Obrazek

Zimowy krótki spontan na stoku

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Zimowy krótki spontan na stoku

#1 Post autor: wojmak » 15 sty 2018, 20:15

Przyszedł mi pomysł, aby może spróbowac zorganizować krótki spontan zimowy dla miłośników "białego szaleństwa". Znaczy się zorganizować to może za dużo powiedziane po prostu zaproponować wspólne spotkanie chętnych multiplowiczów, którzy mają, lubią i jeżdżą cokolwiek na nartach, lub desce. U nas w okolicy stoki już naśnieżone i jazda bajkowa, a następne w trakcie "produkcji" śniegu. O ile nie zmieni sie pogoda na bardzo ciepłe dni to myślę że do marca będzie gdzie pojeździć.W otoczeniu Ostrowca mamy cztery stacje narciarskie z pełnym zapleczem tzn, wypożyczalnie sprzętu,szkółki narciarskie, no i cała infrastruktura taka jak restauracje, toalety, bary szybkiej obsługi, parkingi itd. Są też miejsca noclegowe dla chętnych.
Króciutki opis miejsc:
1. Krajno - odległość od Ostrowca 35 km, stacja położona u stóp łysicy na obrzeżach parku narodowego dwa wyciągi orczykowe + taśmowy dla dziecidługośc stoku 1000 m. stopień trudności zróżnicowany, ale nie trudny, parking na wiele, wiele samochodów, stok oświetlony naśniezany
2. Niestachów odległość ok.45 km, super stok dla dzieci, większych dzieci i dorosłych, słabiej jeżdżących. Dobry narciarz też ma frajdę bo jest to jeden z najlepiej zadbanych i zorganizowanych stoków w okolicy, 5 wyciągów narciarskich od maleńkiego po dwa dłuższe, oswietlony.
3. Baba Jaga odległość 30 km dwa wyciągi , oświetlony. stok ciekawy, ładnie położony, ale jakoś mniej popularny
4. No i Bałtów cztery wyciągi w tym jeden krzesełkowy czteroosobowy, 5 tras narciarskich o różnej długości i stopniu trudności, skocznie dla snowboardu, bardzo liczna szkoła narciarska, knajpy, noclegi, kino 5d, konie, Zoo, dinozaury i w ogóle full wypas - odległośc 13 km od Ostrowca, najliczniej odwiedzany stok, najwiecej ludzi, ale i najwięcej atrakcji.
To główne stoki, jest jeszcze kilka innych ale już dalej niż 50 km, jeżeli nie wspomniec o Kielcach z dwoma terenami na narty słynnym "telegrafie" i tzw stadionie. Są to stoki wymagajace dobrej jazdy, inne też mają pełne wyposażenie ale są dużo dalej choć w naszym województwie.
Wiadomo że Śląska nie przebijemy ofertą, ale z centralnej Polski do nas bliżej.
Można więc by się spotkać, w uzgodnionym terminie, wspólnie pojeździć na nartach, a potem zjeśc coś wypić kawę porozmawiać, znowu pojeździć i się rozjechać do domów, lub ewentualnie zostać do niedzieli tak na przykład. Myślę, że było bu to cos innego jak dotychczas. " Narciarskie spotkanie Multipli i jej własciceli". To Propozycja, proszę o Wasze komentarze co o tym myślicie. Zimę mamy jaką mamy więc trzeba szukać tej sztucznej. Jak sie dogadamy to uzgodnimy termin. Czasu mało bo zima sie skończy.

PS, Byłem dzisiaj w Bałtowie jest pieknie, zdjęc nie zamieszczam bo nie umiem wstawiać. Pozdrawiamy.
0 x

Paarys
Klubowicz
Posty: 422
Rejestracja: 31 mar 2016, 20:48
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: Lublin
x 46

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#2 Post autor: Paarys » 15 sty 2018, 20:24

Wojtku, pomysł arcyciekawy dla miłośników zimowych zjazdów, ale powinieneś dodać również, że w bliskim sąsiedztwie jest możliwość pozjeżdżania również na sankach dla dzieci, bo nie wszyscy mogą być wtajemniczeni w arkana zjazdów na "dwóch deskach" ;) Dzięki za zdjęcia. Jeśli mogę je zamieścić w Twoim imieniu, to napisz. Jeśli masz inne, to prześlij i zaraz zamieszczę ;)
0 x

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#3 Post autor: wojmak » 15 sty 2018, 20:33

Możesz, ja nie umiem. Na sankach to tylko w Bałtowie i w Niestachowie, ale można próbowac na nartach wypożyczalnie na miejscu i nie tak drogo, a w Bałtowie mamy instruktora Multiplowca , wiec może było by taniej.
0 x

Paarys
Klubowicz
Posty: 422
Rejestracja: 31 mar 2016, 20:48
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: Lublin
x 46

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#4 Post autor: Paarys » 15 sty 2018, 21:47

Mówisz i masz! :)
Załączniki
3.jpg
3.jpg (61.41 KiB) Przejrzano 737 razy
2.jpg
2.jpg (59.46 KiB) Przejrzano 737 razy
1.jpg
1.jpg (70.75 KiB) Przejrzano 737 razy
0 x

Paarys
Klubowicz
Posty: 422
Rejestracja: 31 mar 2016, 20:48
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: Lublin
x 46

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#5 Post autor: Paarys » 15 sty 2018, 21:49

Hopsa! :)
Załączniki
4.jpg
4.jpg (56.75 KiB) Przejrzano 736 razy
0 x

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#6 Post autor: wojmak » 18 sty 2018, 20:05

Widzę że nikogo nie zachęciłem, cóż trudno zrobię sobie spontan jednoosobowy, jadę jutro bo śnieg pada i jest ładnie, Pozdrawiam. Może spotkam jakąś Multiplę.
0 x

Paarys
Klubowicz
Posty: 422
Rejestracja: 31 mar 2016, 20:48
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: Lublin
x 46

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#7 Post autor: Paarys » 18 sty 2018, 20:18

Wojtku, my postaramy się dołączyć do zabawy po 29 stycznia, bo dopiero wtedy zaczną się ferie zimowe w lubelskim. Obecnie młodzież niestety choruje. Dlatego odwołaliśmy przecież rezerwację na spontanie w Kłobucku. Poza tym styczeń, to okres niedzielnych kolendowań :) a 27 stycznia bal gimnazjalisty... Odezwiemy się w lutym. Miejmy nadzieję, że jeszcze będą warunki zimowe. Pozdrawiamy i życzymy udanych zjazdów, choć patrząc na to co dzisiejszej nocy ma się dziać za oknem i już się dzieje, to oby ratraki ogarnęły zaspy zanim jutro pojawisz się na stoku ;)
0 x

adam1972
Posty: 1196
Rejestracja: 10 gru 2016, 21:50
Multipla: jtd115 KM,2004
Lokalizacja: chorzów
x 52

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#8 Post autor: adam1972 » 18 sty 2018, 20:28

Nie powiem pomysł arcyciekawy ;) lecz nie każdy ma narty i umie jeżdzic na nartach jeszcze dzieci lubia sanki i tzw dupolotki .Może ten pomysł podłapie inna grupa rejonu polski bo temat ciekawy godny uwagi .zobaczymy co z tego wyjdzie bakcylek wrzucony ;) pozdrawiam serdecznie
0 x

Awatar użytkownika
yuraS
Klubowicz
Posty: 484
Rejestracja: 27 gru 2015, 21:39
Multipla: 1.9 JTD 2003 r
Lokalizacja: Turek
x 16

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#9 Post autor: yuraS » 18 sty 2018, 21:06

wojmak pisze:
18 sty 2018, 20:05
Widzę że nikogo nie zachęciłem, cóż trudno zrobię sobie spontan jednoosobowy, jadę jutro bo śnieg pada i jest ładnie, Pozdrawiam. Może spotkam jakąś Multiplę.
No nie jest tak ,że nikogo nie zachęciłeś ;) . Bardzo dobry miałeś z tym pomysł . Ja jednak miałem normalne narty raz w życiu na nogach więc moje umiejętności nie były by wystarczające ;) , co innego narty biegowe ale to zupełnie inna historia . Teraz jak jestem w górach starcza mi czasu tylko ma naukę dla dzieci ;)
0 x
laguna I -1.8 ; laguna I -1.8 16v kombi ; Punto II 1.8 16v HGT; Twingo I -1,2 ; Grande Punto 1,4 ; Linea 1,4 ; Nissan 350z ; Citroen C4 grand picasso 1.6 HDI ; Grand Espace IV 2.0DCI ; MK1 1,6 ; MK2 1,6; MK1 1,9 :)

Awatar użytkownika
wojmak
Klubowicz
Posty: 797
Rejestracja: 17 lut 2015, 18:01
Multipla: 1.6 103 km 1999
Skype: wojmak8_1
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
x 91

Re: Zimowy krótki spontan na stoku

#10 Post autor: wojmak » 19 sty 2018, 20:03

Zapraszam na naukę więc mamy instruktora multiplowca a i ja potrafię cos niecoś nauczyć. A wypożyczyć nie jest drogo bo około 35 zł na dwie godziny całość sprzętu łącznie z kaskiem. Pozdrawiam i zapraszam, moja żona też dwa lata temu nie umiała ale ze względu na męża nauczyła się i jeździ, nawet jeździła w Bachledowej Dolinie, tak że każdy może sie nauczyć. Ale ile śmiechu by było, super zabawa zobaczyć poważnych ludzi jak stawiają pierwsze kroki.
0 x

ODPOWIEDZ