Obrazek

Sprzedam Multple MK1, 2003r, 16V 140KM, 6-biegów

Wiadomość
Autor
fel
Posty: 82
Rejestracja: 16 maja 2014, 11:10
Multipla: 1,9 JTD 16V, 140 KM, 2003
Lokalizacja: Łódź

Sprzedam Multple MK1, 2003r, 16V 140KM, 6-biegów

#1 Post autor: fel » 14 gru 2020, 16:45

Witam.

Olxhttps://www.olx.pl/oferta/fiat-multpla- ... HMf9k.html

Sprzedam swoją Multiplę, w której dokonane zostały pewne modyfikacje. Posiada ona silnik 1,9 JTD 16V o nominalnej mocy 140 KM, 305 Nm oraz skrzynię 6 biegową, oba elementy pochodzące generalnie z Alfy Romeo 156. W tym momencie samochód jest niesprawny - nie jeździ, ponieważ rozpadło się sprzęgło lub ewentualnie skrzynia biegów.

Co do stanu wizualnego samochodu i widocznego zużycia, jest on bardzo dobrze zachowany - środek i blacharsko również. Zużycie przycisków na desce i plastików stosunkowo nieduże, jak na ten model i rocznik. Jedno małe wgniecenie na błotniku bez uszkodzenia lakieru oraz zdarty mały fragment lakier na rogu zderzaka. Maska została kilka lat temu cała odmalowana i wygląda dobrze.

Jeśli chodzi o samą konwersję, auto jest dynamiczne, 16 zaworów utrzymuje wysoki moment obrotowy do znacznie wyższych obrotów silnika niż 8 zaworów, co pozwala szybko wyprzedać i daje sporo radości. Pierwotnie miałem chip-tuningować to auto, ale nie udało mi się doprowadzić sprzęgła/skrzyni biegów do tak płynnej i lekkiej pracy, jaka by mnie satysfakcjonowała. Podobno tak bywa z fiatami, ale to ograniczało mi przyjemność z jazdy.

Jest hak, koło zapasowe umocowane pod podłogą. Dosyć bogata wersja: elektryczne lusterka, przednie boczne szyby opuszczane automatycznie, klimatyzacja automatyczna.

Wady:
- zakładam konieczność wymiana sprzęgła i prawdopodobnie koła masowego
- skrzynia biegów ma nieduże luzy, przez co trochę stuka i szarpie przy gwałtownym operowaniu gazem, ale jeździło się poza tym normalnie
- od spodu pojawiła się rdza powierzchniowa, ale bez dziur itp., podłoga wymaga konserwacji
- turbina ma już luzy, ale po "rozruszaniu" się nie dymi i pracuje poprawnie
- pojawiają się korekty na wtryskiwaczach, dlatego należy się nimi zająć, jeśli kto myśli o chip-tuningu
- czasem kontrolka spirali (żółta) świeci długo przy zapalaniu i pojawił się z tym związany jakiś błąd. Niestety nie mam tego przy sobie, a nie pamiętam szczegółów
- plastikowe listwy boczne pod progami zostały uszkodzone, Posiadam jedną na stanie na wymianę i dodaję do auta
- nieszczelność w tłumiku środkowym
- zamek kierowcy nie działa, przyciski od bagażnika nie zawsze załapują, zewnętrzna klamka pasażera nie zawsze wraca na swoje miejsce
- z klimatyzacji uleciał czynnik, należy ją uszczelnić

Przegląd jest świeży, zostało jeszcze ponad 11 miesięcy. Ubezpieczenie OC jest, ale do dnia transakcji włącznie, czyli sprzedaję bez ubezpieczenia. Odbiór w Łodzi.

Zdjęcia sprzed kilku lat, ale niewiele się zmieniło:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cena: 6500 PLN.

Telefon: 691869296.
0 x

ODPOWIEDZ