Zlot, Drabent, pół stadionu „Kolejorza”, Verva 4 Fans… i co dalej?


mikorzyn01Przede mną 17 ogólnopolski zlot Fiata Multipla. Czasu jeszcze zostało sporo, więc na pewno organizacyjnie z pomocą członków klubu dopniemy wszystkie „zlotowe” sprawy na ostatni guzik. Co można pisać o organizacji zlotu? Wymaga czasu. Nie ma go zbyt wiele, każda doba ma 24 godziny a nieraz przydałoby się więcej. Nie samym zlotem człowiek żyje, obowiązków sporo – do „Bierdy” na przykład po zakupy trzeba lecieć, albo ze świnką mor… przepraszam – z kawią domową do weterynarza a tu jeszcze ten zlot.
Tym razem jednak dzieją się dziwne rzeczy…
Podobnie jak w zeszłym roku opublikowałem wydarzenie dotyczące zlotu. „Wklepałem” wszystkie dane, krótki opis i ENTER – poszło w sieć. Niech ludzie wiedzą, gdzie i w jakim terminie można się swoją Multiplą pokazać. 24 godziny później wchodzę na stronę wydarzenia i oczom nie wierzę. Zainteresowanie imprezą wyraziło za pomocą kliknięcia myszą lub stuknięcia palcem w ekran prawie 10 tysięcy osób! O co chodzi??? Oczywiście nie miałem wątpliwości, że większość „klikaczy” znalazło się na stronie tak dla hecy, co widać było po komentarzach, ale nie wszyscy. Czytam wpisy – niektóre śmieszne, większość śmieszne tylko udaje, poziom części oscyluje w okolicach Rowu Mariańskiego lub świadczy o poziomie inteligencji autora równym tej, którą prezentuje wspomniana wcześniej kawia. Są również te przychylne, a wśród nich ten Jerzego Drabenta. Yuri Drabent – bo pod takim pseudonimem występuje na facebooku, to „guru” od social mediów. Nie będę wdawał się w szczegóły. Zapytajcie o niego wujka google, powie Wam więcej. Yuri napisał:
„kochani organizatorzy! Event poszedł viralowo i faktycznie odklikały się tysiące ludzi, ale ja uważam, że to najlepsze, co mogło się stać! Sam Multipli nie mam i też się delikatnie podśmiechuję z tego autka – moim najbardziej ulubionym faktem jest to, że samochód był wzorowany na delfinie – ale generalnie uważam, że fakt, że jest Was tylu, że organizujecie sobie spotkania i że jest coś takiego, jak zlot Multipli nad jeziorem w Mikorzynie jest niebywale sympatyczny i wczoraj, kiedy Wasz event zawładnął internetem na chwilę, poprawiliście humor i przywołaliście uśmiech na twarzy tysiącom ludzi. Sam widziałem parę udostępnień eventu z komentarzem „to muszą być sympatyczni ludzie”. To dużo mówi o nastawieniu do Waszego zlotu. Bawcie się dobrze nad jeziorem, myślę, że wszyscy życzymy Wam super zabawy i szanujemy za niecodzienne wybory motoryzacyjne! Wesołych świąt i niech Moc będzie z Wami!”

mikorzyn02
No i moc się pojawiła. Jeszcze tego samego dnia zadzwonił do mnie jeden z „klubowiczów” i mówi: „Co Ty narobiłeś? W radio Zet mówią, że nasz zlot jest najbardziej wyczekiwaną imprezą roku 2016!” Patrzę na eventy planowane w tym roku i opublikowane na facebooku – nawet koncert Rihanny na Narodowym długo był za naszym zlotem, dopiero niedawno nas wyprzedził. W chwili obecnej nasze wydarzenie obserwuje prawie 20 tysięcy osób! Jako mieszkaniec Poznania pomyślałem:”Kurczę, co za frekwencja, pół stadionu Kolejorza!”.
Ktoś mi podpowiada – wyślij zgłoszenie do Verva 4 Fans! Szukam w necie, nie słyszałem nigdy nic o akcji wspierania inicjatyw motoryzacyjnych przez Vervę. Znalazłem – fakt: trwała właśnie piąta edycja konkursu. Imprezy które doceni jury będą mogły liczyć na wsparcie. 5 tysięcy złotych dla zwycięzcy oraz 3 dla drugiego i tysiąc złotych dla imprezy, która zajęła trzecie miejsce w konkursie. Pomyślałem – co mi szkodzi, wyślę zgłoszenie. Może pomysł na zlot, który siedzi mi w głowie zostanie zauważony?
Minął Sylwester, kilkanaście dni nowego roku. Dokładnie w piątek wchodzę na klubową skrzynkę a tam wiadomość od organizatora konkursu:
„Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Pana zgłoszenie wysłane do V edycji konkursu VERVA 4 Fans na najciekawszą inicjatywę motoryzacyjną zajęło I miejsce :)
Gratulujemy!
Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pozytywnie wpłynie na przebieg 17 Zlotu Klubu Fiata Multipla.
W związku z powyższym zostanie Panu przyznana nagroda pieniężna w wysokości 5.000,00 zł plus podatek, który odprowadzimy za Pana do właściwego
urzędu.”
Radość nieopisana. Napisałem tak, bo nie chce mi się teraz tej radości opisywać. W każdym razie jest dobrze. Z tak powiększonym budżetem będzie nam łatwiej. No i BILEX. Łódzki dealer Fiata (i nie tylko) też obiecał, że i w tym roku będzie z nami.
Mam nadzieję, że to nie koniec miłych zdarzeń dotyczących najbliższego zlotu. Jeżeli nie pojawią się z zaskoczenia, to sam się o nie postaram.
mikorzyn03
P.S. Trwa właśnie 6 edycja konkursu Verva 4 Fans. Organizujecie zlot lub inną imprezę o charakterze motoryzacyjnym? Wypełnijcie formularz na stronie konkursu, może i wam się uda otrzymać wsparcie.
P.S.2 Od jakiegoś czasu nie zauważam złośliwych komentarzy na facebooku, ale jak chcecie, możecie dodać jakiś swój oryginalny, albo nawet miły:
https://www.facebook.com/events/1544339902558143/

 

Wpis na portalu autocentrum otrzymał tytuł „motoblog dnia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *