Obrazek

Pokrowce na fotele

Przykłady gotowych usprawnień
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 42

Pokrowce na fotele

#1 Post autor: Marek_B » 19 paź 2013, 21:01

Moja prezentacja odnowienia tapicerki w Multipli.

Zamontowałem profesjonalne pokrowce firmy Mirex II. Zamiast wymieniać tapicerkę lub poszczególne fotele można w dość prosty i niedrogi sposób odnowić wnętrze. Koszt około 350-400zl 4 lata temu (nie pamiętam dokładnie). Ja zamówiłem z tkaniny "tuning" - moim zdaniem najlepsza - http://www.pokrowce.net/tuning.html .

Czas zakładania to prawie cały dzień, warto w tym celu wyjąć fotele tylne, i odkręcić dwa przednie, to znacznie ułatwia dostęp do poszczególnych "zakamarków". Trzeba też odkręcić niektóre osłony. Mocowanie na haczykach; od dołu foteli jest sporo punktów gdzie można zaczepić.

Pokrowce są jak widać bardzo dobrze dopasowane. Ne podawałem żadnych wymiarów.
Firma na życzenie wysyła darmowe próbki materiałów więc to znacznie ułatwia decyzję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
0 x

Rakus1
Posty: 547
Rejestracja: 14 mar 2014, 15:29
Multipla: PB/LPG-103KM
x 9
Kontakt:

Re: Pokrowce na fotele

#2 Post autor: Rakus1 » 8 maja 2014, 16:41

Wow. Pięknie to wygląda w Twojej Multi !!! Super, że wstawiłeś te zdjęcia bo również przymierzam się do kupna tego typu pokrowców.
0 x

Awatar użytkownika
bratmat
Posty: 623
Rejestracja: 12 maja 2013, 18:48
Multipla: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Skype: bratmat
Lokalizacja: Cieszyn
x 8
Kontakt:

Re: Pokrowce na fotele

#3 Post autor: bratmat » 1 cze 2014, 17:02

A jak ściągnąć plastikowe tacki z foteli bo chętnie bym je pomalował :-)

Wysłane z mojego C2305 przy użyciu Tapatalka
0 x

Awatar użytkownika
kraklew
Posty: 398
Rejestracja: 9 sty 2010, 21:11
Multipla: JTD, 115 KM, 2003
Gadu-Gadu: 1386721
Skype: leszekmaty
Lokalizacja: Kraków-Urocze
Kontakt:

Re: Pokrowce na fotele

#4 Post autor: kraklew » 1 cze 2014, 18:03

bratman "tacki" jak to nazwałeś ściągamy od góry szarpnięciem trzymając dłońmi po lewej i prawej stronie są tam 2 zatrzaski podobne jak do montażu tapicerki do drzwi. Kolejno odchylając "tackę" na dole są 2 zaczepy wystające z "tacki" w formie haków. Przy ponownym montażu może będzie konieczność dokupić te 2 plastikowe zatrzaski, jak przy demontażu ulegną uszkodzeniu.
Jeżeli byłoby jeszcze coś niejasne to masz nr telefonu do mnie i przedzwoń.
pozdrawiam
0 x
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę:
holowanie, kabelek, wulkanizacja, kawa,herbata,internet
tel.: 501 731 003

Awatar użytkownika
WojoChoj
Posty: 675
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:02
Multipla: Była Mk1 1.6 Gaz
Lokalizacja: GCH - Pomorskie
x 1

Re: Pokrowce na fotele

#5 Post autor: WojoChoj » 1 cze 2014, 23:46

Jak znajdę troszkę czasu, to będę musiał tam podjechać, gdyż jest to w miarę blisko mnie (28 min, czyli 30,4 km) i popytać jakie są teraz ceny i naocznie to sobie zobaczyć, bo na telefon to zawsze jest piękne i cudowne a w rzeczywistości najczęściej jest inaczej, choć patrząc na zdjęcia jest super, więc tym bardziej warto tam zajrzeć i się przekonać.
0 x

Awatar użytkownika
bratmat
Posty: 623
Rejestracja: 12 maja 2013, 18:48
Multipla: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
Skype: bratmat
Lokalizacja: Cieszyn
x 8
Kontakt:

Re: Pokrowce na fotele

#6 Post autor: bratmat » 2 cze 2014, 17:11

A te z lewej i prawej strony osłony foteli z bagażnika ściąga się w ten sam sposób ? Bo widzę że tutaj są zakryte nową tapicerką. Pytam bo mam pęknięte i chętnie bym to oddał do spawania i ewentualnie Plastidip później :-)
0 x

Awatar użytkownika
kwiacioland
Klubowicz
Posty: 1063
Rejestracja: 15 maja 2014, 11:41
Multipla: Toyota Rav 4
Lokalizacja: Kłobuck
x 105

Re: Pokrowce na fotele

#7 Post autor: kwiacioland » 2 cze 2014, 20:08

Nie które mulcie mają w przednich fotelach poduszki powietrze i nie zaleca się zakładania żadnych pokrowców ponieważ mogą zakł :D ócić ich działanie !. Ale ogólnie u Ciebie te pokrowce wyglądają super !.
0 x
Była Multipla Mk1-1,9 - JTD 140 km , 2003 r .
Obecnie jest Toyota Avensis Verso 2,0 D4D 2003 r

Awatar użytkownika
kacfil
Posty: 2077
Rejestracja: 25 sie 2010, 18:14
Multipla: Jtd 115 2004
Lokalizacja: Sosnowiec
x 54

Re: Pokrowce na fotele

#8 Post autor: kacfil » 2 cze 2014, 21:44

Pokrowce są uszyte tak żeby nie zakłóciły.
0 x

Awatar użytkownika
WojoChoj
Posty: 675
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:02
Multipla: Była Mk1 1.6 Gaz
Lokalizacja: GCH - Pomorskie
x 1

Re: Pokrowce na fotele

#9 Post autor: WojoChoj » 5 cze 2014, 18:18

Marek_B pisze:Moja prezentacja odnowienia tapicerki w Multipli.

Zamontowałem profesjonalne pokrowce firmy Mirex II. Zamiast wymieniać tapicerkę lub poszczególne fotele można w dość prosty i niedrogi sposób odnowić wnętrze. Koszt około 350-400zl 4 lata temu (nie pamiętam dokładnie). Ja zamówiłem z tkaniny "tuning" - moim zdaniem najlepsza - http://www.pokrowce.net/tuning/tuning.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
Byłem tam dzisiaj i jak pisał "Marek_B" cena również dziś jest taka sama czyli 350zł, lecz za standardowe pokrowce, czyli " Classic" (typowy materiał na siedzenia samochodowe) Za napis FIAT 10zł, czyli za 2 napisy 20zł a za 6 - 60zł. Jest także napis MULTIPLA za 20zł za każdy analogicznie jak z Fiatem. W cenie jest wliczone oczywiście 6 pokrowców dopasowanych do danego siedzenia oraz 6 zagłówków bez napisów, to są dodatki, więc osobno się za nie płaci. Jest również możliwość wyszycia napisów według swojego uznania, co kosztuje 40zł, lecz należy wtedy przesłać w PDF-ie na adres mailowy, to co ma być wyszyte. Oczywiście uwzględniają to, iż w niektórych modelach są poduszki powietrzne w siedzeniach, więc trzeba im o tym powiedzieć. Jeśli ktoś wybierze inny materiał oczywiście cena pokrowców wzrośnie. Bardzo duży wybór, wiele kombinacji materiałowych i to wszystko można sobie uzgodnić i wybrać.

Cena jest jak na dzisiejsze czasy super, miła, pomocna i zarazem fachowa obsługa i dość krótki czas oczekiwania, dziś zamówiłem 05.06.2014 a 12.06.2014 już do odbioru. Oczywiście przy zamówieniu zaliczka a przy odbiorze pozostała część lub według umowy z producentem. a jeszcze jedno o ile są jakieś drobne ubytki w gąbce i w tapicerce (przysłowiowa dziura) jest możliwość naprawy, lecz trzeba niestety pofatygować się osobiście z Mulcią do siedziby firmy.

Jak odbiorę i założę to zrobię parę zdjęć i wstawię na forum.
Link do firmy: http://www.pokrowce.net.
Ostatnio zmieniony 5 cze 2014, 21:47 przez WojoChoj, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

Awatar użytkownika
wojtus
Posty: 1892
Rejestracja: 1 sie 2012, 13:43
Multipla: 1.6 16V, 103KM, 1999, benz-gaz
Gadu-Gadu: 6164368
Lokalizacja: Nowe, kuj-pom

Re: Pokrowce na fotele

#10 Post autor: wojtus » 5 cze 2014, 19:14

WojoChoj pisze: analogowo
Będzie dym i awantura i wogóle, ale przepraszam wszystkich, nie mogę się powstrzymać i poprawiam bo zapewne to literówka zwykła. Miało być zapewne analogicznie ;)
0 x
Obrazek
Nie znalazłeś czegoś na forum? Tu jest odpowiedź
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę ile będę mógł:tel.: 504 069 776
Nie doradzam bo się nie znam, jedynie opisuję co mi się przydarzyło.

ODPOWIEDZ