Obrazek

Reklamy własne jako dochód dla Klubu

Wiadomość
Autor
ShaMaN-1
x 4

Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#1 Post autor: ShaMaN-1 » 20 sty 2010, 11:16

Google może i nie, ale na pewno ktoś z nas posiada i prowadzi własną działalność i chciałby zamieścić reklamę np na samym dole forum, bądź bezpośrednio na stronie Klubu za jakąś rozsądna cenę.
Reklama mogłaby być w formie banneru bądź zwykłego obrazka z napisami. Administracja strony i forum podałaby dokładne wymiary jakie posiadałaby dana reklama i w zależności od tych wymiarów ustalana była by cena. Cena np za tydzień, miesiąc, kwartał, bądź rok. Reklamy w powyższych formach wysyłane byłyby do admina na maila (bo na pw się nie da) z informacją gdzie miałaby się znajdować, czy na stronie klubowej, czy na forum. Dobrze byłoby podwyższyć standard maksymalnej pojemności wstawianego obrazka do 2MB co dałoby możliwość stworzenia właścicielom firm większe pole do popisu co do samego tworzenia ów reklamy.

Myślę, że taka opcja przyniosłaby więcej zysków dla klubu niż spamerskie reklamy z sieci.
Korzyści byłyby współmierne dla obu stron w tym przypadku, ponieważ wielu ludzi woli dać zarobić "swojemu" niż iść gdzie wiatr poniesie. Dzięki takim reklamom będziemy mieli taką możliwość. Póki co łazimy do konkurencji i omijamy "swoich" z samej niewiedzy.

Takie jest moje zdanie i jeśli ktoś z Was popiera taką opcję, to niech się wypowie. Jeśli nie, to również niech odda głos w tej sprawie ;)
0 x

Awatar użytkownika
tazz67
Posty: 376
Rejestracja: 13 sty 2010, 07:27
Multipla: JTD 105 KM 2000
Lokalizacja: Barcin
x 4

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#2 Post autor: tazz67 » 20 sty 2010, 14:09

Słusznie waść prawisz, ten pomysł popieram :)
0 x
tel: 602438775 - Fred

Awatar użytkownika
Grze$ku
Admin
Posty: 420
Rejestracja: 21 gru 2009, 01:34
Multipla: JTD, 105 KM, 1999
Skype: wojnarowscy
Lokalizacja: Przemyśl
x 4

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#3 Post autor: Grze$ku » 20 sty 2010, 17:26

Jak bez reklam to bez - dla większości użytkowników nie będzie miało znaczenia, czy ogląda reklamę firmy należącej do innego użytkownika czy też reklamę zewnętrzną. Poza tym główna strona Klubu z reklamami stanie się od razu mniej atrakcyjna dla odwiedzających.

Obrazek o wielkości 2MB to duża przesada. Średni ciężar zdjęcia o rozdzielczości 800x600 pikseli zoptymalizowanego do wyświetlenia na stronie www to ok 150kB, a baner reklamowy (JPG) nie powinien przekroczyć 50kB.

Moim zdaniem można jednak utworzyć na forum osobny dział, w którym każdy będzie mógł zareklamować (za darmo) swoją firmę lub stronę. Można też stworzyć na stronie Klubu osobny dział (np. "Współpracujemy) w którym znajdą się takie materiały. Na tego typu propozycje jestem otwarty.
0 x

Awatar użytkownika
walenski45
Posty: 606
Rejestracja: 21 gru 2009, 05:28
Multipla: Jtd 1999
Gadu-Gadu: 7475580
Komunikator Tlen: wale-nski
Skype: walenski1
Lokalizacja: Łódż tel 501 045 320 tpsa +48 0426488862
Kontakt:

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#4 Post autor: walenski45 » 20 sty 2010, 18:01

Jestem za obiema propozycjami kolegi admina by nie stracić sensu stron i atrakcyjności dla odwiedzających proponuje jak na wielu podglądanych stronkach by na klubowej zakładkę współpracujemy a na forum klubowym osobny dział tak jak kolega proponuje to by było zadawalające rozwiązanie dla wszystkich moim zdaniem.
0 x
1.9 JTD Czarna Perła
walenty45@neostrada.pl
Skype: walenski1 Obrazek
gg:7475580 Obrazek

ShaMaN-1
x 4

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#5 Post autor: ShaMaN-1 » 21 sty 2010, 06:52

walenski45 pisze:Jestem za obiema propozycjami kolegi admina by nie stracić sensu stron i atrakcyjności dla odwiedzających proponuje jak na wielu podglądanych stronkach by na klubowej zakładkę współpracujemy a na forum klubowym osobny dział tak jak kolega proponuje to by było zadawalające rozwiązanie dla wszystkich moim zdaniem.
Ja nie mówię żeby od razu wcinać się między posty na forum tak jak to robi google, albo też walnąć jakiegoś "upierdliwca wyskokowego z uciekającym znaczkiem X", tylko pod całym forum - między "Skocz do:", a "Powered by". Po za tym jak chce się coś zyskać, to trzeba coś poświęcić :P
Cóż, poczekamy zobaczymy... Moim zdaniem wcześniej czy później i tak zdecydujecie się na tę formę dodatkowego zysku, ponieważ ceny utrzymania stron i forów nie stoją w miejscu, ale idą wciąż w górę. Ja to aktualnie od 2 latek przerabiam i wiem, że bez płatnych reklam oraz drogich smsów "coś za coś" daleko w tym temacie się nie zajedzie. Po co ludziom uprzykrzać życie za jakiś czas wysokimi składkami członkowskimi, jak można łatać "dziury" w inny sposób?
Po za tym kolego walenski45 proponuję tu dobry pomysł na czysty zysk dla Klubu, a Ty wraz z kolegą Grze$ku vetujecie to i zbijacie do poziomu taniej tandety w zakamarku forum. O ile mi wiadomo, jesteś prezesem, a zadaniem prezesa jest gromadzenie środków finansowych na cele i rozwój stowarzyszenia, więc o co kaman?
Reklamy na oficjalnych stronach klubowych są i to niekiedy w sporej ilości, tylko ze teraz pisze się sponsor lub partner i tak mamy "reklamy" na poniższych stronach:
http://www.multiplaklub.cz/
http://www.multipla.i12.com/
http://www.autocentrum.pl/go/195__Partnerzy.html
http://www.klubsuzuki.pl/
http://www.mercedes-club-polska.pl/
itd..., itp...
Słowo "współpracujemy" nie pasuje do reklamy, bo do czego Wam się przyda w Klubie np (w moim przypadku) egzorcysta bądź jasnowidz? Demony będę wypędzał w ramach współpracy :?: :lol: Już współpracuję z łódzkim egzorcystą ks.Owczarkiem i ta współpraca mi w zupełności wystarczy.
Słowo Sponsorzy lub Partnerzy było by bardziej odpowiednie i na miejscu.

A co reszta Multiplowiczów sądzi na ten temat?

Grze$ku pisze:dla większości użytkowników nie będzie miało znaczenia, czy ogląda reklamę firmy należącej do innego użytkownika czy też reklamę zewnętrzną.


W takim razie chcę przeczytać wszystkie opinie tych większości użytkowników!
Niech się inni wypowiedzą!

Po za tym dla "większości" może i nie, ale dla reklamodawcy ma to kolosalne znaczenie gdzie jego reklama będzie najbardziej widoczna i gdzie będzie ona najbardziej skuteczna, bo o to chodzi w reklamie! Dla mnie i nie tylko dla mnie ma to ogromne znaczenie jaką reklamę oglądam! Oceniam wygląd, działanie i trafność. Zaś reklamy moich znajomych i przyjaciół przeglądam/oglądam w pierwszej kolejności - zawsze(!). Proponuję zagłębić się bardziej w temat reklam, a potem pisać co palec na klawiaturę przyniesie.
No chyba, że wasze wypowiedzi są spowodowane nagłym napadem lenistwa lub brakoczasowości, bo nie znam nikogo kto nie leciałby na kasę 8-)
(trafiłem czuły punkt?)


