Obrazek

Witajcie

Chcesz się przywitać? Tutaj możesz napisać swój pierwszy post!
Wiadomość
Autor
matti84
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:36
Multipla: .
Gadu-Gadu: 9306806
Lokalizacja: Krotoszyn

Witajcie

#1 Post autor: matti84 » 19 cze 2010, 18:12

Zarejestrowałem się tutaj ponieważ pod koniec roku zostanę tata bliźniąt.Co z tym się wiąże to kupno większego auta.Obecnie mam Punto II z 2001r 3d i jestem średnio zadowolony a nie powiem,że zainteresowała mnie Mulcia i chcę się jak najwięcej dowiedzieć,bo nie wiem czy warto ja brać.Pozdrawiam i jeszcze raz witam
0 x
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił.

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Witajcie

#2 Post autor: Darraz » 19 cze 2010, 18:29

Witam. A kolega skąd do nas się odzywa? Jakiej Multipli szuka? Załóż może w dziale technicznym temat z zapytaniem o stronę techniczną pojazdu. Forumowicze nie zostawią Cię bez odpowiedzi.
Zainteresowanie Multiplą to słuszny kierunek. Teraz tylko wystarczy kupic odpowiedni egzemplarz i cieszyć się jazdą.
Co do porównywania zadowolenia z Punto i Multipli... miałem kiedyś Cinquecento 900 i jej je sprzedałem przysięgłem sobie, że Fiata już więcej nie kupię. No i przysięgę złamałem i nie żałuję. Moja Multipla zmieniła moje zdanie o marce Fiat. Wydaje mi się jednak, że te bardziej popularne (mniejsze i tańsze) modele Fiata nadal nie są zbyt dobrej jakości, szybko się sypią.
Jeszcze jedno - siorka ma Punto II i też narzeka, niestety Multipli nie chce kupić, bo dla niej za duża...
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2586
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: Witajcie

#3 Post autor: miszczu77 » 19 cze 2010, 20:19

Darraz pisze:miałem kiedyś Cinquecento 900 i jej je sprzedałem przysięgłem sobie, że Fiata już więcej nie kupię. No i przysięgę złamałem i nie żałuję.
Bo to Multipla, a nie fiat. I tym sposobem okaże się, że przysięgi nie złamałeś :)
0 x

Awatar użytkownika
ppavlo
Posty: 91
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:57
Multipla: JTD, 110 KM, 2002
Lokalizacja: Wola k. Pszczyny

Re: Witajcie

#4 Post autor: ppavlo » 19 cze 2010, 22:26

Darraz pisze: Wydaje mi się jednak, że te bardziej popularne (mniejsze i tańsze) modele Fiata nadal nie są zbyt dobrej jakości, szybko się sypią.
Bo jedyna słuszna koncepcja małego fiata to "Mała Multipla" czyli Panda i do tego z jedynie słusznym silnikiem MultiJet :)
0 x

matti84
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2010, 09:36
Multipla: .
Gadu-Gadu: 9306806
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Witajcie

#5 Post autor: matti84 » 21 cze 2010, 14:06

Darraz pisze:Witam. A kolega skąd do nas się odzywa? Jakiej Multipli szuka? Załóż może w dziale technicznym temat z zapytaniem o stronę techniczną pojazdu. Forumowicze nie zostawią Cię bez odpowiedzi.
Zainteresowanie Multiplą to słuszny kierunek. Teraz tylko wystarczy kupic odpowiedni egzemplarz i cieszyć się jazdą.
Co do porównywania zadowolenia z Punto i Multipli... miałem kiedyś Cinquecento 900 i jej je sprzedałem przysięgłem sobie, że Fiata już więcej nie kupię. No i przysięgę złamałem i nie żałuję. Moja Multipla zmieniła moje zdanie o marce Fiat. Wydaje mi się jednak, że te bardziej popularne (mniejsze i tańsze) modele Fiata nadal nie są zbyt dobrej jakości, szybko się sypią.
Jeszcze jedno - siorka ma Punto II i też narzeka, niestety Multipli nie chce kupić, bo dla niej za duża...
Odzywam się z Krotoszyna :) Jaka Mulcia? Hmm trudne pytanie. W sumie większość km po mieście robię ale jakoś nigdy nie miałem diesla a korci mnie,tylko nie wiem czy warto dopłacać, czy kupić np z gazem. CO do punto to nikomu nie polecam.sporo już w nim naprawiałem i będę próbował się go jak najszybciej pozbyć.Mulcia mi i mojej żonie się spodobała.w tej kwocie która byśmy mieli czyli ok 10tys,nie dostaniemy nic innego tak dużego i w miarę młodego(ok 10latek).Przeraża mnie tylko brak obrotomierza ale zawsze można dołożyć i ceny części
0 x
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił.

