NAJSTARSZA NA ZLOCIE 3


Najstarsza na zlocie i najstarsza w Polsce Multipla należy do Pana Jacka Kruszyńskiego z Jasienicy. Ten Fiat 600 Multipla „mieszka” około 30 km od miejsca, w którym odbywał się nasz zlot. Na pewno ta niewielka odległość dodatkowo zmobilizowała Pana Jacka, żeby przyjechać do nas swoim unikatowym pojazdem. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami niebieski pojazd z 1958 roku pojawił się w sobotę 30 maja o godzinie 15 na parkingu OWiR Neptun. Niestety też zgodnie z niepisaną tradycją zachmurzyło się niebo i jak to na każdym naszym zlocie odbywającym się w wiosennym terminie – zaczęło padać.

najstarsza01

Na szczęście nieprzyjazna aura nie panowała zbyt długo i uczestnicy zlotu mogli dokładnie przyjrzeć się fantastycznie odrestaurowanemu pojazdowi. Bliższe poznanie z „babcią” Multiplą zdecydowanie ułatwiał nam Pan Jacek odpowiadając na pytania dotyczące samochodu.
Dowiedzieliśmy się, że dwa lata zajęło właścicielowi poszukiwanie odpowiedniego samochodu. Fiaty 600 Multipla nie grzeszyły jakością wykonania. Do dziś pozostało niewiele egzemplarzy w dobrym stanie stąd znalezienie takiego, który nadawał się do odrestaurowania było nie lada wyzwaniem. Po dwóch latach poszukiwań kolejne 3 zajęło doprowadzenie „babci” do stanu w jakim jest obecnie.
najstarsza02
Wygląd niebieskiego pojazdu robi wrażenie. Jest obecnie w świetnym stanie. Ciekawostką jest, że 860 śrub znajdujących się w nim to części oryginalne. Zaskoczyła nas też informacja, że tym autem bez żadnych problemów Pan Jacek dotarł się do Włoch. Tak długa trasa nie dała się we znaki Multipli mającej już przecież 57 lat!
Dziękujemy Panu Jackowi Kruszyńskiemu za przybycie na 16 zlot Fiata Multipla, możliwość zapoznania się z jego unikatowym pojazdem była dla nas jedną z ważniejszych atrakcji naszego spotkania nad Jeziorem Żywieckim. Cieszy, że do naszej kościańskiej perełki dołączyła kolejna. Czy podczas kolejnych zlotów pojawi się jeszcze jakaś równie piękna Multipla..?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarzy do “NAJSTARSZA NA ZLOCIE