"Nikt nie jest Bogiem! Przemyśl to sobie!"
Grze$ku pisze:Jak bez reklam to bez ...

...i jeszcze sobie nóżką tupnij kolego! Będzie pasowało do tekstu :D
Bez będzie gdy zakwitnie :P
W innym wątku padło zapytanie o reklamy Google, a ja nie mówię o reklamach google, więc pytam o co inne jakby nie patrzeć :P 8-)
0 x

ShaMaN-1
x 4

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#6 Post autor: ShaMaN-1 » 21 sty 2010, 08:05

Grze$ku pisze: Obrazek o wielkości 2MB to duża przesada. Średni ciężar zdjęcia o rozdzielczości 800x600 pikseli zoptymalizowanego do wyświetlenia na stronie www to ok 150kB, a baner reklamowy (JPG) nie powinien przekroczyć 50kB.
Reklama to wizytówka Reklamodawcy, a nie jakiś wypierdek obrazkowy o mikrej wadze, który wygląda jak psu z gardła. Moja reklama na stronie jednej ze stron ezoterycznych ma wymiary 150x300pix, waży 4,26MB i jest w formacie GIF (co jakiś czas zmienia się jej wygląd ogólny).
I to jest prawdziwa reklama! JPG i to 150 lub 50 kB jest po prostu śmieszne :lol:
Niestety nie obejrzycie jej, bo nie należycie do kasty, więc sorki.
W ustawieniach forum nie chce tego zmienić to się takie cuda potem wypisuje. Mam forum (nie dla dzieci!) na fora.pl i wiem, że taka opcja ciężkości obrazków jest, tylko trzeba sobie poszukać kolego.
0 x

Brzózka
x 4

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#7 Post autor: Brzózka » 21 sty 2010, 11:33

index.php?f=23&t=80&rb_v=viewtopic

Kolego szaman, powyżej zamieściłem link, jeśli chodzi o opinie większości użytkowników to tam znajdziesz odpowiedź. Tam jest jasno i wyraźnie, że jak na razie nie chcemy tu reklam. Puki co, środki którymi dysponuje klub, na obecną chwilę są wystarczające. Owszem, można próbowac pozyskac jakieś środki finansowe np. od sponsorów, ale jak jest w statucie naszego klubu cytuję:

"§3.
Klub jest stowarzyszeniem i posiada osobowość prawną . Samodzielnie określa swoje cele, program działania, strukturę organizacyjną oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące swojej działalności. Klub jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem skupiającym członków w celach nie zarobkowych".

Wszelkie odstępstwa od powyższego zmieniłyby sens działania naszego klubu. Kolega Walenski45, kol.Grześku i wszyscy tu zarejestrowani działają w dobrej wierze tego klubu i forum, odeszli ze starego forum nie po to by kontynuowac waśnie, lecz po to by się od nich odciąc.
0 x

ShaMaN-1
x 4

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#8 Post autor: ShaMaN-1 » 21 sty 2010, 15:16

Tomasz Brzozowski pisze: "§3.
Klub jest stowarzyszeniem i posiada osobowość prawną . Samodzielnie określa swoje cele, program działania, strukturę organizacyjną oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące swojej działalności. Klub jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem skupiającym członków w celach nie zarobkowych".
Wiesz kolego Brzozowski, przez dłuższy czas byłem członkiem stowarzyszenia (KSM przy AŁ) i na pamięć znam cele statutowe stowarzyszeń jako że są one w 95% podobne do siebie (na zasadzie "kopiuj/zmień") i piszę dalej co następuje...:

Rozdział 2. Cele i środki działania
Cały §10. i §11.(żeby się nie rozpisywać) - Według Ciebie pieniążki na te cele jak kaszka manna spadną same z nieba. Niestety 12 zeta co kwartał od każdego, to zdecydowanie za mało. Wierz mi, to nie są pieniądze za które można realizować tak wielkie cele. Cóż, poczekam rok i znów wrócę do tematu.

Po za tym jak kolego nazwiesz sprzedaż gadżetów? Z uwzględnieniem deklaracji statutowej "Klub jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem skupiającym członków w celach nie zarobkowych", hm?
Weź pierwszy gadżet z brzegu np mini model Multipli - 19zł razy przykładowo tylko 10 osób, to mamy 190 zeta. Jak tak dalej pójdzie, Stowarzyszenie będzie miało obowiązek wystawiać F.VAT lub zakupić kasę fiskalną, więc nie rzucaj mi tu paragrafami, jak masz minimalną wiedzę na temat prawa skarbowego. Ja Ci tu mówię do czego może Ci się skarbówka na przykład doczepić po 2 latach działania Stowarzyszenia, a Ty/Wy zrobisz/zrobicie jak będziecie chcieli.

Reklama zaproponowana przeze mnie jest określona na zasadach o traktujących o sponsoringu, zaś sprzedaż bez dokumentu tj paragonu, rachunku bądź faktury jest przestępstwem skarbowym w zrozumieniu Polskiego Prawa Skarbowego. Do wyboru, do koloru :ugeek:

Trzeba myśleć globalnie i przyszłościowo, a nie hermetycznie i w dodatku patrząc tylko przez różowe okulary. :geek:

Dodatkowo dodam jako ciekawostkę skarbową:
Rozdział 6. Majątek i fundusze
§63.
Na fundusze Klubu składają się:
a. składki członkowskie;
b. dochody z majątku Klubu;
c. darowizny, spadki, zapisy;
d. dotacje;
e. odsetki od lokat.

-punkt b. - US ma prawo i obowiązek zapytać i dochodzić dlaczego ten punkt pozostał w formie nie rozwiniętej, czyli z pewnością padnie pytanie "Co to są za dochody i na jakich zasadach są rozliczane?". No, ale to już sprawa władz Stowarzyszenia, bo członkowie nie mają obowiązku płacenia kar za przestępstwa skarbowe... Czytając to, przyszły członek może się domyślać wszelakich rzeczy np -czy, to aby na pewno jest legalne?; -czy Stowarzyszenie aby na pewno nie rozsprzedaje jakiś nielegalnych rzeczy w tym podróbek?
Tu każde pytanie jest możliwe, ponieważ twórca statutu nie dopilnował szczegółów.
Prowadzenie Stowarzyszenia, to nie tylko zabawa przez cały rok, ale też odpowiedzialność cywilno-prawna oraz ochrona określona według Kodeksu Cywilnego względem członków Stowarzyszenia.
Tomasz Brzozowski pisze:index.php?f=23&t=80&rb_v=viewtopic
Kolego szaman, powyżej zamieściłem link, jeśli chodzi o opinie większości użytkowników to tam znajdziesz odpowiedź.

Kolego Brzozowski jak nie potrafisz poprawnie przepisać Nick'a, to użyj funkcji "Kopiuj", to tak na marginesie. Daruj sobie dalsze uszczypliwości na temat nicka, bo już przyzwyczaiłem się, że większość ludzi mnie nienawidzi i nie lubi za to że posiadam coś co ich przeraża. Smutne, ale prawdziwe. Najwyżej będziemy się realnie omijać, jeśli aż tak bardzo się boisz. Nie wzrusza mnie już nic, ale wymagam odrobiny szacunku.