Awatar użytkownika
walenski45
Posty: 606
Rejestracja: 21 gru 2009, 05:28
Multipla: Jtd 1999
Gadu-Gadu: 7475580
Komunikator Tlen: wale-nski
Skype: walenski1
Lokalizacja: Łódż tel 501 045 320 tpsa +48 0426488862
Kontakt:

Re: Witajcie

#6 Post autor: walenski45 » 21 cze 2010, 16:38

Witam serdecznie co do obrotomierza jak widać wielu pozakładało koszt nie drogi około 100zł tak więc spokojnie troszkę czasu i będzie wsio
0 x
1.9 JTD Czarna Perła
walenty45@neostrada.pl
Skype: walenski1 Obrazek
gg:7475580 Obrazek

Awatar użytkownika
mariocie
Posty: 339
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:36
Multipla: 1,9 JTD 2002
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: Witajcie

#7 Post autor: mariocie » 23 cze 2010, 22:05

Co do multipli, to jeżdziłem róznymi autami, ale jak z mojej mućki wsiadam do jakiejkolwiek osobówki to można klaustrofobii dostać. ma pewne wady ale w porównaniu do zalet można je spokojnie wybaczyć. auto godne polecenia. jak chodzi o wersje to wedle upodobania. trzeba wziąć też pod uwagę koszty napraw które w dieslu mogą być wyższe (np: sprzęgło) a z gazem jest o tyle ciężko że trudno znaleźć dobrego fachowca jak się coś zaczyna dziać.
0 x

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: Witajcie

#8 Post autor: samul2 » 24 cze 2010, 07:58

Mario proszę Cię chociaż Ty nie powielaj herezji wypisywanych na temat wyższych kosztów JTD.Porównaj sobie ceny klamotów na allegro.Jak Ci strzeli pasek rozrządu to do JTD gołą głowice kupisz już od 200zł(nie opłaca się naprawiać),spróbuj za tyle kupić do 1,6.Spytaj kolegi Michnika ile dał za wtryskiwacz do 1,6 , ja do JTD zapłaciłem 100zł za szt.Spróbuj na jednym komplecie sprzęgła zrobić taki przebieg jak w JTD.Robię te auta tyle lat i smiac mi się chce jak ktoś porównuje awaryjność i koszty 1,6/16v kontra JTD.Ja tylko leję ropę i jeżdżę pomimo ponad 250 000 km przebiegu.Wystarczy porównać statystykę usterek na starym forum, myślę ze benzyna tam króluje.Niedawno robiłem bad-tech w multipli JTD która ma 452 000 km przebiegu (zrobiłem fotkę licznika jakby ktoś nie wierzył).Rozmawiałem z kierowcą bo to służbowe auto i okazało się ,że jeżeli chodzi o zespól napędowy to tylko raz było wymieniane sprzęgło z dwumasem ,koło pasowe wału i przepływomierz(nie licząc materiałów eksploatacyjnych, które sie rutynowo wymienia).Jak na taki przebieg to chyba koszty znikome, a silnik chodzi jak zegarek.Natomiast co do gazu w 1,6 to potwierdzam, wczesniej czy później to źródło zmartwień. :D
0 x

Awatar użytkownika
Szmuglerzy
Posty: 133
Rejestracja: 26 gru 2009, 21:15
Multipla: 1,8 90KM LPG+Benzyna (VW)
Gadu-Gadu: 1697254
Skype: Szmuglerzy
Lokalizacja: Małyń

Re: Witajcie

#9 Post autor: Szmuglerzy » 24 cze 2010, 22:16

:twisted:
Tomek co Ty za Herezje wypisujesz ;)
Przeca ropnioki są dużo droższe w utrzymaniu i naprawie niż benzynki.
Nie na próżno pojawiło się powiedzenie że JTD są "drogie w utrzymaniu i awaryjne"

A tak całkiem na serio matti84 nie popełnij błedu co poniektórych z nas ładuj się w JTD.
Jak miałbym kupować po raz drugi to tylko ropę.
Całkowicie podpisuje się pod tym co napisał Samul a on wie co mówi trzymaj się jego opini to daleko zajedziesz nowym nabytkiem ;)
Pozdrawiam
0 x
CobraTeam

Awatar użytkownika
zlociutki01
Posty: 149
Rejestracja: 27 gru 2009, 10:49
Multipla: Była: JTD, 115KM, 2003
Skype: zlociutki01
Lokalizacja: Rybnik-Niedobczyce

Re: Witajcie

#10 Post autor: zlociutki01 » 25 cze 2010, 07:19

Diesel i jeszcze raz diesel. Zgodnie radami Włoskich mechaników, należy raczej omijać JTD-M 120KM z początku serii. Coś tam było nie dopracowane z wtryskami. Po kilku miesiącach problem usunięto i wszystko normalnie jeździ. No i przebieg 20000km między wymianami oleju w nowych samochodach, jest ich zdaniem trochę przesadzony. Te silniki tego nie lubią. Dojeżdżam moim autem do 200tyś km i z silnikiem nie mam najmniejszych problemów, a reszta po prostu normalnie się zużywa. W żadnym samochodzie nic nie jest wieczne.
0 x
Była piękna JTD.
Złociutki01

ODPOWIEDZ