Obrazek

sprzedam multiplę 1.6

Wiadomość
Autor
McDaa
Posty: 9
Rejestracja: 5 lut 2019, 15:40
Multipla: JTD, 110KM, 2002
x 2

sprzedam multiplę 1.6

#1 Post autor: McDaa » 11 kwie 2019, 11:12

Kupiłam sobie w zeszłym tygodniu taką multiplę:
https://www.olx.pl/oferta/fiat-multipla ... zlXbh.html
Jakby link nie działał to wklejam opis sprzedawcy:
" Witam,sprzedam Fiata Multiple 1,6 Benzyna 2004 r.Samochód na bieżąco naprawiany,w ostatnim czasie wymienione kompletne sprzęgło,olej i przeprowadzony był serwis klimatyzacji.Środek samochodu nie zniszczony,karoseria bez korozji.
przegląd i ubezpieczenie ważne.Samochód zarejestrowany jest na 6 osób.Multipla posiada silnik benzynowy bardzo dynamiczny i mało palący.Zapraszam samochód bardzo przestronny i przyjemny w użytkowaniu."

Po wizycie u mechanika okazało się, że właściwie cała mechanika do wymiany "musi pani zainwestować minimum 3tys. na początek i to nie dam gwarancji czy przegląd przejdzie".
To chyba nie będę inwestować skoro nie mam gwarancji czy chociaż parę m-cy później pojeździ.
Więc może ktoś chciałby ją kupić? Bo pojutrze OC się kończy i się waham czy przedłużać czy złomować.
Przegląd ważny do końca września.

Co do opisu handlarza - faktycznie blachy zdrowe i wnętrze w świetnym stanie. Klima nabita, elektronika działa.
Do zrobienia (dziś spisane na stacji kontroli pojazdów):
- wyciek oleju (przy wymianie sprzęgła coś tam z uszczelkami rozj*b*li)
- sworznie wahaczy
- układ wydechowy
- tarcze hamulcowe przód + klocki
- hamulce tył - lewe koło (roboczy + ręczny)
- tulejki drążka stabilizatora
- górne mocowania amortyzatorów przód - amortyzator tylne 70%
- sprężyny tył i przód - korozja
- oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Wady, które znałam kupując to dziura w układzie wydechowym, prędkościomierz nie działa, bagażnik się ciężko otwiera (przycisk do otwierania jest wyłamany i trzeba go pewnie poprawić).

Tak wiem, że jestem idiotką, że kupiłam bez sprawdzania - ale nie znam nikogo kto się zna na samochodach, ani nikogo kto pojechałby ze mną w weekend (samotna matka - w tygodniu pracuję) przez pół kraju auto obejrzeć.
Ewentualnie może ktoś z Was zna mechanika w Białymstoku, który zrobiłby mi multiplę jakoś sensownie i nie marudząc, że "nie warto".
0 x

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: sprzedam multiplę 1.6

#2 Post autor: malymaly » 12 kwie 2019, 04:18

Wg mnie sa to rzeczy, ktore do wrzesnia mozna ogarnąć i cieszyć się autem. Najważniejsze że nie ma korozji. Rzeczywiście suma napraw moze do tych 3tys. dojść, ale nie trzeba wszystkiego na raz robić. Najgorsze niestety jest podejscie mechanikow i diagnostów do kobiet. Większość gwiazdorzy i pokazuje jak to bardzo sie znaja na wszystkim. Juz nie wspomnę jak podchodza do Multipli. Niestety nie znam mechaników w twoim regionie. Powodzenia
0 x

McDaa
Posty: 9
Rejestracja: 5 lut 2019, 15:40
Multipla: JTD, 110KM, 2002
x 2

Re: sprzedam multiplę 1.6

#3 Post autor: McDaa » 12 kwie 2019, 05:34

No właśnie tak się zastanawiam :( Bo qrwa jakbym nie liczyła - to te wszystkie części, które wymienili łącznie max 1000zł kosztują. No może 1500 jak źle wymyśliłam, że najtańsze można kupić. To co tam ma kosztować 3-4tys? :/
0 x

sniegu
Posty: 59
Rejestracja: 20 kwie 2016, 17:28
Multipla: 1.6, 100 KM, 2000
x 2

Re: sprzedam multiplę 1.6

#4 Post autor: sniegu » 12 kwie 2019, 06:07

Moja droga chodzi o to, że to Multipla...
I po prostu każdy podchodzi do tego, że to brzydkie nie warto inwestować bo i tak się nie sprzeda i kasy nie odzyska...
Mój mechanik też mi ćwieka zabił jak mu powiedziałem o multipli i pokazał 307 że 7 osób...
Fakt jest taki że dla "Kowalskiego" szybciej się sprzeda ryczącego lwa niż mulpe...
Z doświadczenia za to powiem szczerze, że szukam 1.6 "dwójki" już półtora roku albo dwa i nawet jeszcze do niczego nie podjechałem.
Bo albo się cenią poza mój budżet albo ulepy takie że łeb boli...
Na forum mało kto chce ładną benzynę sprzedać.
Diesle się trafiają no, ale to nie moja bajka.
Więc jak nie ma jakimś cudem rdzy to inwestuj zaczynając od najważniejszych rzeczy.
Bo zadbana multiple sprzedaż.
Czytając ten zakres prac, to kolokwialnie jedź ty do mechanika i pokaż auto od spodu niech ci zrobi kosztorys z częściami żeby przegląd przeszedł.
Potem jedź do drugiego i trzeciego.
I każdemu pokazuj zakres prac i żeby ci to wycenił może nie będzie tak źle. Jakoś mi się nie chce wierzyć żeby odrazu cały wydech trzeba było by wymienić.
Zamiast prędkościomierza nawigacje sobie powieś i niech ci pokazuje prędkość tak przynajmniej w automapie mam i robić go później.
I uwierz nie będzie, aż tak przerażająco.
0 x

Awatar użytkownika
Marek_B
Posty: 934
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:20
Multipla: 1,6 rok 2007
Lokalizacja: Bytom
x 42

Re: sprzedam multiplę 1.6

#5 Post autor: Marek_B » 12 kwie 2019, 07:21

Te wszystkie wymienione do naprawy elementy to nic specjalnego, same eksploatacyjne, które w każdym aucie predzej czy póniej sie zużywają. W aucie używanym tym bardziej, bo zwykle jak ktoś ma zamiar sprzedać to już nic nie robi, tylko zuzywa ile sie da.
Błedu wielkiego nie popełniłaś przy zakupie, bo np. ja też przy zakupie niespecjalnie sie takimi rzeczami przejmuję, z góry zakładam, że eksploatacyjne rzeczy powymieniam od razu lub w przeciągu paru miesięcy. Co innego że mając tą wiedzą da sie czasem wynegojowąc niższą cenę.
Warto gadając z mechanikiem pytać o to czy dana usterka wymaga usunięcia już czy mozna jeszcze troche pojezdzić, czy to userka pilna zaagrażająca bezpieczeństwu. Zwykle jest tak, że wymiany można porobić sukcesywnie a wtym czasie jedzić.
Poredzewiałe sprężyny - tu mnie dziwi że mechanik kwalifikuje do wymiany na już , zawsze są pordzewiałe w starym aucie , bo czas robi swoje; ja w poprzedniej multipli kilka lat przejedziłem na takich z widoczną mocno korozją powierzchniową i nic sie nie działo (chyba że są duże wżery , ubytki materiału, to co innego).
Wyciek nie zawsze wymaga pilne roboty - jesli olej tylko zwilza powierzchnię elementu a nie kapie na podłoże zostawiają duże plamy , to na raczej nei ma powodu do pośpiechu.
Szukać mechanika z któym można sie dogadać na własne części - nie zawsze warto inwestować w drogie markowe częsci , można na tanich zamiennikach kupionych w necie , całkiem niezle zaoszczędzić.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2019, 07:24 przez Marek_B, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: sprzedam multiplę 1.6

