Obrazek

GRUPY REGIONALNE

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

GRUPY REGIONALNE

#1 Post autor: Asiaak1949ak » 1 kwie 2012, 18:28

Może warto zmienić (uaktualnić) podział grup regionalnych na forum. Np. Polska Centralna to jednak wielkie uogólnienie. Może podzielić na województwa? Chyba, że to techniczny problem.
Mój region jest ale nie ma wielu innych. Gdyby moje miejsce zamieszkania było w Lublinie to przykro by mi było, że nie ma Lubelskiego. Tak mnie naszło po przeczytaniu postu napisanego po spotkaniu w Lublinie. Co o tym myślicie? Może macie jakieś inne propozycje.
Co do informacji o pomocy „w drodze” dla posiadaczy multipli to dobry pomysł. Jest wprawdzie dostępna mapa ale dawno nie aktualizowana. Wystarczy w każdej grupie regionalnej założyć wątek pomoc. Jeżeli ktoś chce być pomocny to podaje do ogólnie dostępnej wiadomości swój Nick, miejscowość i nr telefonu. Muszę przyznać, że my jadąc gdzieś w Polskę zapisujemy dostępne nr telefonów z danego terenu. Niestety jest ich malutko. Czekam na Wasze propozycje.
0 x
Asia

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2586
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: GRUPY REGIONALNE

#2 Post autor: miszczu77 » 1 kwie 2012, 19:06

Rozdzielenie według województw to może nie być za szczególne, bo jest nas trochę mało. Ale zmiana podziału może być całkiem sensowna i potrzebna
Np. wydzielenie grupy wielkopolskiej i lubuskiej z centralnej. Wydzielenie grupy wschodniej (Podlaskie, Lubelskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie). Dołączenie Małopolski do Górnego Śląska, a może także dołączenie do nich Dolnego Śląska. No i połączenie północnych województw w jedną grupę. Oczywiście jest to bardzo luźna propozycja. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, to proszę o wypowiedzi.
Przeszkód technicznych nie ma.

Jak chodzi o pomoc techniczną, to jest to sprawa do przemyślenia, na pewno jest to potrzebne, ale czy umieszczać to w każdej grupie oddzielnie, tego nie wiem. Chyba lepiej by było to jakoś zebrać w jednym miejscu, ale jeszcze nie mam pomysłu gdzie.
0 x

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: GRUPY REGIONALNE

#3 Post autor: Darraz » 1 kwie 2012, 20:51

Mapkę z zeszłego roku tu powtórzę:

Obrazek

W tym roku klubowiczów jest jeszcze mniej, więc podział na województwa nie wchodzi w rachubę - w wielu z nich nic by się nie działo.
Obecny podział faktycznie jest trochę mało konkretny. Na przykład Górny Śląsk obejmuje jedynie województwo Śląskie a "Centralna" ciągnie się z zachodu na wschód lub odwrotnie.
Biorąc pod uwagę to co napisał Bartek a także "wkomponowując" swoje przymyślenia podaję swoją wersję. Mam małą uwagę co do Grupy Wschodniej - nazwa jaknajbardziej słuszna, moim zdaniem kłopot w tym, że tak jak w obecnej "Centralnej" - rozległość tej grupy jest zbyt duża. Z Małopolską też zrobiłem coś innego - "podłączyłem" ją do południowego wschodu.
U Bartka mamy 5 "Multiregionów"(i tyle jest obecnie), u mnie 6:

Obrazek

Moje propozycje nazewnictwa:
- POMORZE
- MAZURY I PODLASIE (Warmia w sumie też, ale nazwa byłaby długa)
- ZACHÓD
- CENTRALNA POLSKA
- ŚLĄSK
- POŁUDNIOWY WSCHÓD

Nie wiem czy np ZACHÓD nazywać "Grupą Zachodnią" czy "Zachodnia Polska" - ważne, żeby na forum ekipy z różnych regionów orientowały się gdzie szukać spotkania w najbliższej okolicy. Teraz jest tak, że widząc nowy post w "Centralnej" zagląda tam i mieszkaniec Warszawy i Poznania a rzadko można spotkać na spotkaniu regionalnym ekipy z obu miast razem.
Proszę też tego nie odbierać jako jakichś strasznych prób podziału Polski czy cóś. Nadrzędnym celem jest ożywienie spotkań w regionach. Teoretycznie "Mazury i Podlasie" w tej chwili to region zupełnie (?) nieaktywny, ale... może się wreszcie ruszy? Przynajmniej Podlasie ma okazję pokazać się na jesiennym zlocie i "załapać bakcyla".
Żaden podział nie będzie idealny. W pokazanym przeze mnie ekipa ze Świętokrzyskiego też przecież może szukać kontaktu na spotkaniu regionalnym "Centralnej",które odbędzie się gdzieś w Łódzkim.
Może uda się "skomponować" taki "w miarę" idealny.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

