Obrazek

Pomoc przy montażu Webasta Suchego

Wiadomość
Autor
Alkadias
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2017, 12:42
Multipla: 1.9 JTD 115KM 2006r

Pomoc przy montażu Webasta Suchego

#1 Post autor: Alkadias » 9 paź 2017, 12:44

Hej Koledzy,

Forum przeglądam już dłuższy czas, a od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem Mulci 2006r.

Okazyjnie zakupiłem półsprawne webasto, a dokładniej eberspacher airtronic d2, oddałem do naprawy (przeczyszczenie pieca oraz wiązka do naprawy) i w środę odbieram działającą (mam nadzieje :D)

Zapytałem również o koszt montażu to Pan rzucił kwotą 600zł, zadzwoniłem do drugiego 800zł... powiem szczerze, że montaż przewyższa kwotę kupna i naprawy samego pieca :shock:

Dlatego piszę do Was z prośbą, czy ktoś z Was, lub zna kogoś kto mógłby zamontować ten wynalazek w miarę przystępnej cenie?
Jak wspomniałem jest to webasto suche, więc wystarczy podać 12v i paliwo i hula, tyle, że trzeba to mądrze ulokować, poprowadzić wiązkę i jakoś wyciągnąć na zewnątrz tłumik.

Sam niestety nie mam żadnego garażu, ani miejsca... Jestem z okolic Zawiercia i jak coś mogę spokojnie dojechać choćby nawet 100-150km


Pomoże ktoś? ;)
0 x

Paarys
Klubowicz
Posty: 422
Rejestracja: 31 mar 2016, 20:48
Multipla: JTD, 105 KM, 2000
Lokalizacja: Lublin
x 46

Re: Pomoc przy montażu Webasta Suchego

#2 Post autor: Paarys » 10 paź 2017, 13:09

Sam jestem ciekaw czy ktokolwiek ma tu na forum "suche webasto". Do tej pory spotykałem tylko "mokre" i sam takie w swojej Multipli mam. Może kolega uzupełni profil i poda dokładniejsze dane Multipli. Zakładam, że to wersja z silnikiem diesla?
0 x

Alkadias
Posty: 2
Rejestracja: 8 kwie 2017, 12:42
Multipla: 1.9 JTD 115KM 2006r

Re: Pomoc przy montażu Webasta Suchego

#3 Post autor: Alkadias » 11 paź 2017, 00:06

Dokładnie, diesel, wersja 1.9 JTD 115KM 2006r. Piękny pastelowy błękit (jak to moja mówi :P )

Skusiłem się na suche, jeszcze przed kupnem multipli gdy miałem busa multivana. Busa sprzedałem, a kupiłem multiplę :D Dlatego jest to dość nie typowe pytanie, gdyż jak kolega wyżej wspomniał w większości przypadków do mniejszych osobówek montuje się webasto mokre.

No ale mam suche i problem z zamontowaniem... :(
0 x

ODPOWIEDZ