Obrazek

Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

Chcesz się przywitać? Tutaj możesz napisać swój pierwszy post!
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Abramsik
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2011, 19:05
Multipla: szukam
Skype: abramsik1
Lokalizacja: teraz Wawa sercem Poznań

Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#1 Post autor: Abramsik » 6 sty 2011, 21:39

Witam wszystkich starych Klubowiczów! Dziś dołączyłem do grona pasjonatów wesołych Fiatów M.! Właśnie planuje zakup tego nietuzinkowego samochodu (wg. mnie dla koneserów nie pozerów). Wasza strona jest kopalnia wiedzy dla użytkowników i dla tych co planują zakup. Aktualnie śmigam na forum F STILO i posiadam jako takie doświadczenie w tej kwestii. Wiem jedno nic nie zastąpi podpowiedzi i porad doświadczonych i życzliwych użytkowników podobnych pędzidełek. Pozdrawiam wszystkich :D
0 x

Awatar użytkownika
kowsik
Posty: 703
Rejestracja: 24 gru 2009, 23:46
Multipla: 1.6 pb 1999r / 1.9 jtd 1999
Komunikator Tlen: kowsik@tlen.pl
Skype: kowsik
Lokalizacja: Konin
x 2

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#2 Post autor: kowsik » 6 sty 2011, 22:57

Witam kolegę w gronie ludzi pozytywnie zakręconych i życzę udanych łowów Mućki
0 x
1.6 , 1999 skype: kowsik tel .697-911-079

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#3 Post autor: Darraz » 7 sty 2011, 09:00

Witamy na forum... a kolega skąd? (Uzupełnij proszę profil)
Jakiej Mućki szukasz? JTD, benzyna? CNG?
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Abramsik
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2011, 19:05
Multipla: szukam
Skype: abramsik1
Lokalizacja: teraz Wawa sercem Poznań

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#4 Post autor: Abramsik » 7 sty 2011, 11:46

Witam Kolegów! Kolego Darraz profil zaraz uzupełnie a co do poszukiwanego samochodu. Raczej celuję w benzynę (może być z LPG) choć nie wykluczam JTD (115 - 120 KM). Oba rozwiązania mają swoje "zady i walety". Benzynę znam bo taki sam silnik mam aktualnie w swoim Staszku, LPG mogło by go trochę taniej karmić. Co do JTD słyszałem (także od uzytkowników STILO gdzie są one także montowane) że są to świetne silniki. Ja do tej pory nie miałem Diesla ani zagazowanego auta, więc oba przypadki potraktuję jako nowe doświadczenie. A co Wy polecacie. Z porównania osiągów benz i JTD dane fabryczne są prawie ident., jednak subiektywnie JTD może poganiać lepiej gdyż idzie od dołu (max moment obr. z tego co pamiętam od 1500 obr/min). Mam dwa na oku jeśli koledzy pomogą ocenić będę wdzięczny.
1. benzynka http://car2you.otomoto.pl/fiat-multipla ... 19952.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2. JTD http://irmar.otomoto.pl/fiat-multipla-1 ... 02474.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam :D
0 x

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2589
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 84

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#5 Post autor: miszczu77 » 7 sty 2011, 18:19

Patrząc na zdjęcia, ciężko się do czegoś przyczepić.
Natomiast, będąc na twoim miejscu, nie myślał bym nawet o kupnie benzyny, bo niestety silnik montowany w Multipli nie jest specjalnie udaną konstrukcją, zwłaszcza zagazowany. I wbrew ogólnej opinii diesel jest tańszy w utrzymaniu, niż benzyna, a także mniej awaryjny.
0 x

Awatar użytkownika
sesemes
Posty: 86
Rejestracja: 26 paź 2010, 20:33
Multipla: JTD, 105KM, 2000r.
Skype: sesemes79
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#6 Post autor: sesemes » 7 sty 2011, 19:21

Witamy kolejnego multimaniaka :lol: Ze swojej strony mogę powiedzieć że sam zamieniłem B+LPG na ON i póki co naprawdę jestem zadowolony zwłaszcza po tym co przeszedłem z instalacją gazu w tamtym aucie, chociaż gdyby nie założyli mi "fachowcy" takiej lichej instalacji i potrafili wszystko wyregulować to może nadal bym nią jeździł, bo mimo wszystko sam silnik benzynowy naprawdę nie najgorzej sobie radził. Jednak gdybym miał porównać jazdę dieslem i benzyną to zdecydowanie lepiej mi się prowadzi ropniaczek ;)
0 x

Marcin Figlus
Posty: 294
Rejestracja: 25 gru 2009, 21:48
Multipla: mućka 1999 i Alfa 156 2002
Gadu-Gadu: 12890134
Skype: figi8383
Lokalizacja: Szczepowice k. Kościana
Kontakt:

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#7 Post autor: Marcin Figlus » 7 sty 2011, 19:53

Abramsik pisze: 1. benzynka http://car2you.otomoto.pl/fiat-multipla ... 19952.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mam znajomego w Kaliszu z którego już korzystaliśmy w celu sprawdzeniu autek jak będziesz chciał daj znać tu lub na kom. Jeśli mój kontakt w Kaliszu będzie na miejscu to spróbujemy go sprawdzić.
0 x
Figi tel. 504022703

Awatar użytkownika
Abramsik
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2011, 19:05
Multipla: szukam
Skype: abramsik1
Lokalizacja: teraz Wawa sercem Poznań

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#8 Post autor: Abramsik » 11 sty 2011, 13:38

Wielkie dzięki !!! Sorry że odpowiadam dopiero dziś ale miałem małą awarię internetu. Czekam na odpowiedź na pytania, które przesłałem sprzedającemu e-mailem. Jeśli będą zadowalające wtedy poproszę Was Koledzy o pomoc w najstarszym polskim mieście. Dzięki raz jeszcze i POZDRO
0 x

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#9 Post autor: Pepcio » 13 sty 2011, 22:04

Witaj.
Z tą kopalnią wiedzy póki co to nie do końca tak, ale niech bezie. Rozwijamy się.
Każdy nowy pasjonat jest tu mile widziany :)
Ps. Stilo masz w JTD??

Pozdrawiam.
Abramsik pisze:Witam wszystkich starych Klubowiczów! Dziś dołączyłem do grona pasjonatów wesołych Fiatów M.! Właśnie planuje zakup tego nietuzinkowego samochodu (wg. mnie dla koneserów nie pozerów). Wasza strona jest kopalnia wiedzy dla użytkowników i dla tych co planują zakup. Aktualnie śmigam na forum F STILO i posiadam jako takie doświadczenie w tej kwestii. Wiem jedno nic nie zastąpi podpowiedzi i porad doświadczonych i życzliwych użytkowników podobnych pędzidełek. Pozdrawiam wszystkich :D
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
Abramsik
Posty: 4
Rejestracja: 6 sty 2011, 19:05
Multipla: szukam
Skype: abramsik1
Lokalizacja: teraz Wawa sercem Poznań

Re: Nowy pozdrawia starych Klubowiczów

#10 Post autor: Abramsik » 20 sty 2011, 19:37

Witam! Może ta kopalnia to jeszcze nie Bełchatów ale wiem co piszę. Z mojego doświadczenia z forum STILO, wiem że z wieloma problemami łatwiej sobie poradzić gdy spyta sie Kolegów mających podobne pędzidełko. Tak na marginesie Multimaniacy moga tam takze wiele znależć dla siebie biorac pod uwagę, że w obu modelach bija te same serduszka czy benzyna czy też Diesle.
Ja mam Stilona w benzynce 1,6 103 KM czyli taka sama jak w Mućkach. Pozdro ;)
0 x

ODPOWIEDZ