Re: GRUPY REGIONALNE

#4 Post autor: Asiaak1949ak » 1 kwie 2012, 22:18

Darku podział przedstawiony przez Ciebie jest OK. Niestety wiem, że klubowiczów jest mniej ale za to osób zarejestrowanych na forum jest dużo więcej i to cieszy. Może dołączą w niedługim czasie do grona pełnoprawnych klubowiczów.
0 x
Asia

Awatar użytkownika
yach
Posty: 478
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:58
Multipla: JTD 105KM 1999
Gadu-Gadu: 1775328
Skype: bandarudego1
Lokalizacja: Konin
x 1

Re: GRUPY REGIONALNE

#5 Post autor: yach » 1 kwie 2012, 23:28

Ja Was Kochani bardzo przepraszam, ale jak wytłumaczę sąsiadom, że na szybie w miejsce naklejki "Centralna" mam "ZACHÓD" i to kiedy mieszkam "rzut beretem" od geograficznego środka Polski :lol:
0 x
Ekipa Yachy
DOOZY
wewnętrzne ACH! i zewnętrzne WOW!

Awatar użytkownika
kraklew
Posty: 398
Rejestracja: 9 sty 2010, 21:11
Multipla: JTD, 115 KM, 2003
Gadu-Gadu: 1386721
Skype: leszekmaty
Lokalizacja: Kraków-Urocze
Kontakt:

Re: GRUPY REGIONALNE

#6 Post autor: kraklew » 2 kwie 2012, 00:35

Darku po co te nowe podziały administracyjne na 6 wydziwnionych regionow !!. Kazdy z nas przynależy do województwa w którym jest jego miejsce zamieszkania ! Przyjezdżając na zlot do Sierakowa to będę reprezentantem województwa małopolskiego a nie z POŁUDNIOWEGO WSCHODU !!! Jadąc na spontan do Lublina odwiedzę koleżeństwo z wojewodztwa lubelskiego i nadal bedę reprezentantem wojewódzwa malopolskiego. Dla potrzeb statystycznych rozmieszczenia zarejestrowanych czlonków Klubu Multipla mozesz tworzyć taką mapę jaką wykonaleś za rok ubiegły, może drugą mapę sympatyków zarejestrowanych na forum, 2 razy do roku je aktualizując.
0 x
Potrzebujesz pomocy a jesteś w mojej okolicy, pomogę:
holowanie, kabelek, wulkanizacja, kawa,herbata,internet
tel.: 501 731 003

Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

Re: GRUPY REGIONALNE

#7 Post autor: Asiaak1949ak » 2 kwie 2012, 06:40

Hm! Takie odpowiedzi w tym temacie mnie nie dziwią. To się nazywa lokalny patriotyzm i to jest pozytywne. Jak napisałam w pierwszym poście o spotkaniu w Lublinie. Każdy utożsamia się ze swoim miejscem zamieszkania. Województw jest 16 ( dobrze, że nie 49) i dajmy szansę nie tylko klubowiczom do organizowania spotkań w nich. Może dzięki temu posiadacze multipli zaczną się spotykać w swoich regionach tak jak to właśnie było w Lublinie. Jeżeli w jakiejś grupie na forum będzie cisza to po 1 roku można wrócić do tematu.
Leszku sympatycy klubu zaczynają działać, dajmy im możliwość pisania o tym co się dzieje w ich regionach w jednym miejscu na forum. Teraz informacje o spotkaniu w Lublinie były w dziale :zloty i spotkania" a nie w dziale "grupy regionalne" chyba dlatego, że nie utożsamili się z żadną grupą i tylko o to chodzi w zmianie działu "grupy regionalne" To wszystko są tylko moje propozycje. Mam też nadzieję, że Ci co złapią bakcyla spotkań , wspólnej zabawy i przebywania w towarzystwie fanów multipli dołączą do naszego klubu jako pełnoprawni członkowie.
Można jeszcze pokusić się o wymaganie podania województwa przy rejestracji na forum a miejscowość zostawić jako dobrowolną.
0 x
Asia

Awatar użytkownika
Darraz
Klubowicz
Posty: 5467
Rejestracja: 21 gru 2009, 14:56
Multipla: BYŁA :-(
Lokalizacja: MOSINA
x 111

