Obrazek

MULTIPLA 600 VOTRO

Informacje, ciekawostki, problemy, uwagi związane z "Babcią" Multiplą
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

MULTIPLA 600 VOTRO

#1 Post autor: Darraz » 28 paź 2011, 12:40

W tym temacie "pociągnę" to co zacząłem w artykule na stronie klubowej. Pozostałe fotki, które znalazłem w necie przedstawiające projekt VOTRO:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze prezentacja powyższego projektu:

http://www.youtube.com/watch?v=mU-74O9eho0

I jeszcze "na dokładkę" jeszcze jeden projekt, który znalazłem na Youtube - żadnej innej informacji o nim nie zdołałem w necie znaleźć:

http://www.youtube.com/watch?v=dA0IrCf9XrU

Byłbym zapomniał - namiar na model Votro na youtube dostałem od właściciela Babci (AUTISTA).
0 x
tel. 691 780 705

kociewie
x 4

Re: MULTIPLA 600 VOTRO

#2 Post autor: kociewie » 28 paź 2011, 13:29

FAJNE!! Darraz, rozwiązałeś mój problem: jakie drugie auto. Niestety, pojawił się nowy: kto za to zapłaci :|

Coś ode mnie na dany temat w oryginale: http://otomobilnews.com/index.php/2011/ ... ji-zamani/

oraz w tłumaczeniu z tureckiego: http://translate.google.pl/translate?sl ... -zamani%2F
0 x

Marcin Figlus
Posty: 294
Rejestracja: 25 gru 2009, 21:48
Multipla: mućka 1999 i Alfa 156 2002
Gadu-Gadu: 12890134
Skype: figi8383
Lokalizacja: Szczepowice k. Kościana
Kontakt:

Re: MULTIPLA 600 VOTRO

#3 Post autor: Marcin Figlus » 28 paź 2011, 17:08

Myślę że projekt VOTRO "jeśli" wejdzie do produkcji (a nie jest to tylko auto koncepcyjne i nic więcej jak było w przypadku VW transportera w wersji retro) to raczej się nie przyjmie tak samo jak nie przyjęły się multiple którymi obecnie się wozimy powód prosty i jest ten sam dla jakich nie przyjęła się nasza multipla - a mianowicie wygląd. Na szczęście nie wszystko jest stracone obecnie jest trend na auta retro w nowym wydaniu i to może być jej atut. Szkoda tylko że projektantom zabrakło wyobraźni i nie zrobili jej 6-osobowej. Życzę odwagi i powodzenia FIATOWI aby wdrążyli ten model do produkcji.
0 x
Figi tel. 504022703

cin1
Posty: 40
Rejestracja: 5 gru 2011, 16:59
Multipla: .

Re: MULTIPLA 600 VOTRO

#4 Post autor: cin1 » 28 sty 2012, 12:27

chciał bym mieć taki czarny egzemplarz pod domem < lubię to >
0 x

kovalius
Posty: 299
Rejestracja: 6 mar 2011, 12:34
Multipla: czekolada JTD, 110KM, 2000
Lokalizacja: Lublin

Re: MULTIPLA 600 VOTRO

#5 Post autor: kovalius » 29 sty 2012, 23:24

Marcin Figlus pisze:Myślę że projekt VOTRO "jeśli" wejdzie do produkcji ... to raczej się nie przyjmie tak samo jak nie przyjęły się multiple którymi obecnie się wozimy ....
Tym bardziej, że traci ważny (a dla mnie wręcz kluczowy) atut, jakim jest sześć pełnowymiarowych miejsc, w dodatku z łatwym dostępem. W grupie aut 5-osobowych jest tak duży wybór, że takie "dziwactwo" nie ma szans. U mnie na pewno. Multiple 600 (bo do do nich w zasadzie nawiązuje ten projekt) były pierwszymi minivanami (mikrovanami jak kto woli). Nasze multiple, powstały z rozwinięcia tej koncepcji, dodatkowo łamiąc panujące "standardy" projektowania aut. Jak patrzę na te obrazki, to wydaje mi się, że "ideą przewodnią" tego projektu są odwracane fotele. Ale, po pierwsze, to żadna nowość. A gdyby nawet, to za mało, żeby dorabiać do tego cały samochód. W efekcie wychodzi karykaturalnie nadmuchany miejski samochód. No chyba, że miałby konkurować z oplem merivą. Ale to już chyba za późno i zbyt awangardowo, żeby chwyciło. Tak czy owak, wolałbym, aby nowe wcielenie mulci nawiązywało do pierwotnej idei, a nie do kilku linii nadwozia.
PS1. Na trzecim (czarno-białym) obrazku, z przodu i z tyłu wygląda jak smart.
PS2.Osobiście bardziej mi podchodzi ta:
Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: MULTIPLA 600 VOTRO

#6 Post autor: Darraz » 30 sty 2012, 08:25

VOTRO do produkcji nie wejdzie - jest "prezentacją" możliwości projektanta. Ali Cam ma swoje "demo" na stronie:
http://acdsgn.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Fiat 500 będzie miał swoją "bardziej rodzinną" wersję, nie jest to niestety ta przedstawiona powyżej. Nie wiadomo też czy nazwą ją "nową Multiplą" (wątpliwe), "Ideą", Fiatem 500L czy jeszcze inaczej. O nowym modelu w nowym temacie, żeby nie zaśmiecać dyskusji o VOTRO:
index.php?f=27&t=1345&rb_v=viewtopic" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
tel. 691 780 705

kociewie
x 4

Re: MULTIPLA 600 VOTRO

#7 Post autor: kociewie » 30 sty 2012, 22:39

A ja mam nadzieję, że nowa Multipla powstanie i będzie 6 (słownie: sześcio) - osobowym autkiem o nietuzinkowym wyglądzie i pomysłowym wnętrzu.
Bo jakże inaczej ..... ?
0 x

Kaczorek
Posty: 1439
Rejestracja: 1 paź 2013, 00:55
Multipla: 1.9jtd105+
Lokalizacja: starogard.zach-pomorskie
x 126

Re: MULTIPLA 600 VOTRO

#8 Post autor: Kaczorek » 31 sie 2014, 06:32

Już kiedyś pisałem o vorto.Jak pisal prezes,jest pewne że Vorto nie wejdzie do produkcji.Szkoda,na świecie jest moda na retro i indywidualizm.500,mini,Juke i inne.Mnie osobiście Vorto pasi,nawet jeden z zapalonych vw stwierdził że super.Jeden z tygodników pisał że następcą Multipli ma być największa 500.
I gdzieś w sieci czytałem że na grupę fiata ma chętkę vw.
0 x
661285934

ODPOWIEDZ