#6 Post autor: Darraz » 12 kwie 2019, 07:22

Najbliższy mechanik klubowicz - na pewno dobrze znający się na rzeczy to odległość 125 km. Przy większej ilości spraw do ogarnięcia - bez wahania bym jechał zostawił auto na jakąś chwilę. Niby daleko, ale do Jakimiuczka jeździli z bardziej odległych miejsc. Gwarancja solidnie wykonanej pracy i przy okazji będziesz miała gwarancję, że jak powie, że warto zainwestować w to auto, to tak będzie na pewno.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: sprzedam multiplę 1.6

#7 Post autor: malymaly » 12 kwie 2019, 08:24

McDaa pisze:
12 kwie 2019, 05:34
No właśnie tak się zastanawiam :( Bo qrwa jakbym nie liczyła - to te wszystkie części, które wymienili łącznie max 1000zł kosztują. No może 1500 jak źle wymyśliłam, że najtańsze można kupić. To co tam ma kosztować 3-4tys? :/
No 1500 to części + robocizna. Najdrozsze w robociznie moze okazać sie uszczelnienie skrzyni/silnika po wymianie sprzęgła. Reszta wg mnie to drobnostki. Sa tez firmy specjalizujace sie np w zawieszeniach lub tylko tlumikach. Często uslugi sa tam tansze gdy ogarniaja np cale zawieszenie za jednym razem. Lepiej by bylo gdyby pojechał z Toba facet. Na przykładzie mojej żony wiem ze panowie mechanicy odrazu bardziej rzeczowo podchodza do sprawy. Ps. Propozycja Darraza jest zdecydowanie trafna. Nadmienie jeszcze, ze części wyliczy Ci tez nasz kolega Kriss77 z Auto-Dap
0 x

McDaa
Posty: 9
Rejestracja: 5 lut 2019, 15:40
Multipla: JTD, 110KM, 2002
x 2

Re: sprzedam multiplę 1.6

#8 Post autor: McDaa » 12 kwie 2019, 11:40

Wyciek to ma duży - kapie i kapie :) Właśnie mówili, że to uszczelki po wymianie sprzęgła źle założone. No ale pocieszyliście mnie. Bo w sumie mi wszystko jedno czy to będzie kosztowało 3tys. czy 5tys. Bo jak tę bym sprzedała/zezłomowała to i tak kupię kiedyś kolejną - inne samochody nie mają tak dogodnie trzeciego miejsca na torebkę w pierwszym rzędzie. ;)
Tylko nie mam pomysłu jak znaleźć mechanika, który ją zrobi.
2 x

sniegu
Posty: 59
Rejestracja: 20 kwie 2016, 17:28
Multipla: 1.6, 100 KM, 2000
x 2

Re: sprzedam multiplę 1.6

#9 Post autor: sniegu » 12 kwie 2019, 11:50

Jak nie ma rdzy rób tą bo z rdzą w jedynce potrafi się dziać a tak masz pewność że jak zainwestujesz w mechanikę to reszta będzie jeździć.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: sprzedam multiplę 1.6

#10 Post autor: Darraz » 12 kwie 2019, 13:11


McDaa pisze:
Tylko nie mam pomysłu jak znaleźć mechanika, który ją zrobi.
Tak jak pisałem - wytrzymać kilka dni bez auta i zawieźć do Łosic. Gwarancja solidnej roboty i diagnoza auta na przyszłość na pewno będzie przekazana. Wydawałoby się, że daleka wyprawa, ale warto jeżeli ma się świeży pojazd i sporo niewiadomych.
0 x
tel. 691 780 705

ODPOWIEDZ