Re: GRUPY REGIONALNE

#8 Post autor: Darraz » 2 kwie 2012, 07:00

yach pisze:Ja Was Kochani bardzo przepraszam, ale jak wytłumaczę sąsiadom, że na szybie w miejsce naklejki "Centralna" mam "ZACHÓD" i to kiedy mieszkam "rzut beretem" od geograficznego środka Polski :lol:
Tyż dlatego pisałem, że doskonale to nigdy nie będzie, zawsze bznajdą się argumenty (i to sensowne) żeby podważyć ten czy inny podział.
kraklew pisze:Darku po co te nowe podziały administracyjne na 6 wydziwnionych regionow !!. Kazdy z nas przynależy do województwa w którym jest jego miejsce zamieszkania ! Przyjezdżając na zlot do Sierakowa to będę reprezentantem województwa małopolskiego a nie z POŁUDNIOWEGO WSCHODU !!!
Oczywiście, że jesteś reprezentantem województwa małopolskiego. Cały czas chodzi jedynie o podział mapki dla ułatwienia poszukiwań spotkań w regionach. Nawet nie chcę wspominać o jakiejs produkcji nowych naklejek na szybę dla tych, którzy chcą podkreślić "multiregion" z kórego pochodzą. Podkreślać tych podziałów nawet bym nie chciał. Można jeszcze inaczej wykombinować: Dział "GRUPY REGIONALNE" zamienić na "SPOTKANIA REGIONALNE" i podzielić na wschód, zachód, północ, południe, centrum, które miałyby nakierowywać na miejsce w którym odbędzie się dane spotkanie a nie przynależność do danej grupy. Wybór do którego "kawałka" Polski wpisac spotkanie należałby do organizatora, i np. organizator z Poznania mógłby temat spotkania prowadzić w dziale "zachód" ale też wpisać post o spotkaniu w "centrum" z informacją o tym, że szczegóły spotkania znajdują się w dziale "zachód".
Nie chodzi mi o jakiś sztywny podział na grupy i przypisywaniu do nich klubowiczów, nie będziemy też nikogo wskazywali, by był odpowiedzialny "z ramienia klubu" za dany region. Wszystko wyłącznie dla lepszej orientacji w organizowanych spotkaniach.
Obecny podział pokazał, że jest "średni", bo temat spotkania w Lublinie toczył się w dziale "Zloty i spotkania". Pewnie trudno było miszkańcowi Lublina wybrać w którym reginie ma wpisać swój post.
Z podziałów regionalnych na forum można też zrezygnować zupełnie - ja się w tym na pewno połapię, ale nie wiem jak inni.
0 x
tel. 691 780 705

Awatar użytkownika
Asiaak1949ak
Posty: 1101
Rejestracja: 12 maja 2011, 08:53
Multipla: Niestety brak ale miłuję
Lokalizacja: Jaworzno
x 5

Re: GRUPY REGIONALNE

#9 Post autor: Asiaak1949ak » 2 kwie 2012, 16:28

Zabawiłam się trochę w statystykę.
Na forum zarejestrowały się do tej pory 794 osoby
Lokalizację podało 372 osoby w tym 8 z zagranicy:
Białoruś-1
Czechy-3
Francja?- 1
Irlandia-2
Norwegia-1
W Polsce według województw:
Zachodnio Pomorskie-9
Pomorskie-27
Warmińsko Mazurskie-5
Lubuskie-5
Wielkopolskie-58
Kujawsko Pomorskie-8
Mazowieckie-45
Podlaskie-8
Dolnośląskie-20
Opolskie-5
Śląskie-76
Świętokrzyskie-7
Lubelskie-16
Małopolskie-26
Podkarpackie-13
Łódzkie-36
Lokalizacji nie podało 422 użytkowników forum.
W każdym województwie są zarejestrowani użytkownicy lub sympatycy multipli.
Wiele nicków jest już zapewne nieaktualnych (niestety).
Wiecie jaka to fajna zabawa szukać małych miejscowości (podanych przez użytkowników) na mapie i dopasować województwo.
Uważam, że należy zrobić podział na województwa lub zrezygnować z działu „Grupy regionalne” na rzecz działu o nazwie „Spotkania w Regionie”
0 x
Asia

Awatar użytkownika
miszczu77
Admin
Posty: 2586
Rejestracja: 21 gru 2009, 18:18
Multipla: Doblo 2006 1.9 Multijet 120KM
Skype: miszczu77
Lokalizacja: Łódź
x 82

Re: GRUPY REGIONALNE

#10 Post autor: miszczu77 » 2 kwie 2012, 19:27

Jeżeli miałby być podział na województwa, to już chyba lepiej zrezygnować z jakiegokolwiek podziału. Ja rozumiem, że większość z nas jest przywiązana do regionu, w którym mieszka, jednak zbytnie rozdrobnienie doprowadzi do tego, że w niektórych województwach ilość aktywnych uczestników forum będzie zerowa lub znikoma.
Jest nas naprawdę mało i dodatkowy podział spowoduje zamknięcie się w swoich enklawach, a nowe osoby, które zobaczą, że w ich województwie nie ma aktywnej społeczności, na pewno same takiej nie stworzą.
0 x

ODPOWIEDZ