdjąć i cieszyć się felgą w oryginalnych barwach ;)
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

Awatar użytkownika
bratmat
Posty: 623
Rejestracja: 12 maja 2013, 18:48
Multipla: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Skype: bratmat
Lokalizacja: Cieszyn
x 8
Kontakt:

Re: Odp: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#28 Post autor: bratmat » 30 maja 2013, 11:58

Można się rozpędzić i machnąć całe autko np przed zimą :-)

Wysłane z mojego ST25i za pomocą Tapatalk 2
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#29 Post autor: wojtus » 30 maja 2013, 12:22

Na forum szmelcwagena plastidip sobie chwalą.Podobno felgi machnięte tym wytrzymują całą zimę bez śladów. Ciekawe to jest, już myślę o pomalowaniu tylnej klapy.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
adi.degora
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2013, 12:46
Multipla: 1.9 JTD , 2000
Lokalizacja: Poznań

Re: Multi - spelnienie jednego z marzeń

#30 Post autor: adi.degora » 11 sie 2013, 17:29

Więc pora na małą aktualizację. Odnośnie podłokietnika vel schowka:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wyszło przeciętnie, jednak przeliczyłem się z moimi zdolnościami manualnymi :roll: Wersja finalna jeszcze aż tak bardzo nie straszy,ale gdyby to odwrócić do góry nogami to byłaby makabra. Dodatkowo dałem ciała i zapomniałem zawczasu wywiercić miejsce na czujnik krańcowy do oświetlenia wewnętrznego i niestety temat już później okazał się nie do nadrobienia. Tzn neony siedzą, ale nie świecą bo nie mają jak :P No i muszę w końcu nadać tej listwie naokoło wieczka jakiś kolor, a ciągle o tym zapominam i dalej straszy ori barwą. Jedno co mnie cieszy to to że siedzi się przy tym o wiele, wiele wygodniej niż przy ori "stoliku". No i całe wnętrze podłokietnika mam na wszelkie pierdółki które walałyby się luzem ;)
Acha, zabrakło zdjęć z żywicowania łączenia tych desek które robią za boki. Nie mam pojęcia dlaczego :P
Czekam na jakąs małą wyprzedaż w Norauto i obiję to jeszcze raz- póki co materiał niedopasowany bo miałem do wyboru albo kleić go na nierówną szpachlę, albo dać tam jeszcze gąbkę tapicerską i na to material, i tak zrobiłem. Nie było go po prostu za bardzo do czego kleić :roll: Dlatego na pewno będzie nowe obicie.

Mod #2: spapugowałem wojtusia :mrgreen:
Kolor musiał być oczywiście pomarańczowy, jak reszta detali na bąblu :P Od razu dupcia jakaś taka mniej monotonna 8)
ObrazekObrazek


Mod #3: miałem pozdzierany plastik na tylnej klapie, tak ją kupiłem i żyłem z tym jakoś dopóki osobiscie, własnoręcznie nie zerwałem naklejki "wejscie dla personelu", a razem z nią pięknego prostokąta 15x10 farby... Kupiłem puszkę schwartzmatt`u i do boju:
ObrazekObrazekObrazek
Kupiłem też małą puszkę czegoś co kiedyś nazywało się "flakes" , a teraz funkcjonuje chyba po prostu jako glitter, znajomy x lat temu pokrył tym całe sc:
ObrazekObrazek
...ale stwierdziłem że w miarę równy mat cieszy moje oko dostatecznie i nie odstaje jakos strasznie od zderzaka, więc już nie bybłałem.

W międzyczasie kombinowałem też z car audio, przełożyłem kable i wzmacniacz z punto, dorzuciłem subwoofer (przypadkowo przypasował idealnie pomiędzy środkowe fotele) ale okazało się że...gra, ale bez wykopu. Albo coś spieprzyłem (to akurat mało prawdopodobne w tym przypadku) albo po prostu podczas starcia punto z solarisem zimą wkradło się jakieś małe zwarcie :roll: Muszę poprzekładać wzmacniacz do sceny z punto pod kable w multi i ustalić gdzie leży przyczyna popeliny, ale coś nie mogę na to znaleźć na to czasu :(

Acha, no i mozna powiedziec że "ogoliłem" tylną klapę- tj wymontowałem w koncu niedziałający silniczek wycieraczki, więc ona sama też zrobiła wylot. I teraz czeka aż znajdę trochę czasu żeby skombinować nowy silniczek.
Teraz myślę nad pomalowaniem plastików we wnętrzu (poprzedni właściciel pociągnął je jakąś czarną bejcą i wyglądaja tak że czego bym z nimi nie zrobił, gorzej raczej nie będzie). Przeraża mnie tylko perspektywa rozkręcania deski żeby wyjąć te plastixy :P
0 x
***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą...***
Top Gear`s UGLIEST car of the year 1999 ==> Top Gear`s CAR OF THE YEAR 2000 - PROBLEM? :mrgreen:

ODPOWIEDZ