Obrazek

Mućka JTD by Mawerix

Tu się chwalimy tym, czym jeździmy!
Wiadomość
Autor
lobiajbi
Posty: 42
Rejestracja: 6 lis 2014, 17:10
Multipla: 1,6 16V, 1999 r.
Gadu-Gadu: 3983040
Skype: rapatapatoja
Lokalizacja: Pisarzowice
x 1

Re: Mućka JTD by Mawerix

#21 Post autor: lobiajbi » 12 mar 2015, 16:09

Dobrze że posty są o Mućce Mawerixa, a nie o pouczaniu i zasadach na forum. ;->
0 x

Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#22 Post autor: Mawerix » 12 mar 2015, 21:29

wojtus powiem Ci uczciwie że kompletnie nie wiem o co Ci chodzi, do tego nie odpowiedziałeś na moje pytanie zapisane czerwona czcionką...... ale już chyba nawet nie jestem ciekaw.

A jak jeszcze temat nie poleciał w kosmos to wrzucę co dzisiaj dotarło do Mućki

Obrazek

Fotel w świetnym stanie za niewielkie pieniądze :D
Zakładając głośniki odkryłem czarna przemytniczą stronę Mućki w postaci dwóch paczek ukraińskich fajek :lol:
Zakupiłem też używkę czujnika ABS.... co się okazało podczas wymiany że obecny też jest sprawny ale jakimś cudem przetarł się przewód i jakiś magik zamiast naprawić zaizolował starannie i zostawił :roll: po naprawie ABS działa :D

Jeszcze kilka rzeczy mi brakuje żeby doprowadzić ją do kompletności i dobrego stanu...... ale ogarniam ;)

Przy całej imprezie wymiany i uzupełniania braków zająłem się "surowymi" plastikami i doprowadziłem je do ładu 8-)

W sumie nie wiedziałem że jest tyle opcji lusterek do Multipli :shock: ... mam trzy dodatkowe z czego dwa kompletnie inne...... jakby ktoś coś potrzebował z lusterek to służę częściami ;)
0 x

Awatar użytkownika
Żabuś77
Posty: 96
Rejestracja: 24 wrz 2011, 15:58
Multipla: JTD 110KM 2001
Lokalizacja: Łódź

Re: Mućka JTD by Mawerix

#23 Post autor: Żabuś77 » 13 mar 2015, 20:43

Myślę że masz rację opisując w tym dziale swoje poczynania z multiplą jej zmiany jak i zapytania o sprawy techniczne. Według mnie mamy w tym momencie , zarówno foty mućki jak i jej poszczególne modyfikacje.
0 x

Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#24 Post autor: Mawerix » 14 mar 2015, 08:34

Żabuś 77 multipla 1,6 16v pisze:zapytania o sprawy techniczne.
O sprawy techniczne nie pytam w tym wątku ;) jedynie opisuje swoje poczynania ewentualnie wymiana zdań z innymi na temat konkretnego zabiegu :)

Nooo jednak wyłożyłem się podczas czyszczenia plastików.... fotki niebawem :mrgreen:
0 x

Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#25 Post autor: Mawerix » 15 mar 2015, 12:03

Tak jak pisałem nie poszło mi z czyszczeniem plastików a miałem stare lakiery więc panele będą srebrne.

Efekt, kubek ze względów praktycznych wewnątrz nie został polakierowany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wrzucę w końcu kilka fotek jak Mućka wygląda ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z jakiegoś powodu radio słabo odbiera fale :| zrobiłem więc testowy "wzmacniacz" antenowy :D

Obrazek

"Wzmacniacz " działa !! więc na antenkę nałożę koszulkę termokurczliwą dla estetyki ;)

Nie wiem czy ktoś stosował preparat tego typy ja postanowiłem profilaktycznie użyć STP, zobaczymy czy będą jakieś efekty po spaleniu zbiornika paliwa :mrgreen:
Znajomemu podczas czyszczenia TDI kopcił jak lokomotywa ale po ponownym zalaniu paliwa przestał całkowicie.

Obrazek



Czekając kiedyś na parkingu podjechał jakiś peugeot, gość wysiadł, zamknął i w tym czasie złożyły mu się lusterka..... myślę sobie że przecież Mućka też może mieć taki baYer ze sterowania centralnego zamka :mrgreen: niebawem coś pokombinuję w tym kierunku....
Przeglądając schematy jest mała niejasność w wersjach SX i ELX, według VINu mam SX więc nie powinienem mieć składanych lusterek.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2015, 12:35 przez Mawerix, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

lobiajbi
Posty: 42
Rejestracja: 6 lis 2014, 17:10
Multipla: 1,6 16V, 1999 r.
Gadu-Gadu: 3983040
Skype: rapatapatoja
Lokalizacja: Pisarzowice
x 1

Re: Mućka JTD by Mawerix

#26 Post autor: lobiajbi » 15 mar 2015, 12:31

Co do preparatów z STP mam bardzo dobre doświadczenie i zdecydowanie polecam jak do benzyny tak i diesla. Warto stosować regularnie według zaleceń producenta i na pewno odczujesz różnice.
0 x

Awatar użytkownika
kacfil
Posty: 2077
Rejestracja: 25 sie 2010, 18:14
Multipla: Jtd 115 2004
Lokalizacja: Sosnowiec
x 54

Re: Mućka JTD by Mawerix

#27 Post autor: kacfil » 15 mar 2015, 12:38

Ja używałem tego stp. U mnie troszkę kopciło. Widziałem to tylko w nocy w lusterkach podświetlonych światłami. :)
Po dwóch stp przestało.
Ładnie Ci wyszedł ten lakier. Na zdjęciach wygląda super równo, jak z fabryki.

Co do lusterek. Lubią się psuć. Nie wiem czy silniczki wytrzymają codzienne kilkukrotne składanie i rozkładanie.
Znam ludzi którzy z takimi bajerami jeździli do serwisu, żeby im to wyłączyć bo wiecznie się psuło. :)
0 x

Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#28 Post autor: Mawerix » 15 mar 2015, 13:08

Dzięki Panowie :)

Fotograf ze mnie marny a i sprzętu do robienia zdjęć nie posiadam ale panel starałem się zrobić profesjonalnie 8-) wnętrze popielniczki zrobiłem na czarno ale niema to znaczenia bo u mnie sie nie pali w żadnym aucie :P

Co do lusterek zastanawiałem się między innymi dla tego że dopiero niedawno naprawiłem lewe lusterko, kupiłem inne i tam też jest zastany mechanizm widać taka przypadłość lewego lusterka, może jak będzie się codziennie składało to nie zardzewieje ;) jeżeli się zepsuję to naprawię a jak sie to nie sprawdzi to po prostu odłączę i wrócę do fabrycznego układu.
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Mućka JTD by Mawerix

#29 Post autor: wojtus » 16 mar 2015, 08:01

No na srebrno o ile pamiętam jeszcze nikt nie malował. Ciekawe jak na zywo wygląda, na fotkach fajnie.
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

Awatar użytkownika
Mawerix
Posty: 225
Rejestracja: 15 lut 2015, 17:50
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: [KRA] Zabierzów

Re: Mućka JTD by Mawerix

#30 Post autor: Mawerix » 16 mar 2015, 19:52

Dzięki wojtus jak to na fotkach kiepskim aparatem na żywo wygląda przyjemniej a że jestem trochę pedantyczny człowiek to w końcu panel przestał mi drażnić oczy ;)
0 x

ODPOWIEDZ