Pytanie ankietowe brzmiało "Co sądzisz o reklamach na forum:", zaś drugie w tym samym poście:
miszczu77 pisze:Jest taka propozycja, żeby na forum były reklamy Googla. Pewnie wyświetlały by się jako co któryś z kolei post....
...Proszę o wypowiedzi za i przeciw.
...

Więc pytam co ma piernik do wiatraka, skoro ewidentnie chodziło tu o reklamy google, a nie o reklamy same w sobie! Przecież już sam tytuł wątku mówi jasno o jakie reklamy chodzi! "Reklamy google"!

Patrz pkt od 3 do 6 Regulaminu forum! I nie gadaj od rzeczy!

Albo robicie ze mnie wariata, albo musicie sami udać się do okulisty!! :evil:
(stawiam na drugą możliwość i to ze robicie ze mnie wariata)

P.S.
Czytałem to co pisał mój kuzyn i teraz rozumiem całkowicie jego podejście (niestety z pewnych względów akceptuję tylko podejście) do sprawy, które stwierdza, że jednak po części staracie się być bardzo hermetyczni w osądach.
Jeśli jestem w 100% pewny co do słuszności moich wypowiedzi, to będę walczył do ostatniej krwi - taką już mam naturę, więc sory za słowotok prawny. Potem zaś powiem tylko "a nie mówiłem?"...
0 x

Awatar użytkownika
jarolis
Posty: 236
Rejestracja: 21 gru 2009, 17:22
Multipla: JTD 105 KM 99'
Gadu-Gadu: 4421998
Komunikator Tlen: jarolis
Skype: jarolis
Lokalizacja: Bieruń 50.078523,19.170276
Kontakt:

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#9 Post autor: jarolis » 21 sty 2010, 16:32

ShaMaN pisze:Weź pierwszy gadżet z brzegu np mini model Multipli - 19zł razy przykładowo tylko 10 osób, to mamy 190 zeta. Jak tak dalej pójdzie, Stowarzyszenie będzie miało obowiązek wystawiać F.VAT lub zakupić kasę fiskalną, więc nie rzucaj mi tu paragrafami, jak masz minimalną wiedzę na temat prawa skarbowego. Ja Ci tu mówię do czego może Ci się skarbówka na przykład doczepić po 2 latach działania Stowarzyszenia, a Ty/Wy zrobisz/zrobicie jak będziecie chcieli.
Sorki ale kupiłeś? Ja tak i mam paragon zakupu , zanim coś napiszesz to dogłębnie przeanalizuj temat . Co do twojego niby kuzyna to nie rób sobie jaj !!, to cały czas jesteś TY , posty które piszesz są przeze mnie czytane uważnie i na starym forum oraz na tym zaczynasz pisać podobne rzeczy lub nawet identyczne ! Czasami jak kogoś poniesie fantazja to się przestaje kontrolować i to tyczy się Twojej osoby - pozdrawiam
0 x
Ten który ma zawsze coś do powiedzenia i chce mieć wszystko wyjaśnione
50.078573,19.169984 - moja multipla w widoku satelitarnym na http://mapy.google.pl/ :) :)

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2586
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: Reklamy własne jako dochód dla Klubu

#10 Post autor: miszczu77 » 21 sty 2010, 17:36

Szaman, skoro jesteś takim specjalistą, to podaj przybliżoną kwotę, jaką można uzyskać z takiej reklamy.
Średnia dzienna liczba odwiedzin strony, to około 100 osób, a na reklamę kliknie może 10% z nich.

Co do wielkości reklamy, to 2MB na niewielki obrazek/animację, to raczej o wiele za dużo, ale jeżeli znajdzie się jakiś hojny sponsor, to oczywiście jest możliwość zamieszczenia i takiej reklamy. Ale większość klubowiczów i tak jest przeciw. Wypowiedzi większości osób dotyczyły reklam w ogóle, a nie tylko google.
0 x

ODPOWIEDZ