Obrazek

Multipla 1,6 się spaliła

Tu się chwalimy tym, czym jeździmy!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kacfil
Posty: 2077
Rejestracja: 25 sie 2010, 18:14
Multipla: Jtd 115 2004
Lokalizacja: Sosnowiec
x 54

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#21 Post autor: kacfil » 23 kwie 2017, 14:22

Fajny garbus, ale dlaczego w tym temacie?
Dlaczego?!
0 x

laswalder
Posty: 150
Rejestracja: 6 lut 2015, 09:21
Multipla: BLPG 2002,ON 1999
Lokalizacja: powiat Płock
x 2

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#22 Post autor: laswalder » 23 kwie 2017, 15:10

bo chcę z Multipli coś takiego zrobić, pół życia mobilnie wędrowałem, a ja zapytam Kacfil dlaczego na tym forum jesteś na niebiesko, a na innym byłeś w kolorze moderatora, szacun dla Twojej wiedzy, Łodziakom tez szacun, szacun wszystkim z POLSKI i z każdego zakątka ŚwIata, włąśnie Wam co jednym słowem potraficie na cel naprowadzić. A i wspomnienie: maska na szybę wywróciła w mi się w Syrence na skrzyżowaniu Limanowskiego i (to historia) Alejami ,Łódź ,tam kostka i szyny , a moje auto nowoczesne w 1983, szyby brak, z maski spódniczka pomarszczona,jedno skrzyżowanie co może uczynić, zresztą tam w Łodzi jak na Widzew skrzyżowanie, chyba Przybyszewskiego albo Dąbrowskiego, tam i teraz skrzyżowanie jest w diabelskim stanie
0 x

Rakus1
Posty: 547
Rejestracja: 14 mar 2014, 15:29
Multipla: PB/LPG-103KM
x 9
Kontakt:

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#23 Post autor: Rakus1 » 23 kwie 2017, 17:48

[quote="laswalder"]żeby sprawdzić katalizator w Bipower mechanik musi go zdemontować, tam nie podejrzysz górnej jego części, on wisi bezpośrednio pod kolektorem, co do parowania to mi w obu parowało, teraz w jednej bo drugiej już nie ma, filtr ok, a jednak parownie od przednich bocznych się zaczyna, to raczej sterowanie klapkami fiksuje, nie zaglądam , ale \fordy to samo mają

RAKUS , jak głośny jest u Ciebie diesel w stosunku do benzyny, jaki przebieg diesla , jak dużo nim jeździsz, jakie koszty na niego poniosłeś w czasie twojego użytkowania, co do paska, 4 lata to długo, podglądanie paska nic nie da, ale nie będę się o tym rozpisywał

Mój ON na liczniku 234520 , jeżdżę non stop. Co do kosztów to jestem na etapie ogarniania jej już całkowicie.
Pod koniec Maja będzie na gotowo i wszystko wyniesie razem z zakupem około 9000 zł Mućka kupiona za około 4000 zł.
Co do głośności ON w porównaniu z PB to jest głośniejsza, benzyna jest cicha. Nie wiem jak Tobie to opisać :roll:
Natomiast po zakupie PB też koszty były sporeee a teraz długo spokój :P Jak się jeździ to i przychodzi czas napraw. Nie ma aut bezawaryjnych. W każdym coś się psuje.
0 x

laswalder
Posty: 150
Rejestracja: 6 lut 2015, 09:21
Multipla: BLPG 2002,ON 1999
Lokalizacja: powiat Płock
x 2

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#24 Post autor: laswalder » 24 kwie 2017, 13:09

tam pod sinikiem w CNG (niechlubny model, ale z wielu innych względów wybaczam mu) na wydechu nawet uszczelki potrkowej nie dostaniesz, akurat na dziwne 5 śrub, a intercarsy i inne carsowioki mówią : ni ma i nie bedzie, powtarzam : nie bedzie , bo to nawet za tani towar żeby LTE zajmować minut może 3. Dobra , Pan z nimi, no,a Hujsteczka z nami Multiplowczami. To pierwsze czemu CNG głośniejsza od ON. No i ta chwalebna skrzynia biegów, piękna i cudowna, gdzie przy tylko 140 i obrotach 5000, noo, 5000, no to przecież musi coś pier..olnąć, czyli jakaś część po prostu nie wytrzyma w tyj skrzyni,( tam łolij (olej)jest najżywotniejszy) i nie zawsze, bo te gumy na pół łośkach są słabsze od Kondomów, a jak zauważysz że wyrwało zymbaty plastik, i łobrotka na zegarze przy 140 nic nie wskaże to jednego bądź pewny, układ napędowy w super cacku jest walniety

Ogólnie: Rakus 1 , w moich wersjach LPG najcichszy, i o dziwo, diesel podobnie do benzyny nawet na starej uszczelce. ale największy mam żal do tej poCNGowskiej i jak na złość ta najdroższa, doprowadzę i ją do kultury, już trochę ją wyciszyłem bo gruchotała gorzej od kombajnu na alternatorze

A teraz najpoważnie, "Komar" zwrócił uwagę na obejmę katalizatora w tej niechlubnej wersji i napisał że ona ta obejma tam musi być. Obejma mocująca KAT do silnika musi być, u mnie nie było i Pulpipla w dym się zamieniła i jeszcze jedno, mam taki KAT w 2 częściach rozpołowiony na pól na oryginalnych zgrzewach, Pulpipla jeżdziła, głośna jak traktor była a właśnie rozwarstwił się KAT

I tu niepoważnie: pomimo jej wad kupię multiplę zarejestrowaną po przeglądzie koniecznie z ac na 11 miesięcy. Mają wisieć w niej butle CNG i nawet 750 za to cudo dam, do rocznika 2014 z produkcji jung pung oczy zamykam i biorę


Ale pochwalę się , że ten Kat co się rozpołowił to nie ten sam KAT z tej tej się spaliła, miałem inny problem z inną, czemu ja jeszcze kocham te Multiple, przecież aut jest tyle co kobiet na świecie, zresztą sami wiecie
0 x

laswalder
Posty: 150
Rejestracja: 6 lut 2015, 09:21
Multipla: BLPG 2002,ON 1999
Lokalizacja: powiat Płock
x 2

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#25 Post autor: laswalder » 24 kwie 2017, 14:23

"rakus 1," Ty,Ty Tyyy, aż jak Mnichnik się zająkałem,Ty Ty Tyyle Ci powiem, że ąż mowę mi uszy zablokowały, a naprawdę tyle za nią dałeś i tyle w nią pakujesz? Mam sentymentalnoerotyczne podejście do aut, ale na Boga, ile to można za przyjemność płacić
0 x

Rakus1
Posty: 547
Rejestracja: 14 mar 2014, 15:29
Multipla: PB/LPG-103KM
x 9
Kontakt:

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#26 Post autor: Rakus1 » 24 kwie 2017, 19:06

laswalder pisze:"rakus 1," Ty,Ty Tyyy, aż jak Mnichnik się zająkałem,Ty Ty Tyyle Ci powiem, że ąż mowę mi uszy zablokowały, a naprawdę tyle za nią dałeś i tyle w nią pakujesz? Mam sentymentalnoerotyczne podejście do aut, ale na Boga, ile to można za przyjemność płacić
Przyjemności kosztuuują :lol:
Powiedziałem sobie,że będzie zrobiona i do 22Maja będzie na gotowo :)
Podoba mi się te autko , lubię nim jeździć i musi być zrobiona na 5 ;)
0 x

Kaczorek
Posty: 1445
Rejestracja: 1 paź 2013, 00:55
Multipla: 1.9jtd105+
Lokalizacja: starogard.zach-pomorskie
x 127

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#27 Post autor: Kaczorek » 24 kwie 2017, 20:08

Damian!wszystko ok,ale te barwy!
0 x
661285934

laswalder
Posty: 150
Rejestracja: 6 lut 2015, 09:21
Multipla: BLPG 2002,ON 1999
Lokalizacja: powiat Płock
x 2

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#28 Post autor: laswalder » 25 kwie 2017, 09:25

rakus1 jesteś super gość. Powiem Ci czemu Multiplę kupiłem, To przez Romana z Zamościa, też super gościa. Miasteczko Feldkirch, zachodnia Austria dziwny samochód i aż nie wierzę, polskie tablice Ci powiem szczerze . Więc jak się wtedy nią przejechałem, no to rozumiesz co było dalej.
0 x

laswalder
Posty: 150
Rejestracja: 6 lut 2015, 09:21
Multipla: BLPG 2002,ON 1999
Lokalizacja: powiat Płock
x 2

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#29 Post autor: laswalder » 6 maja 2017, 10:08

właśnie przymierzam się do radzieckiego projektu, ale mój prototyp kłuje mnie w stopy , ani z polskich ani z desek chińskich nie będzie lotów nadsyberyjskich. A oto link do arcydyieła: https://www.paranormalium.pl/niezwykly- ... tykul.html
0 x

Awatar użytkownika
komar
Posty: 419
Rejestracja: 13 sie 2012, 18:43
Multipla: 1,6 lpg 103km,2002
Lokalizacja: Nowy Targ
x 9

Re: Multipla 1,6 się spaliła

#30 Post autor: komar » 6 maja 2017, 10:47

ciekawe to wszystko, ale co będziesz robił? wymontujesz butle cng i będziesz montował platformę latającą? było by to jakieś rozwiązanie, pozwoliło by zmniejszyć masę multipli i wtedy zasięg na małym baku benzyny byłby znacznie większy. Powodzenia w projekcie.
0 x

ODPOWIEDZ