Obrazek

Po latach...

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Po latach...

#11 Post autor: Pepcio » 1 paź 2012, 08:03

Ghandi pisze:Mija już chyba trzeci rok mojej przygody z Multiplą. W większości były to bardzo dobre lata.
Co na plus? Bardzo rzadkie wizyty u mechanika :) w sumie jedynie wymiany rzeczy eksploatacyjnych, wymiana sanek (przerdzewiały) i tylnej belki (...przerdzewiała) a tak? W sumie bezawaryjna jazda.

Przez ten czas niewiele udzielałem się na forum i w klubie ;) Teraz jednak nadszedł czas dokonania kolejnych wyborów.
Zmieniać auto? Nie zmieniać? Szukać innego egzemplarza? A może nic nie szukać i zostać przy tym co mam?

Multipla to niesamowity samochód. Jest w niej coś takiego, że budzi emocje. U pechowców, którym trafiły się awaryjne egzemplarze emocje te raczej powodują odruch gryzienia kierownicy i trenowania kopniaków na aucie, u tych, którym los dał auta bezawaryjne, jak mi, emocje bliższe są miłości ;)

Jak wspomniałem - nadszedł taki czas, że zacząłem się poważnie zastanawiać nad zmianą auta. Mojej mulci mija właśnie 13 rok życia, rodzą się pytania - a co jesli czas bezawaryjności właśnie mija?
I kolejne pytania - a co jeśli to model, który do śmierci naturalnej będzie działał i działał? A nóż widelec trafię na coś koszmarnego?

Trudne to przemyślenia.

W międzyczasie w mojej Multi wykonalem dodatkowe doświetlenie przestrzeni w nogach, powiedzmy w skrócie - podłogi. W planach doświetlenie schowków, zmiana oświetlenia górnego ( na jaśniejsze) i wiele innych dodatków takich jak wyprowadzenie nawiewu na słupki boczne (dla komfortu pasażerów), instalacja video w aucie (choć co do tego nie jestem aż tak przekonany), hotspot wifi w samochodzie, zestaw głośnomówiący, Raspberry Pi jako centrum zawiadujące. Do tego dorobienie rolet chowanych w boczkach, wykonanie relingów na dach, dorobienie wyświetlacza podającego dane z komputera i czujników...
Obecnie szyję od nowa całą tapicerkę w samochodzie ;) zmieniając ze standardowego niebiesko-szarego na jasny ecru (połączenie alcantary i sztucznej skóry).

I tak sobie patrzę na Multiplę mą i choć wizję miałem zmiany auta na Fiata Cromę... to jednak coraz głośniej słyszę w sobie głos - Nie będziesz miał już drugiego auta z duszą jak Multi. W kazdym innym będzie ci ciaśniej, gdzie będziesz miał taka szklarnię jak nie w Multi? No i... lubisz ją ;) Tego paskudnego, pokracznego butlonosa ;)

...no i chyba Multi zostanie w rodzinie ;) Także ... spodziewajcie się częstszych wizyt a za jakis czas moze i powrót do klubu i wyjazdy na zloty.

Póki co kłaniam sie ponownie ;)

Bierz Cromę i nie rozpaczaj :mrgreen: , polecam 1,9 Mjtd 150 i skrzynię automat, a jeśli ma być najmniej upierdliwie dla portfela to 1,9 Mjtd 120 i manual.
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: Po latach...

#12 Post autor: malymaly » 2 paź 2012, 19:22

Ejj ejjj Pepcio !!! :) Nie masz racji, My ją mamy :) :)
0 x

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Po latach...

#13 Post autor: Pepcio » 2 paź 2012, 19:25

malymaly pisze:Ejj ejjj Pepcio !!! :)
No co ?? :mrgreen: Croma też fiat :mrgreen:
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: Po latach...

#14 Post autor: malymaly » 2 paź 2012, 19:28

Ale szybka odpowiedź hehe :D Zrobi jak chce, ale to klub Multipli a nie Fiatów:D Gdyby nie Multipla to raczej Fiata bym nie kupił... Uppps naraziłem się?:D No ok Croma to fajne autko, ale ma sporą konkurencje i można wybrać coś z innych marek. Multipla nie ma konkurencji:D
0 x

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Po latach...

#15 Post autor: Pepcio » 2 paź 2012, 19:31

malymaly pisze:Ale szybka odpowiedź hehe :D Zrobi jak chce, ale to klub Multipli a nie Fiatów:D Gdyby nie Multipla to raczej Fiata bym nie kupił... Uppps naraziłem się?:D No ok Croma to fajne autko, ale ma sporą konkurencje i można wybrać coś z innych marek. Multipla nie ma konkurencji:D
W przedziale cenowym Croma nie ma w zasadzie konkurencji :) Ale oczywiście , każdy ma swoje racje.
Co do Mućki , Honda FRV :mrgreen:
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: Po latach...

#16 Post autor: malymaly » 2 paź 2012, 19:58

A wiedziałem, że o niej wspomnisz:) FRV już gdzieś opisywałem ostatnio, no niby ma 6 os. ale jest ciaśniejsza:) no i cena lekko szokuje, choć pojawiło się kilka nawet w Bytomiu. Latka lecą to i z cena niższa, ale koszty utrzymania na pewno wyższe niż Mulci. No niech będzie, że konkurencja jest. Ale croma do niej nie należy:D No na hasło: mam Cromę! To bym się zapytał: Z czym? Z masłem:D???
Poza tym, gdyby do Mulci wsadzali 2,4MJet z automatem, trochę lepiej, ją wyciszyli i wzmocnili zawieszenie to byś jej nie zmienił:D Ale no nie można mieć wszystkiego a takie wybory jak kolegi na pewno są trudne. Trochę czasu upłynie, aż znów powstanie samochód wyprodukowany z idei projektantów, świeżego pomysłu, połączonych z funkcjonalnością. Ekonomia szybko na to nie pozwoli. Mulci się udało:)
0 x

Awatar użytkownika
Brzózka
Posty: 1142
Rejestracja: 21 lut 2012, 11:06
Multipla: Była MK1 jest MK2 i CC 704
Lokalizacja: SBL-Powiat Bieruńsko Lędziński
x 31

Re: Po latach...

#17 Post autor: Brzózka » 2 paź 2012, 22:42

A ja chmmm.... chyba kolejnej nie kupię, no chyba, że makaroniarze wypuszczą preserję to wezmę nówkę. Do poprzedniczki wpakowałem majątek, do MK II przez pewien czas był względny spokój. Teraz chyba zacznę bezsensowne wkładanie kasy w drugą. Poleciało praktycznie całe zawieszenie, tylne koła stoją jakbym do niej załadował z pięć ton, przednie opony-ściachało mi tak bieżnik od wewnętrznej strony, że nadają się już tylko na przetop, pewnie wahacze poszły. Do tego jeszcze sprzęgło ślizga się jak cholera, bo poszedł olej ze skrzyni itd. itd. Powiem tak: drugiej takiej skarbonki jak multipla nie ma, choćbym nie wiem jaką kasę wpakował, to i tak to nic nie da. Poprzednik też jej nie żałował, a mimo to zaczęła się sypać. Dobrze, że jeszcze nie zaczęła gnić :evil:

Najbardziej wkurza mnie to, że koszty idą w tysiące....to zbyt sporo, by miłość do multipli przetrwała...
0 x

Awatar użytkownika
Pepcio
Posty: 572
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:39
Multipla: Skoda Octavia II FL 1.2 TSi
Gadu-Gadu: 2997883
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Po latach...

