Obrazek

Sprzedam Mulitplę MK2 2005 LPG

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
piotrek86
Posty: 23
Rejestracja: 7 lut 2020, 10:52
Multipla: 1.6 16V 2005 LPG
x 4

Sprzedam Mulitplę MK2 2005 LPG

#1 Post autor: piotrek86 » 24 gru 2020, 07:54

Witam. Czas rozstania z Multiplą nadszedł. Niestety mimo włożonego sporego serca nie spełniła oczekiwań, a ilość napraw spowodowana chorobą pod tytułem "poprzedni właściciel" przekroczyła moją cierpliwość.

Auto można obejżeć na ogłoszeniu OLX https://www.olx.pl/oferta/fiat-multipla ... HS5vb.html
Cena na początek w ogłoszeniu 9999 oczywiście do negocjacji.

Auto posiada nową instalację gazową firmy STAG. Samochód jeździ teraz na ładnych zimówkach Dębica Frigo 2 (ok.7 mm bieżnika).
Samochód w wersji po lifcie, wyposażenie biedniejsze - tzn: elektryczne szyby, klimatyzacja manualna (o niej później), elektryczne lusterka, czujniki parkowania, fotel regulowany elektrycznie (sprawny), licznik z obrotomierzem i tzw. komputerem pokładowym. Do auta posiadam fabryczne belki dachowe.

A teraz wkład finansowy mimo aktualnego przebiegu 169700:
Po zakupie wymienione zostały hamulce z przodu, amortyzatory z tyłu, zrobiona konserwacja podwozia, wymienione filtry i akumulator oraz łożysko tylnego wahacza. Została ustawiona zbieżność.
Następnie został zdiagnozowany przeciek oleju przez uszczelniacze zaworowe i została zregenerowana głowica wraz z uszczelniaczami (dym po odpaleniu) oraz założony nowy rozrząd i ustawiony na blokadach. Wymieniony został silniczek krokowy w przepustnicy (problemy z blokującymi się wysokimi obrotami na biegu jałowym - czyszczenie nie pomogło).
Następnie zablokował się termostat, na szczęście blisko domu - został wymieniony na nowy. W między czasie kamień rozbił boczną szybę - wymieniona na używaną. Ostatnio zostały zmienione świece oraz wykonana regeneracja alternatora i kabli (było ładowanie 13,4V, teraz jest 14.4V).

Auto jest wyposażone w klimatyzację, która od początku była nie szczelna - został wymieniony kompresor na używany oraz wykryty przeciek na uchwycie aluminiowej rurki pod akumulatorem. Wszystko zostało uruchomione, jednak po jakimś czasie powstał nowy wyciek na gumowych wężach. Dodatkowo wymiany wymaga chłodnica, bo już się rozwarstwia. Trochę została uszkodzona przy odkręcaniu starych węży. Nowe węże mam już kupione i czekają wiosny lub nowego właściciela:)

Wnętrze auta nie zniszczone. Drobne przetarcie tkaniny na siedzisku kierowcy. Plastiki w dobrym stanie, po regeneracji (boczki drzwi przednich, okładzina słupków, zaślepka mocowania lusterek, zaślepka na mieszku skrzyni biegów, uchwyt na kubek, zewnętrzna fotela kierowcy - była popękana - została pospawana i pomalowana). Kilka zdjęć z prac zamieszczałem na forum.
Tylne boczki drzwi są ładne ze względu na przyciemniane na niebiesko szyby.
Jest kilka plastików popękanych, ale jest to mało widoczne.

Aktualnie auto jeździ, hamuje, skręca normalnie, spokojnie odpala, nie dymi i nie bierze oleju. W zawieszeniu nic nie stuka i nie puka.
Od czasu do czasu silnik lubi zgasnąć jak jest ciepły - pochodzi chwilę na normalnych obrotach, a potem spadają i silnik gaśnie.
Nie wiem dlaczego, nie ma żadnych błędów ani nieprawidłowości na komputerze. Na szczęście jest to bardzo rzadka przypadłość.

Przegląd auta do końca stycznia 2021, OC do kwietnia 2021.
Auto można obejrzeć w okolicach Jasła - województwo podkarpackie. Tel. 784591512.
0 x

Awatar użytkownika
piotrek86
Posty: 23
Rejestracja: 7 lut 2020, 10:52
Multipla: 1.6 16V 2005 LPG
x 4

Re: Sprzedam Mulitplę MK2 2005 LPG

#2 Post autor: piotrek86 » 28 sty 2021, 13:06

Auto aktualnie jest po przeglądzie.
Cena 9300.
Problem z gasnącym silnikiem póki co ustał po wymianie cewki i przewodów.
0 x

ODPOWIEDZ