Obrazek

Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

Chcesz się przywitać? Tutaj możesz napisać swój pierwszy post!
Wiadomość
Autor
wojtek cuneo
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2018, 00:57
Multipla: Vespa 125

Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#1 Post autor: wojtek cuneo » 9 lut 2018, 01:10

Witam Wszystkich Bardzo Serdecznie. Nie wiem czy nie zrobiłem czegos złego, bo zarejestrowałem sie na forum a nie posiadam Multipli. Bardzo chciałbym ją kupic. Potrzebna mi jest do zrealizowania wyprawy do Włoch. Podoba mi się ten samochód, a na pewno nie mam złego gustu. Jestem artysta plastykiem. Na pokład poza żoną w podróż chce zabrać jeszcze moja Vespa , ostatnia klasyczna -Px. Chciałbym poznać temat Multipli i być może dzieki waszemu forum kupic starszy ale dobry egzemplarz. Pozdrawiam Was. Wojtek
0 x

Kaczorek
Posty: 1446
Rejestracja: 1 paź 2013, 00:55
Multipla: 1.9jtd105+
Lokalizacja: starogard.zach-pomorskie
x 127

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#2 Post autor: Kaczorek » 9 lut 2018, 07:13

Witamy w gronie.Na forum znajdziesz mnóstwo potrzebnych informacji i porad.A jeśli chcesz poznać naasze towarzystwo,zapraszam na zlot do Rewala :D
0 x
661285934

Awatar użytkownika
robert.lxd2
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 19 lis 2015, 00:22
Multipla: 1.6 16V Pb+LPG 103KM 1999
Lokalizacja: Gdynia
x 9

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#3 Post autor: robert.lxd2 » 9 lut 2018, 08:20

Witamy serdecznie , co do gustu to masz jak najbardziej dobry bo i auto które chcesz zakupić jest jak najbardziej dziełem sztuki. Większość z nas ma duszę artysty jeżdżąc autem z tak artystycznie zaprojektowana bryła nadwozia :)

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

0 x
Pomoc techniczna, garaż z narzędziami,kompresor,klucze pneumatyczne, elektronarzędzia,kawa,herbata,internet,komputer,telefon,nocleg. 501-824-117 Robert

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#4 Post autor: samul2 » 9 lut 2018, 09:27

Noooo "artystami" to my jesteśmy :lol: Co do zakupu, to podaż dobrych egzemplarzy u nas jest znikoma. Mówię tu tylko o stanie blacharskim, bo mechanika jest prosta i tanio można wszystko ogarnąć. Jak poczytasz forum, to wywnioskujesz, że piętą achillesową jest podłoga,progi i tylna belka. Może najpierw pojedź do Włoch, bo tam jest największa szansa znaleźć zdrowiutki spód ;) W przypadku Multipli hasło "polska , salonowa" już musi wzmóc czujność przy zakupie, bo to znak, że eksploatowana była od urodzenia na podłych, zasolonych drogach i jest niemal pewnikiem, że pod spodem już ulega biodegradacji. Powodzenia w poszukiwaniu.
0 x

Awatar użytkownika
wibrol
Posty: 43
Rejestracja: 23 gru 2017, 18:07
Multipla: 1.6 103KM
Gadu-Gadu: 0

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#5 Post autor: wibrol » 10 lut 2018, 08:29

Plastyk artysta? To tak jak mój Ojciec, On ma już trzecią z kolei Multiple. Obrazek
Ja z kolei aktor i mam już 2 Obrazek
Najważniejsze to nie kupować w Polsce, pojechać za zachodnią granicę Polski:

1. Taniej
2. Pewny przebieg
3. To dziwny kraj w którym ludzie dbają o auta
4. Niemcy nie traktują fiatów poważnie więc ceny są śmiesznie niskie!

Moją poprzednią Multiple kupiłem w Polsce, miała mieć 170tys. przebiegu a miała po sprawdzeniu 550tys... przez co musiałem się jej pozbyć bo silniki 1.6 benzyna mniej więcej tyle robią. Potem już nie tyle uszczelki pod głowicą co cała głowica do wymiany (koszt naprawy drożej niż kupić drugie auto)

Dla porównania 3 lata temu kupiłem Multiple I 1.6 1999 (ładniejszą z "cyckami") za 4800zł z oszukanym przebiegiem bez instalacji gazowej próg był zgnity bo była lekko puknięta i szpachlowane jedne drzwi.

2 lata temu kupilem za 1400Euro Multiple II 1.6 2006 z pewnym przebiegiem 192tys. z instalacją gazową bez wypadkowa. Samo auto 6000zł ale z naprawami jak rozrząd paliwo w dwie striny rejestracja cło tłumaczenie itp. zamknąłem się w 8000zł, czyli trochę drożej ale 7 lat młodsza.

Jak chcesz Diesla to tym bardziej do Niemców! Mają teraz przepisy że nie będą mogli nimi wjeżdżać do miast. Więc sprzedają za grosze!
A! I blacha w Multiplli jest ocynkowana więc jeżeli nie była bita to nie ma prawa korodować.

Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#6 Post autor: samul2 » 10 lut 2018, 09:16

wibrol pisze:
10 lut 2018, 08:29
Plastyk artysta? To tak jak mój Ojciec, On ma już trzecią z kolei Multiple. Obrazek
Ja z kolei aktor i mam już 2 Obrazek
Najważniejsze to nie kupować w Polsce, pojechać za zachodnią granicę Polski:

1. Taniej
2. Pewny przebieg
3. To dziwny kraj w którym ludzie dbają o auta
4. Niemcy nie traktują fiatów poważnie więc ceny są śmiesznie niskie!

Moją poprzednią Multiple kupiłem w Polsce, miała mieć 170tys. przebiegu a miała po sprawdzeniu 550tys... przez co musiałem się jej pozbyć bo silniki 1.6 benzyna mniej więcej tyle robią. Potem już nie tyle uszczelki pod głowicą co cała głowica do wymiany (koszt naprawy drożej niż kupić drugie auto)

Dla porównania 3 lata temu kupiłem Multiple I 1.6 1999 (ładniejszą z "cyckami") za 4800zł z oszukanym przebiegiem bez instalacji gazowej próg był zgnity bo była lekko puknięta i szpachlowane jedne drzwi.

2 lata temu kupilem za 1400Euro Multiple II 1.6 2006 z pewnym przebiegiem 192tys. z instalacją gazową bez wypadkowa. Samo auto 6000zł ale z naprawami jak rozrząd paliwo w dwie striny rejestracja cło tłumaczenie itp. zamknąłem się w 8000zł, czyli trochę drożej ale 7 lat młodsza.

Jak chcesz Diesla to tym bardziej do Niemców! Mają teraz przepisy że nie będą mogli nimi wjeżdżać do miast. Więc sprzedają za grosze!
A! I blacha w Multiplli jest ocynkowana więc jeżeli nie była bita to nie ma prawa korodować.

Z tymi punktami, to tak nie do końca prawda. Nie wszystkie auta z zachodu są takie pewne i też trzeba uważać. Co do ocynku w Multipli, to bym go tak nie przeceniał zbytnio. Jest jednostronny i bardzo słaby, rdza jeżeli się nie pokaże na wierzchu, to wyjdzie od spodu.Potrafi wychodzić na rantach, tylnej klapie itp i auto nie musi być powypadkowe. O podłodze i progach to nawet nie mówię. Dlatego zawsze powtarzam, że zakup Multipli zaczyna się od oględzin spodu bez względu na rocznik. Znam egzemplarze z wierzchu wyglądające jak cukierek, a nie miały praktycznie spodu łącznie z belką. Tak czy siak przy jakimkolwiek zakupie Multipli wzmożona czujność jest nad wyraz wymagana. ;)
0 x

Awatar użytkownika
wibrol
Posty: 43
Rejestracja: 23 gru 2017, 18:07
Multipla: 1.6 103KM
Gadu-Gadu: 0

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#7 Post autor: wibrol » 10 lut 2018, 09:37

samul2 pisze:
wibrol pisze:
10 lut 2018, 08:29
Plastyk artysta? To tak jak mój Ojciec, On ma już trzecią z kolei Multiple. Obrazek
Ja z kolei aktor i mam już 2 Obrazek
Najważniejsze to nie kupować w Polsce, pojechać za zachodnią granicę Polski:

1. Taniej
2. Pewny przebieg
3. To dziwny kraj w którym ludzie dbają o auta
4. Niemcy nie traktują fiatów poważnie więc ceny są śmiesznie niskie!

Moją poprzednią Multiple kupiłem w Polsce, miała mieć 170tys. przebiegu a miała po sprawdzeniu 550tys... przez co musiałem się jej pozbyć bo silniki 1.6 benzyna mniej więcej tyle robią. Potem już nie tyle uszczelki pod głowicą co cała głowica do wymiany (koszt naprawy drożej niż kupić drugie auto)

Dla porównania 3 lata temu kupiłem Multiple I 1.6 1999 (ładniejszą z "cyckami") za 4800zł z oszukanym przebiegiem bez instalacji gazowej próg był zgnity bo była lekko puknięta i szpachlowane jedne drzwi.

2 lata temu kupilem za 1400Euro Multiple II 1.6 2006 z pewnym przebiegiem 192tys. z instalacją gazową bez wypadkowa. Samo auto 6000zł ale z naprawami jak rozrząd paliwo w dwie striny rejestracja cło tłumaczenie itp. zamknąłem się w 8000zł, czyli trochę drożej ale 7 lat młodsza.

Jak chcesz Diesla to tym bardziej do Niemców! Mają teraz przepisy że nie będą mogli nimi wjeżdżać do miast. Więc sprzedają za grosze!
A! I blacha w Multiplli jest ocynkowana więc jeżeli nie była bita to nie ma prawa korodować.

Z tymi punktami, to tak nie do końca prawda. Nie wszystkie auta z zachodu są takie pewne i też trzeba uważać. Co do ocynku w Multipli, to bym go tak nie przeceniał zbytnio. Jest jednostronny i bardzo słaby, rdza jeżeli się nie pokaże na wierzchu, to wyjdzie od spodu.Potrafi wychodzić na rantach, tylnej klapie itp i auto nie musi być powypadkowe. O podłodze i progach to nawet nie mówię. Dlatego zawsze powtarzam, że zakup Multipli zaczyna się od oględzin spodu bez względu na rocznik. Znam egzemplarze z wierzchu wyglądające jak cukierek, a nie miały praktycznie spodu łącznie z belką. Tak czy siak przy jakimkolwiek zakupie Multipli wzmożona czujność jest nad wyraz wymagana. ;)
Mamy w rodzinie 6 multipli za sobą i blacha była do robienia tylko w mojej bitej. Odprystki lakieru od kamieni się nie liczą.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

0 x

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#8 Post autor: samul2 » 10 lut 2018, 10:19

Ja po 25-ciu latach robienia przy włoszczyźnie, 15-tu latach robienia badań technicznych, 10-ciu latach posiadania Multipli i oglądnięcia wielu egzemplarzy na wielu zlotach i spontonach mogę powiedzieć, że mam szerszy ogląd na temat i nie pisałem o odpryskach po kamieniach ;)
0 x

Awatar użytkownika
wibrol
Posty: 43
Rejestracja: 23 gru 2017, 18:07
Multipla: 1.6 103KM
Gadu-Gadu: 0

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#9 Post autor: wibrol » 10 lut 2018, 14:22

samul2 pisze:Ja po 25-ciu latach robienia przy włoszczyźnie, 15-tu latach robienia badań technicznych, 10-ciu latach posiadania Multipli i oglądnięcia wielu egzemplarzy na wielu zlotach i spontonach mogę powiedzieć, że mam szerszy ogląd na temat i nie pisałem o odpryskach po kamieniach ;)
To nie wiem co robicie z tymi Multiplami u mnie rdzy ni mo.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

0 x

Awatar użytkownika
samul2
Klubowicz
Posty: 2852
Rejestracja: 21 gru 2009, 10:40
Multipla: M-JET 1,9/16v oraz BUSSO V6
Lokalizacja: ŁÓDŹ
x 232

Re: Sympatyk Multipli i Włoch i Włoskich motocykli

#10 Post autor: samul2 » 10 lut 2018, 14:27

wibrol pisze:
10 lut 2018, 14:22
To nie wiem co robicie z tymi Multiplami u mnie rdzy ni mo.
Używamy i zużywamy :lol:
0 x

ODPOWIEDZ