Obrazek

Mulcia Czarna rasy wielkopolskiej

Tu się chwalimy tym, czym jeździmy!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dareQ68
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 3 kwie 2013, 21:16
Multipla: 1,9 JTD 120 KM MultiJet 2008
Lokalizacja: Międzychód/ WLKP tel. 607-661-208
x 5

Re: Mulcia Czarna rasy wielkopolskiej

#21 Post autor: dareQ68 » 14 mar 2014, 22:09

No i po wizycie wiosennej u pana doktora :)
Standardowo: olej (Mobil 1 10W/40), filtr oleju, paliwa, powietrza (wkład Bosch), szwankujący zawór overboost i regulacja/ rozruszanie cięgna przy turbinie.
Okazało się, że cięgno też chodziło w niedużym zakresie. Ale mój mechanik "poczarował" co nieco i teraz dopiero czuję że Mulcia ma mooooc :)
Przedtem traktowałem, że rozpędza się tak sobie... bo tak ma. Teraz to zupełnie inne "depnięcie" ;)
Jeszcze w czasie oględzin okazało się, że tylne hamulce też odrobinę wymagają pochylenia się nad nimi - więc nowe okładziny (jakieś Samko...?) już zamówione.
Acha! znalazło się miejsce na luźną wtyczkę - to od "czujnika wody/ wilgotności (ang. humidity) w filtrze powietrza"...? Taki komunikat pokazał się na moment ale po odłączeniu i ponownym podłączeniu wtyczki zniknął.
Myślę że na razie tyle porządków... choć czas już na wymianę zimówek na letnie... i tu też będą pewnie małe zmiany.
Chyba zrezygnuję z tych niskoprofilowych 17" co były na początku... Jedną dobiłem w ubiegłum roku na przejeździe kolejowym i mimo reanimacji ciągle coś stukało mi w kole. Spróbuję handlu/wymiany na zestaw 16", zobaczę co mi zaproponują w serwisie oponkowym ;) Jednak niski profil nie bardzo nadaje się na nasze drogi i na pełnych oponach jest większy komfort jazdy (przynajmniej dla mnie)...
0 x
"Cy Tata cyta cytaty Tacyta...?"

Awatar użytkownika
dareQ68
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 3 kwie 2013, 21:16
Multipla: 1,9 JTD 120 KM MultiJet 2008
Lokalizacja: Międzychód/ WLKP tel. 607-661-208
x 5

Re: Mulcia Czarna rasy wielkopolskiej

#22 Post autor: dareQ68 » 11 kwie 2014, 20:59

Moich "ukrytych kosztów ciąg dalszy... :twisted:
Pewnego ranka po wyjechaniu z garażu zobaczyłem plamę :!: w okolicach prawego przedniego koła.
Co u licha :?: sprawdzam - zapach ropy :? czas był do pracy więc pojechałem ale po 15-tej podjechałem do mego "nadwornego mechanika" na kolejną diagnozę.
Obejrzał, poruszał, postukał, powietrzem z kompresora popsikał i rzecze tako: paliwo ci wycieka bo pęknięta obudowa filtra paliwa jest... Tak samo z siebie, żadnego uderzenia, szczeliny normalnie nie widać, ale po odpaleniu robi się ciśnienie i obudowa się rozszczelniła.
No cóż... niezbyt zadowolony pognałem do sklepu Moto. Tam mroczny człowiek :ugeek: po zapytaniu o cel mego przybycia, zagłębił się w otchłanie sieci i używając dodatkowo urządzenia komunikacyjnego, rzekł po chwili - 860,00 zł ta przyjemność kosztuje :twisted:
Zmrożony tą wiadomością :o po cichu wycofałem się by przeliczyć dobra w swej sakwie.
No i zaczęły się poszukiwania alternatywy... :cry:
Pierwsza myśl - poszukiwania w sieci. Znalazłem odpowiedni w cenie niższej ale nadal trochę otrzeźwiającej - 380,00 zł
Dla porównania obdzwoniłem kilka innych sklepów ale cena była podobna. Potem dzięki wojtus'iowi udało mi się uzyskać kontakt do mariocie.
Ten z kolei pokierował mnie do KRIS'a77. Tam też zasięgnąłem porady i mimo "promocji klubowej" cena również była wyższa.
Z bólem portfela zamówiłem przez alledrogo (po wcześniejszym sprawdzeniu zgodności wg VIN).
Po 2 dniach przesyłka dotarła a wymiana obudowy trwała 10 minut.
Niespodzianką było to, że obudowa zawierała również nowiutki filter :P który sam kosztuje niemało.
Teraz mogę spać spokojnie. ;)
Oby okazja do kolejnej opowieści z gatunku "w poszukiwaniu zaginionej części" - pojawiła się nieszybko...
- jak obrobię fotki to wrzucę nowy filtr (poglądowo)... ;)
0 x
"Cy Tata cyta cytaty Tacyta...?"

Awatar użytkownika
dareQ68
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 3 kwie 2013, 21:16
Multipla: 1,9 JTD 120 KM MultiJet 2008
Lokalizacja: Międzychód/ WLKP tel. 607-661-208
x 5

Re: Mulcia Czarna rasy wielkopolskiej

#23 Post autor: dareQ68 » 10 lip 2014, 21:43

"Kontynuując dalej" ;) wątek mojej Mulci i jej perypetii mechanicznych -postanowiłem wreszcie :!: wymienić rozrząd.
Bo to i przebieg raczej odpowiedni i okres czasowy też, a zbliża się wyjazd wakacyjny więc wolę dmuchać na zimne.
Poszukiwania zestawu jak zwykle rozpocząłem na znanym i lubianym portlalu ;) ale po przejrzeniu cen postanowiłem skontaktować się z Kriss'em77.
Jego oferta dla mojej wersji dieslowskiej MKII była na tyle zadowalająca, że postanowiłem nie ryzykować i kupić rolki, pasek i pompę wodną u dobrego źródła.
Jeszcze miałem dylemat czy kupić w zestawie tylko rolki i pasek czy też dodatkowo pompę wody...
Ale mechanik powiedział, że na pompie też jest rolka więc to element zestawu.
Ja laik :ugeek: nie śmiałem dyskutować...
Szybka wysyłka, przesyłka w domu, wizyta u mechanika i już sumienie mam spokojniejsze, choć portfel znów schudł o kilka banknotów...
No niby takie zabiegi eksploatacyjne, ale jak nie zrobisz odpowiednio szybko to kiedyś można się zdziwić...
Zresztą który samochód nie jest skarbonką? zawsze jest coś do zrobienia :)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2014, 13:44 przez dareQ68, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
"Cy Tata cyta cytaty Tacyta...?"

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Mulcia Czarna rasy wielkopolskiej

#24 Post autor: Darraz » 11 lip 2014, 08:49

No zobacz, moje auto też było wczoraj u lekarza na rozrząd. Zestaw zakupiony również poprzez KRISA77 i odebrany na zlocie. Kolejna wymiana z 5 lat (bo przebiegu raczej przesadnego zrobić mi się nie uda w krótszym terminie).
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
dareQ68
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 3 kwie 2013, 21:16
Multipla: 1,9 JTD 120 KM MultiJet 2008
Lokalizacja: Międzychód/ WLKP tel. 607-661-208
x 5

Re: Mulcia Czarna rasy wielkopolskiej

#25 Post autor: dareQ68 » 13 paź 2016, 19:40

Chyba zima się zbliża dużymi krokami bo dziś spotkałem na swej drodze "stado bałwanków"... ;)

Obrazek

też pojawiają się u Was stadami... :?: :?: :?:
0 x
"Cy Tata cyta cytaty Tacyta...?"

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Mulcia Czarna rasy wielkopolskiej

#26 Post autor: Darraz » 13 paź 2016, 19:47

Nie poddawaj się, lataj dalej swoją Multiplą i następnym razem pokaż 6 bałwanków w rzędzie :-)
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
yuraS
Klubowicz
Posty: 484
Rejestracja: 27 gru 2015, 21:39
Multipla: 1.9 JTD 2003 r
Lokalizacja: Turek
x 16

Re: Mulcia Czarna rasy wielkopolskiej

#27 Post autor: yuraS » 13 paź 2016, 22:07

Właśnie ;) dobrze , że z przodu nie ma bałwana , tylko patyk ;)
0 x
laguna I -1.8 ; laguna I -1.8 16v kombi ; Punto II 1.8 16v HGT; Twingo I -1,2 ; Grande Punto 1,4 ; Linea 1,4 ; Nissan 350z ; Citroen C4 grand picasso 1.6 HDI ; Grand Espace IV 2.0DCI ; MK1 1,6 ; MK2 1,6; MK1 1,9 :)

ODPOWIEDZ