Obrazek

Rzężenie i sprzęgło...

Chcesz się przywitać? Tutaj możesz napisać swój pierwszy post!
Wiadomość
Autor
caddy
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2016, 15:13
Multipla: JTD 115 2003
Lokalizacja: Katowice
x 1

Rzężenie i sprzęgło...

#1 Post autor: caddy » 7 lis 2016, 14:44

(zły dział):)))
Czy mogę jakoś przenieść do działu niedomagania?:)

Mam dwa tematy które mogą być związane (ale nie muszą) i chciałem się poradzić kogoś starszego w wierze.
Pacjent to moja MK1 JTD 115KM.
Od kiedy ją kupiłem występuje problem z rzężeniem spod maski. Często nasila się przy jeździe na półsprzęgle i zmiennym obciążeniu silnika. Pasek akcesoriów wymieniony ale koła nie. Podejrzewam, że jedno może być krzywe. Rozrząd?
Druga sprawa to sprzęgło. Na zimnym silniku można jechać na półsprzęgle i nie ma problemu żadnego. Po długiej trasie i nagrzaniu silnika sprzęgło zaczyna szarpać a owo rzężenie się nasila.
Trzeba nadmienić że wymieniłem komplet dwumasa/sprzęgło ale na zestaw używany. Dwumasie ewidentnie pomogło bo przestała się telepać i hałasować ale ogólnie wyżej wymienione objawy nadal występują, choć jakby w mniejszym natężeniu.
Wiem, że na podstawie opisu dźwięków trudno coś zawyrokować ale może ktoś będzie miał jakieś pomysły.
Sprawa osobna to termostat. Wiem, że wątek był już wielokrotnie poruszany ale:
Auto się nagrzewa, ciepło leci z nawiewów ale nigdy nie przekracza 3 kresek a czasem spada do 2... Pytanie czy wymieniać czy badać dalej. Jeśli badać to jak?
0 x

Awatar użytkownika
kacfil
Posty: 2077
Rejestracja: 25 sie 2010, 18:14
Multipla: Jtd 115 2004
Lokalizacja: Sosnowiec
x 54

Re: Rzężenie i sprzęgło...

#2 Post autor: kacfil » 7 lis 2016, 15:24

Witaj, termostatu możesz nie badać. Jest niesprawny.
0 x

Awatar użytkownika
komar
Posty: 419
Rejestracja: 13 sie 2012, 18:43
Multipla: 1,6 lpg 103km,2002
Lokalizacja: Nowy Targ
x 9

Re: Rzężenie i sprzęgło...

#3 Post autor: komar » 7 lis 2016, 18:34

poduszki silnika sprawdź
0 x

ODPOWIEDZ