Zmiany na stronie Klubu Fiata Multipla


Nowa strona wwwPo dość długiej nieobecności witamy Was na naszej mocno odświeżonej witrynie internetowej! Wygląd strony to rzecz najbardziej rzucająca się w oczy. Wraz z wyglądem zmieniła się także funkcjonalność strony. Poprzednia wersja oparta była na platformie Joomla! (z wykrzyknikiem właśnie). W chwili obecnej korzystamy z WordPressa (i tu już nazwa jest bez wykrzyknika 🙂 ). WordPress jest w tej chwili najpopularniejszym systemem zarządzania treścią (opartych jest na nim około 25% stron w internecie). Jest prosty w obsłudze, posiada sporo udogodnień dla osób zarządzających witryną, istnieje mnóstwo możliwości, dzięki którym strona wygląda tak jak chcemy i działa w sposób, który nas zadowala. Wiele motywów wygląda i dział równie dobrze na komputerach stacjonarnych jak i na tabletach czy smartfonach.

Nowa strona wwwNowe wersja naszej strony pozwala na łatwiejszą nawigację między interesującymi nas materiałami. Znacznie ładniej prezentują się zdjęcia jak i materiały filmowe dołączone do artykułów. Ze strony łatwo przenieść się na forum i (co jest nowością) do innych miejsc w internecie, w których obecny jest nasz klub. pojawiła się więc zakładka, która wyświetla najświeższe wiadomości z naszego facebookowego profilu. Jednym kliknięciem możemy przejść na popularnego „fejsa”. Do niego prowadzi również jedna z ikonek w menu i stopce strony. Wśród tych ikonek jest również ta ułatwiająca komunikację z klubem przy pomocy poczty e-mail, pozwalająca przejść na nasz kanał na Youtube, czy profil na Instagramie. Ten profil to też nowość – ruszył chwilę przed zlotem w Mikorzynie. Podgląd na Instagram zainstalowaliśmy po prawej stronie witryny (na urządzeniach przenośnych pojawia się u dołu strony). Postanowiliśmy bardziej przyłożyć się do historii naszych zlotów – pojawiły się artykuły o każdym z minionych a w nim podstawowe informacje, trochę zdjęć, relacji filmowych oraz linki do wątków na forum, które dotyczą poszczególnych spotkań. Będzie Wam łatwiej odświeżyć wspomnienia a gościom na naszej stronie zobaczyć jak wyglądają zloty Fiatów Multipla bez błądzenia po internecie. Ze strony zniknęły natomiast wszelkie uchwały i inne dokumenty klubowe. Pojawi się jedynie statut na podstronie z danymi stowarzyszenia. Klubowa biurokracja znajdzie swoje miejsce na forum w dziale dla członków Klubu Fiata Multipla.

Jeżeli macie uwagi co do funkcjonowania strony czy jej wyglądu – pozostawcie komentarz pod artykułem. Możliwość komentowania to też nowość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *