POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI – NOWY KONCEPT FIATA 600 MULTIPLA


votro13

Autorem tego projektu jest Ali Cam. Pierwotnie prosty i tani samochód stał się wyszukaną i dopracowaną wizualizacją. Design auta niczym nie ustępuje modelowi 500 – jedynemu obecnie produkowanemu przez Fiata prawdziwie „desinerskiemu” autu. Warto przyponieć, że nowego Fiata 500 projektował Roberto Giolito – ten sam, który stworzył Multiplę produkowaną w latach 1998-2004.

Trudno dyskutować o gustach – auto jest niemal równie kontrowersyjne, co poprzednie modele Fiata Multipla. Według mojego subiektywnego odczucia – modelowi Votro (bo taki też człon ma w nazwie) brakuje jednak trochę szerokości i trzeciego fotela w pierwszym rzędzie. Można by też dyskutować, czy chodzi tu o brak szerokości czy może raczej długości i trzeciego rzędu siedzeń mogącego pomieścić dwójkę pasażerów.

Przedstawiony projekt jest chyba najbardziej szczegółowym i zaawansowanym jaki pojawił się w ostatnich latach. Cieszy, że Fiat Multipla wciąż inspiruje projektantów i może w końcu zostanie to zauważone przez włodarzy Fiata. Miło byłoby ujrzeć w salonach kolejną generację Fiata Multipla.

Źródło:

https://www.behance.net/gallery/1933327/Fiat-Multipla-Vorto-(Redesign)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *