7 ZLOT – LUBLINIEC („Posmyk”)


 

Ivan siódmy już z kolei zlot, który odbył się w dniach 1-3.10.2010 r. w Lublińcu zrelacjonował następująco:

W dniach 01-03.09.2010 MULTIPLOMANIACY z różnych stron Polski spotkali się na terenie ośrodka „Posmyk”, który położony jest w przepięknej leśnej okolicy nad jeziorem w pobliżu Lublińca. Hasło naszego spotkania brzmiało „do Posmyka każda multipla jesienią pomyka” i z zgodnie z jego brzmieniem był to jeden z największych dotychczas w ilości ekip zlot jesienny organizowany tym razem przez Grupę Śląską.

Już w czwartek na teren ośrodka przyjechało kilka ekip, które dnia następnego witały „chlebem i solą” przyjeżdżających pozostałych uczestników.
W piątek po zakwaterowaniu odbył się wieczorek zapoznawczy no i… oficjalnie rozpoczęto zlot. Nasza rodzina się rozrasta, co widać na każdym zlocie. W Posmyku również nie zabrakło nowych członków, którzy mieli trochę „kwaśną minę”, ale tylko z powodu pasowania, które stało się nową świecką tradycją naszego klubu. A po tych mniej przyjemnych obowiązkach trwała w najlepsze zabawa naszej wielkiej rodziny, co można podziwiać na załączonych obrazkach.
Cały wieczór przebiegał w sympatycznej biesiadnej atmosferze.

Sobotnim rankiem odbyła się prezentacja delfinów, na której uczestnicy wymienili się poglądmi, można było również komputerowo sprawdzić pojazd.
Przed południem część zlotowiczów wyjechała do Tarnowskich Gór aby zwiedzić Zabytkową Kopalnię Srebra. Jest to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna udostępniająca zwiedzanie podziemi po dawnych kopalniach kruszców srebrnonośnych. Trasa turystyczna wyznaczona jest na głębokości około 40 m, a jej długość wynosi 1.700 m. Kształtem przypomina ona trójkąt, którego wierzchołkami są 3 szyby: „Anioł”, „Żmija” i „Szczęść Boże”. Przylegają do nich 3 komory mające od 500 do 2.000 m2.  
Część szlaku (270 m) pokonaliśmy się łodziami. Przed zjazdem w podziemia zobaczyć można oryginalną wystawę minierałów, narzędzi i urządzeń górniczych, a po wyjeździe Skansen Maszyn Parowych (ponad 30 eksponatów). Ogólnie obiekt jest bardzo ciekawy i godzien polecenia każdemu miłośnikowi miejsc niezwykłych.
Po powrocie na teren zlotu i krótkim odpoczynku zgodnie ze stałym punktem programu zostały przeprowadzone różne konkurencje i konkursy, które cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników. Najlepsi w konkursach otrzymali nagrody i dyplomy z organizowanej dobrowolnej zbiórki zabawek i upominków dla dzieci.
Niewątpliwą atrakcją jesiennego zlotu była wizyta Babci Multipli oraz Fiata 600. Niektórzy z nas po raz pierwszy mogli zobaczyć, dotknąć, zrobić pamiątkowe zdjęcie z tymi niezwykłymi autkami, które przyjechały na własnych kołach, pomimo faktu, że zostały wyprodukowane w latach 50-ych XX wieku. Serdecznie dziękujemy właścicielowi oraz „kustoszowi” tych aut za przybycie i wspólną zabawę.  
Wieczorną część programu zlotu wypełniła dobra muzyka, tańce i biesiada zlotowa do rana.
Tradycyjnie o godzinie 22 zlotowicze wyszyli do swych „Muciek” zapalili światła i przesłali świtełko do nieba. Zabawa trwała w najlepsze do późnej nocy.

Niedziela rozpoczęła się od burzliwego posiedzenia członków klubu. Po jego zakończeniu wznowiona została zabawa i wypoczynek w rodzinnej atmosferze przy grilu. Niestety co dobre szybko się kończy i powoli uczestnicy zaczęli rozjeżdżać się w stronę rodzinnych domów.

Na szczęście następny zlot już w czerwcu 2011 i z pewnością atmosfera na nim będzie jeszcze lepsza.

Lista uczestników:
1. Walenski45
2. Hubercik72
3. Woytek
4. Mihnik
5. Regi
6. Brzózka
7. Miszczu77
8. Złociutki01
9. Adamix8
10.Krezo
11.Figo
12.Bsal
13.Ivan
14. Mariocie
15. Grzes
16. Nimszu
17. Dariusz446
18. Markola
19. Lolek61-61
20. Seba
21. Pepcio
22. Jarolis
23. Autista („Babcia”)
24. Grzech74
25. Zimer
26. Ksiazelech
27. Kowsik
28. Ppawlo
29. ak1949ak
30. Olek72
31. jpparo

Wątek dotyczący opisanego zlotu znajduje się oczywiście na naszym forum:

7 ZLOT na forum Klubu Fiata Multipla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *