Obrazek

Problem z alarmem

Wiadomość
Autor
Gilliams1993
Posty: 2
Rejestracja: 6 sie 2020, 14:42
Multipla: 115 ELX, JTD,2004

Problem z alarmem

#1 Post autor: Gilliams1993 » 6 sie 2020, 14:48

Jakiś rok temu mój młodszy brat wyciągał coś z mojego samochodu (Multipla 115 ELX JTD z 2004) i przypadkowo breloczkiem włączył alarm, a potem odblokował auto kluczykiem. Alarm wył, ale nie można go było wyłączyć. Ponieważ byłam wtedy w pracy i nie mogłam wyjść, a przez telefon ciężko cokolwiek zrobić, wezwałam na pomoc specjalistę, który niestety nie potrafił wymyślić, co robić, ale wyciągnął bezpiecznik, co chwilowo rozwiązało problem. Po kilku dniach sama zamontowałam bezpiecznik i alarm cicho.

Kilka miesięcy później akumulator wziął i zdechł więc poprosiłam o wymianę mojego mechanika (alias Tatę, wykwalifikowanego mechanika), alarm pozostał cichy.

I dochodzimy do sedna. W tym tygodniu, po 5 tygodniach nieużywania samochodu, tata przyszedł naładować akumulator i ustalić czy faktycznie potrzebuję nowego. Akumulator wydaje się być w porządku, ale za to alarm rozszalał się na nowo, a ponieważ breloczek nie działa, to nie mogę go wyłączyć. Sama usunęłam bezpiecznik, ale to o czym naprawdę marzę to wyłączyć/pozbyć się alarmu na zawsze.

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak to zrobić?
0 x

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 42

Re: Problem z alarmem

#2 Post autor: Marek_B » 7 sie 2020, 14:43

poszukaj czy masz wyłacznik alarmu w schowku gdzie bezpieczniki, było o tym w podobnym temacie https://www.multiplaklub.pl/forum/viewt ... =45&t=6859
0 x

ODPOWIEDZ