#18 Post autor: Pepcio » 3 paź 2012, 05:55

Brzózka pisze:A ja chmmm.... chyba kolejnej nie kupię, no chyba, że makaroniarze wypuszczą preserję to wezmę nówkę. Do poprzedniczki wpakowałem majątek, do MK II przez pewien czas był względny spokój. Teraz chyba zacznę bezsensowne wkładanie kasy w drugą. Poleciało praktycznie całe zawieszenie, tylne koła stoją jakbym do niej załadował z pięć ton, przednie opony-ściachało mi tak bieżnik od wewnętrznej strony, że nadają się już tylko na przetop, pewnie wahacze poszły. Do tego jeszcze sprzęgło ślizga się jak cholera, bo poszedł olej ze skrzyni itd. itd. Powiem tak: drugiej takiej skarbonki jak multipla nie ma, choćbym nie wiem jaką kasę wpakował, to i tak to nic nie da. Poprzednik też jej nie żałował, a mimo to zaczęła się sypać. Dobrze, że jeszcze nie zaczęła gnić :evil:

Najbardziej wkurza mnie to, że koszty idą w tysiące....to zbyt sporo, by miłość do multipli przetrwała...

Przykro mi Tomku zwłaszcza, że kupiłeś ją ode mnie. Ja w tą Multiple władowałem dobre 14 tys, w poprzedniczkę lekko 9-10. Niestety, ale czego byśmy nie robili to konstrukcyjnie jest to stary samochód z bardzo słabym zawieszeniem i wieloma innymi problemami.
Póki co Croma spisuje się nieźle, choć tu też władowane zostało sporo $$$. Czasami zastanawiam się nad zakupem nowego, małego toczydełka w stylu Skoda Citygo, drugie Renault Twingo i odpuszczeniu tematu po pierwsze Fiata po drugie mocnego diesla.
Miłością do samochodu można żyć, ale musi być nas jeszcze na to stać. Gdyby tak było to jeździłbym jakimś amerykańskim krążownikiem szos który spala 30 l/100...
0 x
"Mężczyzna tylko od życia nauczy się żyć i żadna pedagogika tej nauki nie zastąpi. Miguel de Unamuno "

Awatar użytkownika
Brzózka
Posty: 1142
Rejestracja: 21 lut 2012, 11:06
Multipla: Była MK1 jest MK2 i CC 704
Lokalizacja: SBL-Powiat Bieruńsko Lędziński
x 31

Re: Po latach...

#19 Post autor: Brzózka » 3 paź 2012, 07:41

Mariusz, nie bierz tego do siebie :) Kupując od Ciebie samochód doskonale zdawałem sobie sprawę, że kupuję kolejną multiplę, z taką samą konstrukcją co poprzedniczka, więc i tymi samymi bolączkami. Wiem także, że nie żałowałeś na naprawy, a mimo to posypało się to czy tamto, rzeczy które wymieniałeś. Prawdą jest też to, że części są powiedziałbym delikatnie marnej jakości i choć wyglądają solidnie, to w praktyce okazują się badziewiem. Tak czy siak maszynę trza doprowadzić do porządku, bo nie lubię jeździć klamotem, a w niedalekiej przyszłości.... no cóż trzeba będzie rozważyć zmianę auta, może Brawo, choć to też Fiat :mrgreen:
0 x

Awatar użytkownika
malymaly
Klubowicz
Posty: 1121
Rejestracja: 14 gru 2011, 00:03
Multipla: JTDm, 120 KM 2006/ DGC 3,6 '15
Lokalizacja: Bytom
x 17

Re: Po latach...

#20 Post autor: malymaly » 3 paź 2012, 07:45

No tak idąc tym tropem można powiedzieć też, że najlepiej nie mieć auta to nie ponosi się kosztów. Najmniej psują się auta kompaktowe i klasy średniej (mówie o porównywalnych rocznikach do naszych aut, bo nowe to nie wiem jak będą wyglądać za 8 lat), ze względu na największy udział w rynku i sporą konkurencje. Vany mimo wzajemnej konkurencji są dość awaryjne i multipla jakoś się tu nie wyróżnia. Kupując takie auto, trzeba mieć tego świadomość. Nie można też vana porównać do kompaktu, bo jeśli ktoś potrzebuje 5 wygodnych czy 6 miejsc to wasze propozycje nic nie dają. Najgorsze jest jednak to, że producenci aut nie stawiają na niezawodość, tylko na wygląd i na jakieś marketingowe bzdety. Jeszcze zatęsknimi za starą technologią, chyba, że będzie nas stać na nowe auta, które będziemy zmieniać co 4 lata.
0 x

ODPOWIEDZ