Obrazek

OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

Tu się chwalimy tym, czym jeździmy!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
danioferrari
Posty: 49
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:32
Multipla: MOCNY SZEŚCIOPAK :) JTD 1999r.
Lokalizacja: Sarnaki

OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#1 Post autor: danioferrari » 3 gru 2013, 00:23

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam na imię Daniel i moja historia rozpoczyna się w styczniu 2011 roku.
Była mroźna zimowa noc kiedy leżałem z moją ukochaną żoną oglądając program w TV. Nagle na nogi postawiło nas łomotanie do drzwi. Kiedy je otworzyłem ujrzałem przestraszoną sąsiadkę, która zdyszana przekazała mi wiadomość, której nigdy bym się w życiu nie spodziewał. "Panie Danielu samochód się Panu pali". Nie wiedziałem wtedy czy to się dzieje naprawdę czy to tylko mi się śni, lecz kiedy czym prędzej wybiegłem przed blok, oczom moim ukazał się widok, którego żaden właściciel samochodu nie chciałby oglądać. Nasz samochodzik fiat marea stał się kulą ognia i tylko słychać było strzelające opony. Niczego nie dało się uratować oprócz nadpalonej saperki z bagażnika. Dobrze, że nie ucierpiał w akcji żaden strażak bo wyciekająca benzyna zapaliła się a i w bagażniku był jeszcze zatankowany do pełna zbiornik gazu.

Fiat marea był moim wymarzonym samochodem którym zjeździłem połowę polski i miałem do niego wielki sentyment. W momencie spalenia był świeżo po remoncie zawieszenia, malowaniu z nowiutkimi oponami zimowymi klebera na kołach. Jeszcze w piwnicy leżą zakupione do niego poduszki silnika, których nie zdążyłem na jego pogrzeb założyć.

Cóż, rodzinka się powiększała, ja mam do pracy ponad 20km, więc trzeba było kupić szybko jakieś zastępcze autko. Po szybkich poszukiwaniach w internecie wybór padł też na fiacika marea tyle że kombi, chociaż i matizy krążyły mi po głowie z racji braku dostatecznych środków finansowych w tej nagłej i niespodziewanej sytuacji.

Marea wystawiona była w Zamościu w komisie i tam też czym prędzej wybraliśmy się z Tatą, szwagrem i ojcem chrzestnym. Nie wiem czy tak miało być ale nie trafiliśmy do umówionego komisu tylko do następnego w którym nie było żadnej marei. Po wykonaniu telefonu do sprzedawcy już wiedziałem że to nie to miejsce ale wcale nie narzekałem bo oto mym oczom ukazała się piękna (oczywiście dla mnie bo żona do tej pory twierdzi, że to żaba na żabie) multipla. Serce zabiło mi mocniej bo (od kiedy tylko pierwszy raz zobaczyłem ją na prospektach) chciałem kiedyś ją posiadać.
No ale trzeba było jeszcze obejrzeć mareę bo dzień chylił się już i zimowe ciemności nieubłaganie przeszkodziłyby w dokładnym obejrzeniu Maryśki.
Oczywiście kiedy dotarliśmy już do właściwego komisu okazało się że fiacik nie jest w takim dobrym stanie jak to wynikałoby z ogłoszenia. Nie dało się go od razu odpalić i chociaż blachy miał w dobrym stanie to o decyzji że go nie kupuję zaważyły drzwi bagażnika, które zdawały się być przyspawane do karoserii i żadne starania ani moje ani sprzedawcy nie mogły ich otworzyć.
Podziękowałem więc i ze smutną miną że ponad 200 km na darmo chciałem wracać do ukochanej rodzinki.
Lecz oto Szwagier mój widząc moje płonące zachwytem oczy w poprzednim komisie w którym zobaczyłem Multiplę zaproponował abyśmy jeszcze raz się tam wybrali chociaż z ciekawości obejrzeć to moje kolejne marzenie, bo i tak droga do domu daleka a my nie mamy już nic do stracenia.

Pojechaliśmy, obejrzeliśmy i przejechaliśmy się multiplą było fajnie lecz ta dziewczyna jak się potem okazało nie była idealna (skorodowane blachy na podwoziu, pęknięty lewy reflektor, stukające zawieszenie, odpadająca farba na mocowaniu lusterek, brak klimatyzacji i ślizgające się sprzęgło). Czasem jednak miłość jest ślepa. Po długich negocjacjach ceny zostałem jak na razie szczęśliwym posiadaczem wymarzonego SUPERKOMFORDOPIESZCZACZOSZYBOTRONU ;-)
Z tej radości nawet nie zauważyłem (zauważyłem dnia następnego! ! !) że fiacikowi skończyło się ubezpieczenie OC i przegląd techniczny (była już noc więc o wykupieniu nowe polisy nie było mowy). I po ZAŁATWIENIU przez sprzedawcę po znajomości przeglądu technicznego (ponieważ wszystkie szyby były przyciemnione) ruszyłem szczęśliwy "NOWYM SPEŁNIONYM MARZENIEM" do domu.

I tak to trwa nasza przygoda z "żabą na żabie" już kilka lat i chociaż powoli naprawiam zaniedbania poprzedniej właścicielki nie wyobrażam sobie w tym momencie fajniejszego samochodziku a i rodzinka nam się powiększyła do dwu agentek i jednego terrorysty, którzy przepadają za jazdą i z przodu i z tyłu i na podwórzu za kierownicą na moich kolanach.

Dziękuję za cierpliwość w czytaniu mej historyjki i mam nadzieję że się kiedyś spotkamy a wtedy będę mógł jeszcze coś wam do tej historii pozytywnego dopowiedzieć;-)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 3 gru 2013, 17:50 przez danioferrari, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Nareszcie przybył kapitan naszej łajby i dumnie dowodzi z mostka naszym statkiem ;-)

Awatar użytkownika
dafipl
Posty: 319
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:39
Multipla: Multipla MKI 1999r. 105KM
Lokalizacja: Szczepowice / Drożdżyce - 52°11'01'' 16°36'15''
Kontakt:

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#2 Post autor: dafipl » 3 gru 2013, 10:18

Historia ciekawa i widocznie tak miało być ze wrócisz Multiplą do domu
Witamy wśród ludzi pozytywnie zakręconych.
0 x
GG 10750253 Obrazek
SKYPE dafipl Obrazek

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#3 Post autor: Darraz » 3 gru 2013, 14:18

Opisana historia pozwala sądzić, że właściciel Multipli ma do niej odpowiednie podejście i nie traktuje jej jak byle toczydło do przemieszczania się. Takie auto ma szansę, żeby co najmniej parę latek w dobrym zdrowiu po Polsce (a może nie tylko) pośmigać.
Szerokiej drogi i bezawaryjności!
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
danioferrari
Posty: 49
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:32
Multipla: MOCNY SZEŚCIOPAK :) JTD 1999r.
Lokalizacja: Sarnaki

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#4 Post autor: danioferrari » 3 gru 2013, 16:20

Dziękuję za to miłe przywitanie.

Już kilka lat jeżdżę brzydulką i ciągle się ona zmienia.
Więc pozostaje mi kontynuować tę NIEKOŃCZĄCĄ SIĘ OPOWIEŚĆ :-)
0 x
Nareszcie przybył kapitan naszej łajby i dumnie dowodzi z mostka naszym statkiem ;-)

Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#5 Post autor: Asiaak1949ak » 3 gru 2013, 17:30

Fajnie opisana historia. Przyjemnie się czyta. Życzę długiej, bezawaryjnej jazdy!!!
0 x
Asia

Awatar użytkownika
mariocie
Posty: 339
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:36
Multipla: 1,9 JTD 2002
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#6 Post autor: mariocie » 3 gru 2013, 21:52

jeśli multipla będzie tak zadbana jak marea to będzie w super stanie :D
0 x

Awatar użytkownika
danioferrari
Posty: 49
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:32
Multipla: MOCNY SZEŚCIOPAK :) JTD 1999r.
Lokalizacja: Sarnaki

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#7 Post autor: danioferrari » 3 gru 2013, 22:08

Jestem z tych co samochodem jeżdżą aż się rozpadnie albo go spalą, więc pewnie i brzydulkę będę reanimował jak tylko się da ;)
0 x
Nareszcie przybył kapitan naszej łajby i dumnie dowodzi z mostka naszym statkiem ;-)

Awatar użytkownika
Grze$ku
Admin
Posty: 420
Rejestracja: 21 gru 2009, 01:34
Multipla: JTD, 105 KM, 1999
Skype: wojnarowscy
Lokalizacja: Przemyśl
x 4

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#8 Post autor: Grze$ku » 3 gru 2013, 22:49

Witaj! Historię czyta się naprawdę fajnie :)

Zastanawia mnie jedna rzecz - Multiple kupiłeś w styczniu 2011 i w tym samym miesiącu zarejestrowałeś się na forum, ale pierwszy post napisałeś dopiero w grudniu 2013.
No i druga sprawa - mieszkasz w Sarnakach, czyli kilkanaście km od Serpelic, gdzie we wrześniu 2012 odbył się Ogólnopolski Zlot Fiata Multipla. Nawet jeżeli nie czytałeś w tym czasie forum to musiałeś o nim słyszeć, lokalna prasa rozpisywała się o nim bardzo szeroko. A może tam jednak byłeś?

Poza tym Twoja Multipla wygląda identycznie jak moja (ten sam rocznik i kolor) ... no może z wyjątkiem felg i przyciemnianych szyb :twisted:
0 x

Awatar użytkownika
zaklinacz
Ekipa
Posty: 51
Rejestracja: 8 paź 2013, 20:28
Multipla: JTD 105 Km, 2000
Gadu-Gadu: 25089164
Skype: delfi1983
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#9 Post autor: zaklinacz » 3 gru 2013, 22:54

fajna historia:)
Tez jestem zdania ze pewne rzeczy sie dzieja bo tak wlasnie mialo być:)
0 x
Naturalne zdrowie zwierząt
www.cdvet.pl

Awatar użytkownika
danioferrari
Posty: 49
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:32
Multipla: MOCNY SZEŚCIOPAK :) JTD 1999r.
Lokalizacja: Sarnaki

Re: OPOWIEM WAM MOJĄ HISTORIĘ

#10 Post autor: danioferrari » 4 gru 2013, 00:16

Witam GRZE$KU !

Masz rację byliśmy na tym zlocie i nawet z żoną zdobyliśmy puchar za znajomość umiejscowienia kontrolek w liczniku :-)

Do tej pory tylko czytałem i uczyłem się o multipli a teraz przyszła pora na to aby dodać coś od siebie;-)
0 x
Nareszcie przybył kapitan naszej łajby i dumnie dowodzi z mostka naszym statkiem ;-)

ODPOWIEDZ