Obrazek

Mućka JTD by Mawerix

Tu się chwalimy tym, czym jeździmy!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#11 Post autor: Mawerix » 10 mar 2015, 17:36

Nie wiem czy powinienem upubliczniać takie informacje czytając wątek o wymianie licznika ale co tam niech stracę :lol: choć może ameryki nie odkryję to podzielę się tym doświadczeniem.

Postanowiłem coś zrobić z tymi lepiącymi, brudnymi i porysowanymi dodatkami do głównej konsoli, widziałem kilka fotek w necie z malowanymi tymi elementami ja postanowiłem jednak spróbować zmyć to lepiące COŚ i ku mojemu zaskoczeniu na końcu zabiegu ukazał fajny szary plastik który wystarczy nabłyszczyć

Przed

Obrazek

Efekt końcowy

Obrazek

To samo mam zamiar zrobić z uchwytem na kubek, popielniczką i ramką radia :D
0 x

Awatar użytkownika
Multiger
Posty: 202
Rejestracja: 4 sty 2015, 09:46
Multipla: JTD 105, 1999
Lokalizacja: Rodowity Łodzianin obecnie Piaseczno

Re: Mućka JTD by Mawerix

#12 Post autor: Multiger » 10 mar 2015, 18:09

Dokładnie, to samo robiłem testowo jakiś czas temu z ramką nawiewu i dodatkowo włącznikami.
Jednak na ramce miejscami zmył się też tan szary kolor który był pod tą dziadowską gumą i mym oczom ukazał się czarny.
Odpuściłem dalsze czyszczenie do którego wrócę jak będę miał więcej czasu.

Używałem rozpuszczalnika uniwersalnego a ty Mawerix jakim to czyściłeś?
0 x

Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#13 Post autor: Mawerix » 10 mar 2015, 19:17

Multiger a jak wyglądają ikonki na tych włącznikach po czyszczeniu :?: wolał bym czarne niż lepiące i porysowane a może usunąłeś tylko jedna warstwę bo pod tą "nawierzchną" jest czarna a pod nią szary plastik taki jak widać na drugim foto, z popielniczka jest nieco inaczej bo plastik jest jaśniejszy podobny do koloru nawiewów.

Ja też użyłem uniwersalnego rozpuszczalnika.
0 x

Awatar użytkownika
Multiger
Posty: 202
Rejestracja: 4 sty 2015, 09:46
Multipla: JTD 105, 1999
Lokalizacja: Rodowity Łodzianin obecnie Piaseczno

Re: Mućka JTD by Mawerix

#14 Post autor: Multiger » 10 mar 2015, 19:51

Ikonki wyglądają bdb. :)
https://www.dropbox.com/s/5o5sdi2ruiyfw ... 9.jpg?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Usunąłem tę czarną gumę i pojawił się taki ładniutki szary plastik, nagle przy pokrętłach ogrzewania odsłonił się czarny kolor (szkoda bo zostawiłbym szary :)
Potem próbowałem przekopać się przez ten szary by wyłuskać czarny podkład, (jak widać miejscami odsłonił się czarny) jednak trzeba więcej czasu na jego usunięcie a ja go nie miałem, następnym razem spróbuję całkowicie go odkryć.

A chciałem tylko gdzieś na boczku zrobić próbę :mrgreen:
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Mućka JTD by Mawerix

#15 Post autor: wojtus » 11 mar 2015, 17:16

Mawerix pisze:Nie wiem czy powinienem upubliczniać takie informacje czytając wątek o wymianie licznika ale co tam niech stracę :lol: choć może ameryki nie odkryję to podzielę się tym doświadczeniem.

Postanowiłem coś zrobić z tymi lepiącymi, brudnymi i porysowanymi dodatkami do głównej konsoli, widziałem kilka fotek w necie z malowanymi tymi elementami ja postanowiłem jednak spróbować zmyć to lepiące COŚ i ku mojemu zaskoczeniu na końcu zabiegu ukazał fajny szary plastik który wystarczy nabłyszczyć

Przed

Obrazek

Efekt końcowy

Obrazek

To samo mam zamiar zrobić z uchwytem na kubek, popielniczką i ramką radia :D
Temat przerabiany na forum wielokrotnie. Zalecam użyć szukajki i wpisać np: malowanie plastików i wyrzucie taki wynik : http://www.multiplaklub.pl/forum/index. ... =viewtopic" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszelkie pomysły proszę w odpowiednim dziale. Ten nie służy do tego.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
kacfil
Posty: 2077
Rejestracja: 25 sie 2010, 18:14
Multipla: Jtd 115 2004
Lokalizacja: Sosnowiec
x 54

Re: Mućka JTD by Mawerix

#16 Post autor: kacfil » 11 mar 2015, 18:15

wojtus pisze:
Temat przerabiany na forum wielokrotnie. Zalecam użyć szukajki i wpisać np: malowanie plastików i wyrzucie taki wynik : http://www.multiplaklub.pl/forum/index. ... =viewtopic" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszelkie pomysły proszę w odpowiednim dziale. Ten nie służy do tego.

Jak ten temat uważasz za zaśmiecony to co powiesz na ten
http://www.multiplaklub.pl/forum/index. ... =viewtopic" onclick="window.open(this.href);return false;

:)
0 x

Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#17 Post autor: Mawerix » 11 mar 2015, 20:05

wojtus pisze:Temat przerabiany na forum wielokrotnie. Zalecam użyć szukajki i wpisać np: malowanie plastików i wyrzucie taki wynik : http://www.multiplaklub.pl/forum/index. ... =viewtopic" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszelkie pomysły proszę w odpowiednim dziale. Ten nie służy do tego.
To gdzie mogę opisywać co robię ze swoim autem skoro ten dział zaśmiecam i do czego właściwie służy ten dział w takim razie :?: :?: :?:

wojtus ale czego mam szukać szukajką kiedy ja nic nie chcę znaleźć :?: jakbyś przeczytał dokładnie cytowany post to wiedział byś że przeglądałem fotki malowanych plastików, opisałem jedynie w SWOIM wydawać by się mogło wątku jak i co zrobiłem dla swojego auta i bez użycia lakieru :roll:

PATOLOGIA jakaś się szerzy zapytasz źle opiszesz coś taż nie dobrze :?
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Mućka JTD by Mawerix

#18 Post autor: Darraz » 12 mar 2015, 07:03

Moja propozycja jest taka: wyczyszczę wątek z wpisów nie dotyczących tego pojazdu (i mój też poleci, bo nie dotyczy auta Maverixa). Wątek w którym właściciel opisuje i pstryka fotki swojemu pojazdowi pozostawmy całkowicie jemu i czy będą to jedynie sweetfocie Mućki czy też te bardziej ginekologiczne z opisem wymontowanej z wnętrza części bądź jakiegoś siedzącego w jej wnętrzu elementu - niech to będzie pozostawione właścicielowi. Jeżeli będzie chciał, to opisze też swoją działalność w dziale "Sprawdzone porady". Jak będzie chciał o coś zapytać to wskazany jest dział techniczny. Wskazane by jednak było, żeby do wrzucanych tu zdjęć robić niezbyt rozległe i szczegółowe opisy, żeby nie prowokować pytań innych użytkowników forum.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#19 Post autor: Mawerix » 12 mar 2015, 08:33

Darraz mnie to nie przeszkadza a nawet wymiana zdań jest potrzebna ale ta MĄDRA a nie teksty z D*#y i idiotyczne pouczenia.

Na innych forach prowadziłem sobie (jak i inni) podobny temat, można było podpatrzeć kto co robi jak zmienia, poprawia, dba o auto.....

Jeśli na tym forum to niedozwolone to usuńcie wątek i po problemie.
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Mućka JTD by Mawerix

#20 Post autor: wojtus » 12 mar 2015, 15:14

Mawerix, tu przecież nie chodzi o mądrowanie czy pouczenia. Po prostu to forum jest inaczej ułożone tematycznie stąd moje uwagi. Jest dział techniczny i dział do chwalenia się zakupioną mućką. Nie jest to może doskonałe rozwiązanie ale do tej pory działało bez nadmiernego zwracania uwagi. Nie jesteś jedynym którego się to dotyczy i nie ma się co odrazu obrażać. Każde forum ma swoją strukturę, na każdym jakoś trzeba się do zasad dostosować. Na pocieszenie dodam że też początków doskonałych nie miałem a i do tej pory się zdarzy że mój post ląduje w koszu. Mam nadzieję że wyjaśniłem co miałem na myśli w moich postach. Jesli czujesz się obrażony to sorry nie taki był mój zamiar.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

ODPOWIEDZ